Aktualności i wydarzenia

Konkurs recytatorski

dodano: 2019-02-21

19 lutego 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego pt.”Poezja zimowa”. Konkurs adresowany był dla uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe. Grupa pierwsza- klasy 1-3 oraz grupa klas 4-8.  Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani. Poza wyborem utworu-recytatorzy zadbali także o strój, który korespondował z zimową porą roku. 

Spośród uczestników wyłoniliśmy zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w  IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod tym samym tytułem.

Laura Hołownia (klasa 1a) i Antonina Nowakowska (klasa 2b) będą reprezentowały klasy 1-3, Zofia Gomuła (klasa 4c) oraz Natasza Brzoska (klasa 4b) starszych uczniów.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy

Joanna Konieczna

Beata Markowska

’Lew w Paryżu”

dodano: 2019-02-21

Szkolne kółko teatralne puszczykowskiej Jedynki, przygotowało już kolejne przedstawienie Kamishibai. Kamishibai to  tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji. W grudniu, z okazji Dnia Języków Obcych, Justyna Gronek, Marysia Kocik i Marta Michalak, zaprezentowały dwujęzyczną opowieść o czułości. Natomiast w lutym młodsi uczniowie poznali zabytki stolicy Francji oraz wysłuchali historii „Lew w Paryżu”, czyli o samotności w wielkim mieście. Sztuka „papierowego teatru” spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony zarówno aktorów, jak i widzów. Obie strony mają nadzieję, że będzie więcej takich przedstawień.

                                                                                                           Milena Taratajcio  

    

 

„Ekonomiczny klucz do przyszłości” w Jedynce

dodano: 2019-02-21

W tym roku szkolnym uczniowie klas 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie, już po raz drugi spróbują swoich sił w międzyszkolnym konkursie „Ekonomiczny klucz do przyszłości” organizowanym przez szkołę „Dębinka”  we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim pod patronatem Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W ramach przygotowań uczniowie uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Były to niezwykle ciekawe i inspirujące zajęcia o przyszłości pieniądza oraz neuromarketingu, jako kluczu do umysłu konsumenta. Podczas spotkania ze studentami w naszej szkole, uczestnicy mogli zadać pytania i rozwiązać przykładowy test. Etap szkolny już w marcu. Trzymamy kciuki!

Milena Taratajcio

Tydzień miłości i życzliwości w Jedynce.

dodano: 2019-02-21

W dniach od 11-15 lutego w naszej szkole trwał tydzień miłości i życzliwości do siebie nawzajem. Najważniejszym celem zorganizowanej przez Samorząd Szkolny akcji było  uświadomienie uczniom, że zawsze należy być miłym, uprzejmym i życzliwym dla innych oraz zachęcanie dzieci do okazywania tej życzliwości każdego dnia. W ramach otwarcia tygodnia życzliwości- w pierwszym dniu 11 lutego przy wejściu do szkoły ustawiona została tablica z hasłem : Zatrzymaj się kolego, napisz coś miłego! Każdy uczeń miał okazję napisać  na niej miłe słowa, które skierowane były do kolegów i koleżanek, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Ważnym zadaniem dla uczniów w tym tygodniu było zwrócenie uwagi na to, by każdego dnia powiedzieć dwa miłe słowa na powitanie każdej napotkanej w szkole osobie.  Każda z klas na różnym etapie edukacji miała do wykonania w tygodniu życzliwości pewne zadania. Klasy 0-3 miały wykonać na kartkach rysunek, pt:  Jak być życzliwym i miłym dla innych?, rysując  buźki/ emotikonki z uśmiechniętymi, zadowolonymi minkami lub napisać hasło dotyczące tematu. Zadaniem uczniów z klas  4-6 było przygotowanie na godzinie wychowawczej hasła związanego z tolerancją i życzliwością i przyklejenie go do kolorowego serca na drzwiach swojej sali. Natomiast uczniowie klas najstarszych  7-8 oraz 3 gimnazjum wzięły udział w Grze szkolnej. Celem gry było odszukanie wyrazów składających się na hasło, ukrytych w różnych zakamarkach szkoły. Hasło trzeba było ułożyć z rozsypanki wyrazowej. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu na bazie ułożonego hasła. Gotowe plakaty rozwieszone zostały na terenie całej szkoły. W związku z tym, że tydzień miłości i życzliwości trwał wtedy, gdy obchodzimy Święto miłości, czyli Walentynki w szkole ustawiona została skrzynka pocztowa na Walentynki, do której dzieci mogły wrzucić przygotowaną przez siebie walentynkową kartkę dla bliskiej osoby. Ważnym przesłaniem walentynek było to, że wyznajemy sobie nie tylko miłość, ale i życzliwość, a także przesyłamy dobre i miłe słowa. W Walentynki 14 lutego Samorząd Szkolny posegregował wszystkie kartki i doręczył je do wskazanych na nich adresatów. W tym dzień wszyscy przyszli do szkoły ubrani na czerwono, dzieląc się miłością i życzliwością, okazując sobie dobroć i szacunek. „ (…) Miłość jest piękna, gdy się kochać umie, i gdy jedno serce to drugie rozumie (…)”.

Agnieszka Sibilak

 

 

Jak karnawał to zabawa!

dodano: 2019-02-13

W lutym dzieci z klasy pierwszych, drugich i trzecich bawiły się na zorganizowanym przez wychowawczynie baliku. Tematem przewodnim tegorocznego balu był  wieczór „ Fiesta Latino”. Nie brakowało ciekawych i wspaniałych przebrań – hiszpanek czy toreadorów, i nie tylko. Dzieci brały udział w rożnych konkursach, takich jak: przechodzenie pod przeszkodą, pogoń za bykiem, bitwa na „pomidory”, kto pierwszy zabierze piłkę. Zabawa była świetna, atmosfera wspaniała, a tańców w rytmach hiszpańskich przebojów nie było końca. Do zobaczenia na następnym balu, już za rok!

Agnieszka Sibilak

Kwiaty we włosach :)

dodano: 2019-02-13

Już po raz kolejny do Szkoły Podstawowej nr 1 przyjechali muzycy. Tym razem przygotowali dla uczniów wspaniały pokaz instrumentalny i wokalny. Był piękny śpiew, gra na gitarze elektrycznej i perkusji. Tematem występu był polski bigbit, czyli rock and roll. Artyści przypomnieli muzykę z lat 60-tych, śpiewając znane z tamtych czasów przeboje Czerwonych Gitar, jak: „Już za rok matura”,  „Tak bardzo się starałem”, „Ciągle pada, czy „Nie zadzieraj nosa”.  Zagadką dla dzieci było odgadnięcie tytułu piosenki po wypowiedzianych kilku słowach lub pokazanym obrazku. Był taniec, śpiew, hałas i wspaniała zabawa!

Agnieszka Sibilak

 

Balik przebierańców w klasach 0.

dodano: 2019-02-02


1 lutego w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie odbył się karnawałowy balik przebierańców. Każde dziecko przebrane było za swojego ulubionego bohatera. Nie brakowało księżniczek, tancerek, wojowników, policjantów, strażaków, a także kotków. Dzieci świetnie bawiły się w rytmach znanych i lubianych piosenek dziecięcych, a także polskich i zagranicznych przebojów radiowych. W trakcie balu był również czas na zaplanowane przez wychowawczynie zabawy i konkurencje. Były  tańce z balonami, skoki w workach, łowienie rybek za pomocą specjalnej wędki, czy zabawa muzyczne krzesła. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i przeżyły razem niezapomniane chwile.

Agnieszka Sibilak

Półkolonie zimowe.

dodano: 2019-02-01

Jak, co roku w ferie zimowe uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie mogli uczestniczyć w zorganizowanych przez szkołę półkoloniach.  Atrakcji było co nie miara. Dzieci dwukrotnie wyjechały do kina na filmy pt: „Ralph Demolka w Internecie” i  „Asrteriks i Obeliks – Tajemnica magicznego wywaru” , a także po bawiły się w małpim gaju  w  Parku „Rodzinka” w Skórzewie oraz na kręgielni. Podczas trwających półkolonii uczniów odwiedzili również policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie. Nie zabrakło również uwielbianych przez dzieci zajęć sportowych, które odbywały się na hali widowiskowo- sportowej oraz warsztatów plastycznych. Dzieciom czas upłynął wesoło i radośnie – wypoczęci, pełni wrażeń wrócili do szkoły po feriach.

Agnieszka Sibilak

Joanna Konieczna

 

„Bóg się rodzi…”

dodano: 2019-01-09

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie na początku stycznia klasa 2b zaprosiła panią dyrektor oraz dzieci z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na przedstawienie jasełkowe, ukazując wszystkim historię narodzin Pana Jezusa. Na scenie pojawili się aniołowie, pasterze i trzej mędrcy. Prezentowane przed szkolną publiczności jasełka przeplatane były kolędami, w których śpiew włączyli się wszyscy. Na końcu młodzi artyści przepięknie zarapowali dla narodzonego Jezuska, oddając mu cześć.

Agnieszka Sibilak

 

Góra grosza.

dodano: 2019-01-08

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji GÓRA GROSZA!
W szczególności dziękuję koordynatorom akcji -
przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, Katarzynie Maciejewskiej i Rozalii Huderek z kl.3b gim oraz Natalii Czubie i Sarze Kozłowskiej z kl.3a gim., a także najmłodszym w szkole Zerówkowiczom- którzy posegregowali monety (1-, 2- i 5- groszowe), przeliczyli je oraz podsumowali zebraną kwotę.
Dziękuję bardzo również uczniom i nauczycielom, którzy ułatwili pracę koordynatorom, segregując i podliczając zebrane w klasach pieniądze.

W tegorocznej akcji wzięły udział prawie wszystkie klasy, a zebrano razem 746 złotych i 1 grosz!

Gratuluję serdecznie!
Cieszę się, że dzięki zebranym przez Was grosikom możecie przyczynić się do pomocy potrzebującym dzieciom :)

opiekun akcji
Beata Łukowiak