Aktualności i wydarzenia

Wyprawka Zerówkowicza 2020/2021

Wyprawka zerówkowicza

Rok szkolny 2020/21

 • obuwie na zmianę,
 • strój gimnastyczny (bluzka, spodenki, skarpetki, tenisówki),
 • śniadaniówka i kubek plastikowy,
 • „Nowe przygody Olka i Ady”. Sześciolatek. Poziom BB+, Pakiet zawiera: Karty pracy 1-4, Książka,Wyprawka plastyczna)- Wyd. MAC,

kod rabatowy do Księgarni Edukacyjnej Mac: M0A8HC

https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/product-pol-17018-Nowe-przygody-Olka-i-Ady-Pieciolatek-Szesciolatek-Poziom-BB-Pakiet.html

 • „Kocham dobrego Boga” - Podręcznik do nauki religii dla dzieci sześcioletnich. Autorzy: E. Osewska, ks. J. Stal, Wyd. Jedność,
 • 1 zeszyt w wąskie linie 16- kartkowe (z czerwoną linią),
 • 1 zeszyt w kratkę 16- kartkowy,
 • 32- kartkowy zeszyt do informacji z rodzicami,
 • teczka tekturowa stojąca,
 • 1 teczka z gumką,
 • blok techniczny biały i kolorowy,
 • blok rysunkowy biały i kolorowy,
 • papier kolorowy, plastelina,
 • farby plakatowe i trzy pędzle różnej grubości,
 • kredki pastelowe,
 • piórnik, a w nim: kredki ołówkowe, 2 ołówki, temperówka, gumka do mazania, nożyczki, klej.

Prosimy, aby wszystkie przybory były podpisane

imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą.

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

 

 

Zakończenie roku szkolnego w Jedynce

Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny 2019/ 2020 był wyjątkowy. Z powodu epidemii koronawirusa przez znaczną część drugiego półrocza uczniowie nie uczęszczali do szkół, a zajęcia edukacyjne prowadzone były zdalnie. Niezwykłe było również zakończenie roku szkolnego w naszej szkole. Zamiast uroczystości i akademii dla wszystkich uczniów odbyły się skromne spotkania w gronie jednej klasy, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Każda klasa miała wyznaczoną inną godzinę odbioru świadectw. Dokumenty potwierdzające promocję do kolejnej klasy uczniowie odbierali w różnych miejscach według podanego harmonogramu, zlokalizowanych na terenie szkoły. Wszyscy musieli posiadać maseczki ochronne na twarzach i zachować odpowiedni dystans, a rodzice czekali na swoje pociechy przed szkołą. Rok szkolny 2019/2020, został zakończony. W tym roku ucieszyli się nie tylko uczniowie, ale także rodzice, którzy przez ostatnie miesiące nauki zdalnej pomagali swoim dzieciom w lekcjach. Oczywiście były gratulacje, kwiaty i pożegnania. Wakacje 2020 oficjalnie się rozpoczęły! Wszystkim naszym uczniom życzymy, aby były słoneczne, udane, zdrowe i bezpieczne oraz byśmy spotkali się wszyscy razem we wrześniu i rozpoczęli naukę w murach naszej szkoły.

Joanna Konieczna

Agnieszka Sibilak

 

List Ministra Edukacji Narodowej

Pismo Wojewody Wielkopolskiego

Wyprawka Pierwszoklasisty 2020/2021

Koniec roku szkolnego

Ewa Budzyńska                                                         25 czerwca 2020 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1

Im. Adama Mickiewicza

w Puszczykowie

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Jutro zakończenie roku szkolnego. Rok szkolny 2019/2020 był rokiem, który zdecydowanie różnił się od lat poprzednich. Od marca nie uczyliśmy się w szkole tylko w domu. Egzaminy ósmych klas odbyły się dopiero w czerwcu. Nie mogliśmy zrealizować zaplanowanych wycieczek imprez i spotkań. Mimo to zdobyliśmy nowe doświadczenia i umiejętności. Wszyscy w tym czasie potrzebowaliśmy wsparcia i pozytywnej motywacji. Myślę, że razem, Wy Uczniowie, Wasi Nauczyciele i Wasi Rodzice, odnieśliśmy sukces.

Dzięki współpracy, wsparciu i wielkiej trosce o zapewnienie jak najlepszych warunków do zdalnego nauczania mogliśmy szybko reagować i poprawiać ich jakość. Dzięki doposażeniu, przez Miasto Puszczykowo, szkół w laptopy, które wypożyczaliśmy uczniom i nauczycielom, mogliśmy wdrożyć nauczanie online.

Zdalne nauczanie wymagało od nas wszystkich większego zaangażowania. Uczniowie, do tej pory, wspierani przez nauczyciela na lekcji, musieli być bardziej samodzielni, korzystali z innej niż dotąd komunikacji z nauczycielami, rodzice pomagali swoim dzieciom przy wykonywaniu zadań a przede wszystkim w ich przesyłaniu, nauczyciele zmienili całkowicie plany nauczania, scenariusze lekcji, poprawiali spływające od uczniów zadania, wykorzystywali w nauczaniu inne środki dydaktyczne.

Rada Rodziców przez cały rok aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły. Również podczas zdalnego nauczania reagowała na sygnały rodziców i nauczycieli a przede wszystkim wspierała naszych uczniów ufundowanymi, z różnych okazji, upominkami i nagrodami.

 

Uczniom,

Nauczycielom,

Rodzicom,

Radzie Rodziców,

Pracownikom Szkoły

i Władzom Puszczykowa

za zaangażowanie w realizowane, inaczej niż do tej pory, zadania szkoły składam najserdeczniejsze podziękowania i życzę odpoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

 

 

                                               Z pozdrowieniami

 

                                               Ewa Budzyńska

Absolwenci

Ewa Budzyńska                                                       Puszczykowo, 25 czerwca 2020 r.

Dyrektor

Szkoły Podstawowej nr 1

Im. Adama Mickiewicza

W Puszczykowie

 

Drodzy Absolwenci

 

Bardzo mi przykro, że nie spotkamy się na uroczystości zakończenia szkoły. Pozwólcie, że tą drogą skieruję do Was kilka słów na zakończenie naszej wspólnej wędrówki szkolnej.

8 lub 9 lat w szkole  (jeśli doliczyć rok w oddziale przedszkolnym)  to bardzo dużo czasu. Czasu, w którym zdobywaliście nowe wiadomości i umiejętności a także uczyliście się je wykorzystywać w życiu. Czasu, w którym uczyliście się funkcjonować w grupie, wspólnie tworzyć nowe projekty, poznawać i rozumieć różne towarzyszące temu emocje, szanować, inny niż Wasz, punkt widzenia. Tworzenie grupowego projektu czy zadania, wymagało uzgodnienia wspólnego stanowiska, bo od tego zależało jego powodzenie. My dorośli wiemy, że to wcale nie jest łatwe.

Wy uczyliście się od nas w którą stronę skierować zainteresowanie, żeby znaleźć przestrzeń, w której odnajdziecie swoje miejsce i która zagwarantuje Wam jak najlepszy rozwój a my czerpaliśmy od Was inspirację do szukania nowych rozwiązań metodycznych i pokonywania trudności w stosowaniu nowoczesnych środków nauczania. Uczyliśmy się więc wspólnie, bo tylko takie uczenie się zapewnia sukces.

Bądźcie szczęśliwi i zadowoleni z siebie, bo przebycie pierwszego etapu kształcenia wymagało od Was siły, zaangażowania i skupienia się na konkretnych działaniach. Czasem wcale nie było łatwo, ale zawsze mogliście liczyć na wsparcie Waszych Rodziców i Nauczycieli.

Dziś do nich powinny być skierowane słowa podziękowania.

Rodzice  byli Waszymi nauczycielami zanim zaczęliście szkołę. To oni zainteresowali Was otaczającym światem, nauczyli Was go obserwować i  odpowiadali na nurtujące Was pytania. Zawsze otaczali Was miłością,  wspierali Wasze osiągnięcia, decyzje, pocieszali w chwilach słabości i cieszyli się Waszymi radościami.

Nauczyciele,  przejęli obowiązki Waszych rodziców w szkole. To oni dbali, aby Wasz rozwój postępował zgodnie z Waszymi potrzebami. Pokazali Wam jak się uczyć, jak dochodzić do celu samodzielnie  a jak w grupie, jak uczyć się od siebie, jak dbać o przyrodę oraz jak nieść pomoc i wsparcie tym, którzy są w potrzebie. Starali się zauważać i rozwijać Wasze talenty.  Przede wszystkim przeżywali z Wami wszystkie doświadczenia i te radosne ale też i te smutne. Wspierali Was w dążeniu do celu, motywowali wtedy kiedy cel stawał się nieosiągalny a przede wszystkim cieszyli się każdym Waszym nawet najmniejszym sukcesem.

 

 

Kochani, po wakacjach zaczniecie nowy etap życia, w innej szkole, zawiążecie nowe znajomości, może przyjaźnie.

Życzę Wam, samych pięknych i ciekawych chwil.  Jak mówi piosenka: „W życiu piękne są tylko chwile.”  Szanujcie więc piękne chwile w życiu, szanujcie otaczający Was świat a przede wszystkim innych ludzi.

Życzę, żeby Świat zawsze otwierał przed Wami drzwi do szczęścia i pozwalał Wam cieszyć się z każdej chwili, którą możecie dzielić z innymi.

W wakacje odpoczynku, relaksu oraz ciekawych i bezpiecznych przygód.

 

 

                                   Z serdecznymi pozdrowieniami

 

                                   Ewa Budzyńska

Informacja na temat zakończenia roku szkolnego

Zasady i organizacja zakończenia roku szkolnego 26 czerwca 2020 r. piątek

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Kończymy dość nietypowy rok szkolny. Zajęcia lekcyjne prowadzone były zdalnie od marca. Uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminów, w przesuniętym z kwietnia na czerwiec, terminie.

Zakończenie roku szkolnego też będzie nietypowe. Ma to związek z zagrożeniem rozprzestrzeniania się  koronawirusa. Przepisy  nie pozwalają na gromadzenie się dużej ilości osób bez zapewnienia wymaganej odległości między nimi.

Zamiast uroczystości na zakończenie roku, wychowawcy klas i nauczyciele będą wydawać swoim uczniom świadectwa zgodnie z załączonym harmonogramem. W poniższej tabeli znajdują się informacje gdzie i o której poszczególne klasy będą mieć spotkanie z wychowawcą, który będzie rozdawał  im świadectwa i ufundowane  przez Radę Rodziców, nagrody. Dzieci, w momencie wejścia do szkoły mają obowiązek włożenia maseczki.

Przekazuję kilka bardzo ważnych zasad:

 1. W miejscu spotkania się klasy z wychowawcą przebywają wyłącznie uczniowie. Rodzice czekają na zewnątrz. Proszę pamiętać, że naszym obowiązkiem jest ochrona wszystkich dzieci. Po rozdaniu świadectw, wychowawca wyjdzie do rodziców naszych uczniów,  żeby się z nimi pożegnać.
 2. Rodzice, którzy chcą załatwić jakąś sprawę w szkole, np. w sekretariacie, lub usunąć rzeczy dziecka z szafki, mogą to zrobić dopiero po zakończeniu rozdawania świadectw i opuszczeniu, przez dzieci szkoły czyli po 10.30.
 3. Szafki mogą zostać opróżnione przed 26 czerwca, każdego dnia do godziny 15.00.  Proszę wtedy zgłosić się do woźnego i podać numer szafki. Pracownik szkoły przyniesie Państwu rzeczy dziecka.

Życzę Uczniom, ich Rodzicom i wszystkim Pracownikom szkoły zasłużonego, po tak nietypowym roku szkolnym, wypoczynku. Mam nadzieję, że wakacje będą wolne od niepokoju o zdrowie naszych bliskich, pełne nadziei na bezpieczne jutro i bogate w nowe doświadczenia i ciekawe wrażenia.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

Ewa Budzyńska

 

Harmonogram wydawania świadectw

Egzamin ósmoklasisty - harmonogram i procedury

Egzamin ósmoklasisty

 

Termin główny

 

język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00,

uczniowie piszą 120 minut  (uprawnieni do wydłużonego czasu 180 minut)

 

 

matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00

uczniowie piszą 100 minut  (uprawnieni do wydłużonego czasu 150 minut)

 

 

 

język obcy nowożytny – 18 czerwca (czwartek) – godz. 9.00

uczniowie piszą 90 minut  (uprawnieni do wydłużonego czasu 135 minut)

 

 

 

termin dodatkowy (w sytuacji nieprzystąpienia w terminie głównym)

 

język polski – 7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00

 

matematyka – 8 lipca 2020 r. (środa) – godz. 9:00

 

 język obcy nowożytny – 9 lipca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

 

 

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty do 31 lipca

2020 r.

Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń do 31 lipca 2020 r.

Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym do 31 lipca 2020 r.

 

 

 

 

 

 

EGZAMIN W OKRESIE OBOSTRZEŃ

     EPIDEMICZNYCH 

Na egzamin zdający oraz członkowie komisji oraz osoby wyznaczone do zapewnienia prawidłowego przebiegu  przychodzą wyłącznie zdrowe , oraz jeżeli jego domownicy nie przebywają na kwarantannie

 

Wszyscy zdający spotykają się przed egzaminem o 08:15 wejściem głównym budynku A zachowując właściwy odstęp względem siebie

( min. 1,5 m )

Na terenie szkoły przebywać mogą tylko osoby zdające egzamin , członkowie komisji oraz niezbędne do zapewnienia bezpiecznego i higienicznego przebiegu egzaminu.

 

Zdający mają zakaz wnoszenia na teren szkoły zbędnych przedmiotów : książek , notatek , telefonów komórkowych , maskotek itp. Rzeczy osobiste zostawiają w szafkach,

 

Na egzaminie każdy korzysta z własnych przyborów piśmienniczych , nie ma możliwości ich pożyczania osobom drugim,

 

Zdający mogą wnieść na czas egzaminu butelkę z wodą – szkoła jej nie zapewnia,

 

Przed egzaminem zdający i członkowie komisji na terenie szkoły zachowują właściwy odstęp ( min. 1,5 m ) oraz mają zakryte usta i nos osobistymi środkami ochrony.

 

Zdający wchodzą na sale w maskach, po zajęciu wyznaczonego miejsca w sali i  w trakcie pisania egzaminu   zdejmują je.

 

W przypadku kontaktu z członkiem komisji , wyjściem poza salę oraz zakończeniem prac z arkuszem , zdający ma obowiązek zakryć ponownie usta i nos.

 

Wszyscy wchodzący do budynku mają obowiązek dezynfekcji rąk , taka możliwość istnieje również w salach,

 Przed egzaminem oraz po jego zakończeniu zdający mają zakaz grupowania się , opuszczają budynek szkolny zgodnie z sugestiami osób nadzorujących i obsługi obowiązkowo dezynfekując dłonie,

 

W przypadku niepokojących objawów chorobowych u zdającego bądź członka komisji, zostaje on odizolowany od pozostałej grupy ( gabinet pedagoga bud. A)  i zostają wdrożone procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie.

 

Procedury zachowania bezpieczeństwa w związku z COVID-19

Oddział przedszkolny - pstępowanie uzupełniające.

Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

Na rok szkolny 2020/2021:

Oddział przedszkolny lista uzupełniająca

 

Ósmoklasiści - konsultacje i procedury bezpieczeństwa.

Szanowni Państwo!

Proszę zapoznać się z Harmonogramem zajęć, spotkań, konsultacji z nauczycielami  dla klasy 8a, 8b i 8c oraz z procedurą bezpieczeństwa.

Konsultacje klasy 8

UWAGA! Ważne informacje dotyczące organizacji zajęć dla klas 1-3 od 25 maja 20202.

Szanowni Państwo!

Proszę o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa podczas przebywania w szkole, obowiązującymi od 25 maja 2020r  oraz z organizacją zajęć. 

 

I-III WEWNATRZSZKOLNE PROCEDURY BEZPIECZENSTWA

Zajecia dydaktyczne dla dzieci przebywajacych w szkole od 25 maja

Zgoda na udzial w zajeciach opiekunczo-wychowaczych w oddziale przedszkolnym

SKW „Otwarta dłoń” - ważne informacje!

Drodzy Wolontariusze.!
 
Powoli małymi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a co za tym idzie nadchodzi czas podsumowań.
Ostatnie miesiące pokazują Nam jak ważna jest niesiona pomoc przez wolontariuszy.
W związku z wystawianiem ocen z zachowania, my opiekunowie, prosimy o przesłanie do Nas na e mail lub przez edziennik zdjęć lub skany Waszych dzienniczków.
 
Ostateczny termin to piątek 22.05.2020r.
 
Uwaga! Jeśli chcecie możecie przynieść swój dzienniczek do szkoły i zostawić go w portierni.
Zachęcamy jednak do ich przesyłania.
 
Pozdrawiamy serdecznie,
 
 
 
Opiekunowie SKW Otwarta Dłoń
 

Komunikat w sprawie opieki dla dzieci klas I-III

Szanowni Państwo Rodzice,

w związku z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącą możliwości korzystania, za zgodą rodziców, z opieki świetlicy, dzieci klas I-III od 25 maja 2020 r., uprzejmie proszę o zgłoszenie planu skorzystania z takiej opieki przez Librusa lub telefonicznie wychowawcom klas lub bezpośrednio dyrektorowi szkoły. Na decyzję Państwa będę czekać do wtorku 21 maja.

Serdecznie pozdrawiam

Ewa Budzyńska

 

Funkcjonowanie szkoły od 25 maja

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III

Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 6 maja br. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych to kolejny krok rządu w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół.

Dyrektor szkoły określi szczegółowy sposób sprawowania opieki, jak i prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci, które będą przebywać w szkole. Forma zajęć dydaktycznych jest uzależniona od warunków epidemicznych panujących na terenie gminy, w której szkoła się znajduje oraz od możliwości spełnienia wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Zajęcia wynikające z realizacji podstawy programowej w klasach I-III szkoły podstawowej prowadzić będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, natomiast zajęcia opiekuńczo-wychowawcze  wychowawcy świetlic szkolnych i w miarę możliwości inni – wskazani przez dyrektora szkoły – nauczyciele. Dyrektor, mając na uwadze warunki organizacyjne, zdecyduje o podziale uczniów do poszczególnych grup i ustali, którzy nauczyciele będą prowadzili zajęcia.

Dyrektor szkoły, wspólnie z nauczycielami, oceni stan realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego dla poszczególnych klas I-III i rozplanuje pozostałe treści do 26 czerwca 2020 r., czyli do zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Ponadto dyrektor z nauczycielami ustali, czy oraz w jakim zakresie potrzebna jest modyfikacja szkolnego zestawu programów nauczania i dostosuje sposób realizacji podstawy programowej odpowiednio dla uczniów przebywających w szkole, jak i pozostających w domu.

Liczba godzin przeznaczonych na zajęcia dydaktyczne w szkole w formule stacjonarnej powinna być uzależniona od liczby dzieci, które w tych zajęciach fizycznie uczestniczą. Apelujemy do samorządów i dyrektorów szkół, by organizacja tych zajęć i ich godzinowy wymiar uwzględniał proporcję uczniów pozostających pod opieką w szkole i tych uczących się w domu.

Nauczyciel w ramach swojego pensum może prowadzić zajęcia oraz przygotowywać i przekazywać materiały do kształcenia na odległość. Nauczycielowi, któremu dyrektor na nowo określił organizację zadań przysługują godziny ponadwymiarowe, jeśli jego tygodniowy wymiar zajęć dydaktycznych zostanie przekroczony.

Organizacja konsultacji z uczniami

Od 25 maja br. umożliwiamy uczniom klas VIII uczestnictwo na terenie szkoły w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach.

Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły. Ich harmonogram i organizację ustali dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami.

Konsultacje mają charakter dobrowolny dla uczniów i od 25 maja br. są skierowane do tych, którzy już wkrótce przystąpią do egzaminów sprawdzających ich wiedzę. Zależy nam na tym, by w pierwszej kolejności umożliwić organizację konsultacji z przedmiotów zdawanych na egzaminach, a w miarę potrzeb także z innych przedmiotów. Uczeń powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Konsultacje mają również umożliwić uczniom poprawę oceny na potrzebę klasyfikacji.

Apelujemy do samorządów, dyrektorów szkół, aby wesprzeć szczególnie uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego.

Prosimy również o zorganizowanie konsultacji pozostałym maturzystom.

Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. O formie i terminach tych konsultacji rodziców i dzieci poinformuje dyrektor szkoły, biorąc pod uwagę także sytuację epidemiczną na terenie jego gminy.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 

 

Postępowanie uzupełniające - klasa pierwsza.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

Opieka nad dziećmi z oddziałów przedszkolnych- komunikat Burmistrza

Szanowni Państwo,

po przeprowadzeniu szczegółowej analizy sytuacji epidemiologicznej w kontekście możliwości ponownego uruchomienia przedszkoli z uwzględnieniem wytycznych, jakie pojawiły się ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji oraz biorąc pod uwagę głosy rodziców, wraz z Dyrektorami Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Puszczykowie, podjąłem decyzję o nieotwieraniu oddziałów przedszkolnych, znajdujących się w puszczykowskich Szkołach Podstawowych. Uruchomienie publicznych przedszkoli planowane jest na 25 maja br.

Pragnę, aby nasze placówki były jak najlepiej przygotowane do ponownego rozpoczęcia pracy dając poczucie bezpieczeństwa najmłodszym i ich opiekunom.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od dyrekcji Niepublicznego Polsko-Angielskiego Przedszkola Kotki Dwa, Żłobka i Przedszkola Czarodziejski Zamek placówki te zaczną swoją działalność od 25 maja.

Jednocześnie zwracam się do Państwa z prośbą o zapoznanie się z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, GIS i MEN dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej  i innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków, gdyż duża ich część dotyczy obowiązków rodziców i opiekunów prawnych.

https://www.gov.pl/web/edukacja/otwieramy-przedszkola-od-6-maja

                                                                                                                                                                  Z poważaniem

                                                                                                                                                                Andrzej Balcerek

                                                                                                                                                     Burmistrz Miasta Puszczykowa

Drodzy Uczniowie! My dla Was! - Nauczyciele

"Nie licz dni. Spraw, żeby to dni się liczyły!" M. Ali.

Drodzy Uczniowie! Mimo, że nie widzimy się w salach lekcyjnych, myślimy o Was i wierzymy, że w końcu się zobaczymy! Do szybkiego, bezpiecznego, zobaczenia!

Wasi Stęsknieni Nauczyciele

 

 

 

dotyczy opieki dla dzieci oddziałów przedszkolnych

Szanowni Państwo Rodzice Dzieci z oddziałów przedszkolnych,

zgodnie z decyzją władz państwa, od 6 maja 2020 r. na specjalnych zasadach, może zacząć funkcjonowanie opieka w oddziałach przedszkolnych. Z opieki tej mogą skorzystać dzieci, których rodzice ze względu na obowiązki zawodowe, takiej opieki, swoim dzieciom nie mogą zapewnić. Działając na prośbę Burmistrza Miasta Puszczykowa, zwracam się do Rodziców Dzieci z oddziałów przedszkolnych, aby w nieprzekraczalnym terminie, do poniedziałku 4 maja zgłosili telefonicznie pod numerami 618133461 lub 603654749, chęć skorzystania z opieki w szkole.

Serdecznie pozdrawiam

Ewa Budzyńska