Aktualności i wydarzenia

Pierwsza klasa i oddział przedszkolny - wyprawka.

Oddział przedszkolny - wyprawka:

Wyprawka zerówkowicza

Klasa 1a i 1b:

Wyprawka pierwszoklasisty

 

 

Półkolonie letnie w Jedynce

W tym roku mieliśmy mnóstwo chętnych dzieci, którzy w pięciu zróżnicowanych wiekowo grupach, wzięło udział w zajęciach dla nich zorganizowanych.
Pogoda sprzyjała zabawom w lesie, między innymi w podchody, aktywności fizycznej na terenie MOSiR-u, a także spacerom, zabawami na placu zabaw czy wyjściom na pyszne lody. 
Wszystkie grupy wzięły udział w zajęciach, które są naszą coroczną tradycją- mini golf i laser tagi.
Dwukrotnie wyjechaliśmy do kina na filmy "Buzz Astral " oraz "Minionki- Wejśie Gru".
Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, rozgrywkach sportowych na hali widowiskowo- sportowej czy zajęciach komputerowych zorganizowanych przez wychowawców.
Był to przyjemny czas, który spędziliśmy na miłej i wspaniałej zabawie.
Agnieszka Sibilak
Joanna Konieczna
 

Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 obfitował w ważne wydarzenia społeczne: zimą walczyliśmy z kolejną falą Covid 19, w kwietniu przyjęliśmy do szkoły sporą część uchodźców z Ukrainy. Nie był to łatwy czas, ale z pewnością postawił przed nami nowe wyzwania, którymi trzeba było sobie poradzić. Teraz nadszedł długo oczekiwany okres podsumowań, dla niektórych pożegnań.
23 czerwca o godzinie 9.00 na hali sportowej przy SP nr 1 w Puszczykowie odbyło się uroczyste zakończenie dla uczniów klas ósmych. Pożegnanie ósmoklasistów było pełne wzruszeń. W części artystycznej młodsi koledzy i koleżanki przygotowali występy muzyczne, prezentując swoje talenty. Później absolwenci odbierali nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki i sportu. Z pewnością  na długo w pamięci pozostaną te chwile dla wielu osób biorących udział w uroczystości.
24 czerwca w tym samym miejscu miała miejsce zakończenie roku szkolnego dla pozostałych uczniów.
Życzymy całej społeczności naszej szkoły udanych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji oraz zasłużonego wypoczynku. do zobaczenia we wrześniu!

Agnieszka Sibilak
Agnieszka Molińska

Dzień Patrona

22 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie miała miejsce ważna uroczystość szkolna. Dzień Patrona to istotne święto naszej społeczności.
Zaczęto od części oficjalnej: zaśpiewania hymnu państwowego oraz wprowadzenia sztandaru, przedstawienia przybyłych gości (przedstawicieli Rady Maista), przemówień. Pan Dyrektor przybliżył sylwetkę Adama Mickiewicza, podkreślając, iż nasz wieszcz nie jest tylko posągową postacią, ale był człowiekiem z krwi i kości, przytaczając rozmaite anegdoty z jego życia.
Następnie uczniowie klas siódmych przygotowali część artystyczną. mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wywiadu z Adamem, który przeplatany był wspaniałymi aranżacjami muzycznymi tekstów poety.
Następnie wręczono nagrody książkowe, statuetki, słodkie upominki za wszystkie osiągnięcia naszych uczniów w bieżącym roku szkolnym. Doceniono wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe, udział w wolontariacie, zajęcie czołowych miejsc w konkursach.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Uczennice klasy 6 a
Agnieszka Silbilak
Agnieszka Molińska

Dzień Dziecka

01 czerwca w SP 1 w Puszczykowie, jak co roku, obchodziliśmy hucznie Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczniowie nie mieli zajęć dydaktycznych. Świętowaliśmy ten dzień wspólnie, uczestnicząc w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Najmłodsi tworzyli układy taneczne, dmuchali bańki mydlane i balony, aby wszystko dookoła stało się kolorowe i pełne barw, co widać na załączonych zdjęciach. Pod koniec dnia przewidziano słodki poczęstunek w postaci lodów, który zasponsorowała Rada Rodziców. Życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że spędzone chwile będą w przyszłości wspaniałym wspomnieniem beztroskich chwil dzieciństwa.

Agnieszka Silbilak
Agnieszka Molińska

Z rodziną za pan brat!

...bo najważniejsza nasza rodzina z nią każdy nowy dzień się zaczyna...takie słowa piosenki zaśpiewały swoim rodzicom dzieci z zerówek w dniu święta rodziny, który zorganizowany został w czerwcu. Z tej okazji panie wychowawczynie przygotowały program artystyczny, który dzieci zaprezentowały swoim bliskim. Była to muzyczna podróż po Polsce połączona z recytacją wierszy dla rodziców, poprzeplatana tańcem krakowiaka i polki warszawskiej oraz śpiewaniem tematycznych piosenek. Na zakończenie wszystkie dzieci głośno i donośnie zaśpiewały swoim kochanym rodzicom "Sto lat" i złożyły im płynące prosto z serca życzenia. Po części artystycznej dla dzieci, ich rodzeństwa i rodziców zorganizowany został festyn na boisku szkolnym. Atrakcji było mnóstwo: mydlane bańki, piniata, przeciąganie liny, zabawy z animatorem, tatuaże z henny, a także przepyszne gofry, popcorn i kiełbaski z grilla. Rodzice zachwyceni byli z występów swoich pociech, a dzieci z przyjemnością korzystały z atrakcji, które zostały dla nich przygotowane. Święto rodziny ocenione zostało przez wszystkich na 6
Niech żyje nasza rodzina

Magia to sztuka :)

Już z ostatnim w tym roku szkolnym przedstawieniem zawitał do naszej szkoły Klub Małego Muzyka. Mimo, że był to występ, który kończył tegoroczny cykl koncertów to na pewno pozostanie z nami na długo w pamięci. Tematem była magia, a na scenie pojawił się prawdziwy magik, który posiadał tajemniczą różdżkę i wyczarował nam chusteczki w różnych kolorach, znajdował piankowe piłeczki w kieszeniach, za uchem i w rękach, a także łączył ze sobą i rozdzielał srebrne okręgi. Pomocna w czarowaniu okazała się również widownia, na której zasiadały dzieci z zerówek oraz klas pierwszych, drugich i trzecich. Młodzi magicy po wypowiedzeniu czarodziejskich zaklęć sprawili, że książka, w której były kolorowanki nagle stała się biała, jak kartka papieru, by po chwili po wypowiedzeniu kolejnych czarów wypełniła się kolorowymi ilustracjami.
Te niesamowite sztuczki magika pozostaną w naszych głowach na długo i niejedno dziecko będzie rozmyślało nad tym, jak to się stało i czy to były czary i magia, czy wszystko wydarzyło się naprawdę?
Agnieszka Sibilak 
Agnieszka Molińska
 

Ksiąegozbiór naszej biblioteki - nowe książki w języku ukraińskim.

Księgozbiór Naszej biblioteki powiększył się o książeczki w języku ukraińskim.

Już od września będziecie mogli je wypożyczyć. Książki zostały wydane przez Fundację Świętego Mikołaja we współpracy z Ukraińskim Instytutem Książki.

Bardzo dziękujemy za otrzymane książki!!!

SKW Otwarta Dłoń - podsumowanie

Koniec roku szkolnego 2021/2022 tuż, tuż.

Zakończyliśmy ważną dla Nas współpracę z Nowym ZOO w Poznaniu. Uczestniczyliśmy bowiem w projekcie - Szkolna Liga Wolontariacka. Do Naszych zadań należało m.in.:

- udział w Budżecie Obywatelskim promując ZOO,

- tworzenie plakatów, 

- tworzenie kul dla ptaków,

- zorganizowanie zbiórki orzechów dla niedźwiedzi, 

- wyjazd do zoo i posprzatanie wybiegu dla tygrysa, 

- stworzenie origami do żyrafiarnii.

Za udział w projekcie otrzymaliśmy wyróżnienie oraz upominki.

Dziękujemy Wolontariusze i opiekunowie SKW Otwarta Dłoń

Dzień Dziecka - zakończenie zbiórki.

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co ma, ale czym się dzieli z innymi”. ~ Jan Paweł II Zakończyliśmy zbiórkę z okazji Dnia Dziecka. Bardzo serdecznie dziękujemy Darczyńcom za Wasze dobre serca.

Wolontariusze oraz opiekunowie SKW "Otwarta Dłoń".

Zakończenie roku szkolnego

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci,
zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych odbędzie się w czwartek o 9.00 w hali sportowej.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla wszystkich klas, z wyjątkiem klas ósmych, odbędzie się w piątek o 9.00 w hali sportowej
Uwaga, jutro w czasie zajęć - uroczystość Dnia Patrona Szkoły, połączona z wręczaniem nagród dla klas 1-7.
pozdrawiam
Ewa Budzyńska

Projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

W obecnym roku szkolnym 2021/2022 udało się nam ponownie zdobyć certyfikat potwierdzający nasz udział we

wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.

SOC Certyfikat 2022 SP1

Remigiusz Niezgódka

Potrzebna pomoc.

Finał Mistrzostw Wielkopolski w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej - Piła 2022

Finał Mistrzostw Wielkopolski w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej - Piła 2022

Warsztaty pszczelarskie

Pewnego dnia naszą szkołę odwiedziły panie, które przeprowadziły dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych, drugich i trzecich warsztaty pszczelarskie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach najpierw oglądały film o pracy pszczółek w ulu i dowiedziały się, która z pszczół jaką odgrywa rolę, a także jak powstaje miód oraz jakie właściwości ma pyłek, pierzga, propolis i wosk pszczeli. Podczas warsztatów miodowych uczniowie tańczyli taniec pszczółek oraz założyli strój małego pszczelarza. Na zakończenie każde dziecko wykonało samodzielnie świeczkę z wosku pszczelego, a na pożegnanie otrzymało słoiczek pysznego i zdrowego miodku oraz edukacyjną książeczkę o pszczołach i miodzie. Wszyscy stanęli również do pamiątkowego zdjęcia
Dzieciom bardzo podobały się warsztaty pszczelarskie.

Agnieszka Sibilak
Agnieszka Molińska

 

 

Śpiewać każdy może...

Klub Malego Muzyka pojawiając się ostatnio z występem artystycznym w naszej szkole zachęcił naszych uczniów do pośpiewania różnych przebojów muzycznych. Najpierw nastąpiła wokalna rozgrzewka, podczas której dzieci naśladowały odgłosy zwierząt. Dzieci dowiedziały się, ile osób śpiewa w duecie, trio lub co to znaczy śpiewać solo. Nauczyły się również śpiewać w kanonie i wspólnie zaśpiewały piosenkę "Panie Janie".  Na zakończenie muzycy wraz z dziećmi wykonały znaną i lubianą przez dzieci piosenkę  "Baby Shark". Było wesoło, zabawnie i śpiewająco.
Agnieszka Sibilak 
Agnieszka Molińska 
 
 
 
 
 

Letnie półkolonie miejskie

Warunkiem zapisu jest złożenie:

  1. wypełnionej karty kwalifikacyjnej,
  2. dowodu wpłaty,
  3. podpisanego oświadczenia dot. RODO,
  4. podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii (regulamin półkolonii również na stronie www.puszczykowo.pl)

regulamin polkolonii letnich

karta kwalifikacyjna oswiadczenia - na każdy tydzien osobno

Dzień Mamy

Dzień Matki – 26 Maja

 

Dzisiejszego dnia chcielibyśmy wyrazić wdzięczność i powiedzieć naszym mamom, jak bardzo są dla nas ważne. Kochamy je za to, że są zawsze, kiedy ich potrzebujemy, za dobre gesty i wielkie poświęcenie.

Drogie mamy jesteście światłem w mroku i zawsze dni nasze tęczą malujecie. Dziękujemy za spędzone z Wami chwile, za pokazywanie świata i wychowanie.

Kochamy Was za wszystko co dla nas robicie, a najbardziej za to, że po prostu jesteście. Wasza rola w życiu każdego z nas jest nieprzeceniona pełna poświęceń i wyrzeczeń. Drogie mamy przez całe swoje życie otaczacie nas troską, wsparciem i bezwzględną miłością.

Za to wszystko Kochane Mamy Wam dzisiaj dziękujemy. W ten piękny i radosny dzień składamy Wam najserdeczniejsze i długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i nieustającej pociechy ze swoich dzieci.

Życzy
Społeczność uczniowska
Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

Dzisiejszego dnia chcielibyśmy wyrazić wdzięczność i powiedzieć naszym mamom, jak bardzo są dla nas ważne. Kochamy je za to, że są zawsze, kiedy ich potrzebujemy, za dobre gesty i wielkie poświęcenie.

Drogie mamy jesteście światłem w mroku i zawsze dni nasze tęczą malujecie. Dziękujemy za spędzone z Wami chwile, za pokazywanie świata i wychowanie.

Kochamy Was za wszystko co dla nas robicie, a najbardziej za to, że po prostu jesteście. Wasza rola w życiu każdego z nas jest nieprzeceniona pełna poświęceń i wyrzeczeń. Drogie mamy przez całe swoje życie otaczacie nas troską, wsparciem i bezwzględną miłością.

Za to wszystko Kochane Mamy Wam dzisiaj dziękujemy. W ten piękny i radosny dzień składamy Wam najserdeczniejsze i długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i nieustającej pociechy ze swoich dzieci.

Życzy
Społeczność uczniowska
Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

Drodzy Ósmoklasiści!

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważny moment - egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności opanowane przez ostatnie lata.

Życzymy Wam, aby Wasz rozwój intelektualny został dobrze wykorzystany podczas tegorocznego egzaminu.

Wierzymy, że umiejętnie wykorzystacie wiedzę nabytą w naszej szkole, a wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom otwierając możliwości realizacji życiowych planów.

Życzymy Wam dużo optymizmu i wiary we własne siły oraz pomyślnej kontynuacji nauki w wybranej szkole średniej. Niech otworzą się przed Wami nowe horyzonty, które pozwolą realizować pasje i staną się fundamentem przyszłych sukcesów. Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości.

Trzymamy kciuki za oryginalne prace i trafne odpowiedzi.

Dyrekcja
i grono pedagogiczne
naszej szkoły.

Mistrzowie Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej - chłopców.

Miło mi poinformować, że drużyna chłopców zdobyła tytuł Mistrzów Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się 10 maja na obiekcie sportowym LO Puszczykówko. Ze względu na długi czas podliczania wyników przez organizatorów zawodów dopiero teraz podaję tą miłą wiadomość. Zespół składał się z dwunastu zawodników, którzy startowali w konkurencjach lekkoatletycznych.
Pchniecie kulą: Karol Sawko, Piotr Krupa, Vincent Wołuń
Bieg sprinterski 100m: Jakub Sobski. Shawn Czyż, Jakub Ignaszewski 300m: Tadeusz Janaszek
Skok w dal: Piotr Kirszewski, Hugo Postaremczak
Bieg na dystansie 600m: Stanisław Baraniak, Maksymilian Skoryna, Wojciech Bukowiecki.
Drużyna awansowała do dalszego etapu rozgrywek.

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiesław Bartkowiak