Aktualności i wydarzenia

KONKURS INFORMATYCZNY „AVATAREK”


   Jak co roku, ruszyła kolejna edycja konkursu informatycznego  "AVATAREK".  Chcielibyśmy  przypomnieć Wam, że jesteśmy jako szkoła do niego zgłoszeni. 
Was natomiast chcielibyśmy  zachęcić do wzięcia w nim udziału. 
    Konkurs składa się z trzech etapów, o których będziemy Was na bieżąco informowali. Termin pierwszego etapu kończy się 25.01.2020 roku.
Koordynatorem działań jest Pan Remigiusz Niezgódka, z którym wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt. 
    Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Dzięki niemu będziecie mogli rozwinąć swoje zainteresowania technologiami informacyjno- komunikacyjnymi. Dodatkową atrakcją są nagrody, które czekają na zwycięzców. 


Joanna Konieczna 

Szkolny Klub Młodego Obywatela w Jedynce

14 stycznia uczniowie klasy 8c wzięli udział w warsztacie na temat niepełnosprawności z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego w ramach projektu Działamy. Podczas spotkania zdobyli wiedzę na temat niepełnosprawności oraz umiejętności niezbędne do asystowania osobie z niepełnosprawnościami. Uczniowie nauczyli się manewrować wózkiem inwalidzkim. Na własnej skórze odczuli bariery z jakimi na co dzień zmagają się osoby z niepełnoprawnościami.

Uczniowie mieli możliwość założyć rękawiczki, które symulują chorobę Parkinsona, powodując drżenie rąk.

Katarzyna Knapp – Idziak – koordynator projektu

 

 

 

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


     Dzień Bezpiecznego Internetu jest dniem obchodzonym z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Obecnie jest to akcja międzynarodowa, 
nie jak to było początkowo- obchodzona w Europie. 
     Jako szkoła zgodnie z inicjatywą organizatorów, chcemy propagować działania, których celem jest bezpieczny dostęp naszych dzieci do internetowych treści.
Chcemy zapoznać naszych uczniów z problematyką bezpieczeństwa i promować pozytywne korzystanie z internetu. 
Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem". Nasza szkoła również podejmuje inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów, 
w związku z czym  zorganizowaliśmy konkurs, polegający na zaprojektowaniu i wykonaniu zakładki do książki. Będzie ona związana z wyżej wspomnianym celem. Zwycięska praca zostanie wykonana w wielu egzemplarzach, by każdy z naszych uczniów mógł ją otrzymać. 
    Mamy nadzieję i wierzymy, ze cel przeświecający akcji zostanie osiągnięty, a świadomość bezpiecznego korzystania z internetu znacznie się zwiększy. 


Joanna Konieczna  

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dbi 2020

ZIMOWE PÓŁKOLONIE MIEJSKIE

ZIMOWE PÓŁKOLONIE MIEJSKIE

 

Serdecznie zapraszamy na miejskie półkolonie zimowe, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie.

Turnus I: 27-31.01.2020

Turnus II: 03-07.01.2020

Koszt:

80 zł od osoby za tydzień (dla dzieci z terenu Puszczykowa lub uczęszczających do puszczykowskich szkół)

210 zł za tydzień dla pozostałych dzieci.

Pierwszeństwo udziału w półkoloniach mają dzieci zamieszkujące na terenie Puszczykowa lub uczęszczające do puszczykowskich szkół.

Kartę kwalifikacyjną, oświadczenie RODO oraz oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii można pobrać (osobiście) w sekretariacie szkoły.

Zapisy prowadzone są od 7 do 22 stycznia 2020.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Warunkiem zapisu jest złożenie:

 1. wypełnionej karty kwalifikacyjnej,
 2. dowodu wpłaty
 3. podpisanego oświadczenia dot. RODO
 4. podpisanej zgody na wyjazdy dziecka
 5. podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii (regulamin półkolonii dołączony do oświadczenia)

wyłącznie w sekretariacie szkoły.  

ŻYCZENIA

Życzymy wszystkim mieszkańcom Puszczykowa

pełnych miłości i radości Świąt Bożego Narodzenia,

Niosących spokój i odpoczynek.

A w nadchodzącym Nowym Roku zdrowia i szczęścia

oraz spełnienia  wszystkich marzeń.

Społeczność

Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

 

Bóg się rodzi...

W piątek 20 grudnia cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1  w Puszczykowie zebrała się w hali widowiskowo- sportowej, by uczestniczyć w Jasełkach, przygotowanych przez uczniów klasy czwartej pod kierunkiem siostry Mirelli i siostry Maristelii oraz wychowawczyni klasy pani Agnieszki Molińskiej, przy śpiewach dziecięcej scholi oraz tańcach aniołków z kółka teatralnego.  Dzieci zaprezentowały Narodziny Pana Jezusa w niezwykły sposób wcielając się w rolę uczniów pewnej klasy, których anioł zachęcał do pójścia do nieba, a diabeł kusił atrakcjami, jakie czekają na nich, gdy pójdą razem z nim. Dzieci wybrały drogę, którą wskazał im anioł i ujrzeli tam Dzieciątko Boże, narodzone w Betlejem. Na końcu dla wszystkich zebranych wesołą kolędę pt:  „Kolędnicy Wędrownicy” zaśpiewały i zatańczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, a  pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim bardzo podobał się wyreżyserowany przez siostry spektakl teatralny ukazujący narodziny Pana Jezusa. Dziękujemy za piękne wprowadzenie nas w ten cudowny czas – czas radości i miłości, jaką niesie narodzone Dziecię Boże.

Joanna Konieczna

Agnieszka Sibilak

 

ŚWIĘTA Z GWIAZDAMI!

W grudniu do naszej szkoły przyjechali  artyści z Klubu Małego Muzyka ze swoim  świątecznym programem artystycznym. Wesołe, muzyczne gwiazdki, które przywitały wszystkich przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Sprzątały, robiły porządki w domu oraz wykonywały zadania, które przygotował dla nich Święty Mikołaj przed świętami. Oprócz przedświątecznych porządków miały do wykonania również zadania muzyczne, do których zaangażowały  dzieci. Wszyscy śpiewaliśmy kolędy-  w kanonie oraz a capella. Jednym z zadań było ułożenie słów świątecznej piosenki i wspólne jej odśpiewanie.  Podczas finału dzieci wraz z artystami zaśpiewały fragment własnej świątecznej piosenki:  „(…) Święta nadchodzą w święta, więc każda buzia jest uśmiechnięta…”

Agnieszka Sibilak

 

Każdy z Nas może być Świętym Mikołajem – Puszczykowska Jedynka nie jest obojętna

17 grudnia wolontariusze  Szkolnego Klubu Młodego Obywatela „Otwarta Dłoń” odwiedzili Młodzież z Domu Dziecka w Bninie. Zawieźli świąteczne prezenty od uczniów, rodziców i nauczycieli.

Bardzo dziękujemy Darczyńcom i ich rodzinom za ofiarowane dary.

Wszyscy Darczyńcy otrzymali imienne podziękowania.

Katarzyna Knapp - Idziak\

 

Szkolny Klub Młodego Obywatela w Jedynce

Szkolny Klub Młodego Obywatela w Jedynce.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 8c w Szkole Podstawowej nr 1 biorą udział w projekcie Działamy , Metropolii Poznań i CREO.

W ramach projektu musieli przygotować Szkolny Budżet Obywatelski. Uczniowie zgłaszali swoje pomysły i promowali je. Głosowanie wśród uczniów odbyło się  03. – 04. 12.2019r. Swój głos można było oddać na jeden z dwóch pomysłów – Koszulki dla SKW „Otwarta Dłoń” (Maria Kocik 8c) lub Mindfulness – to naprawdę działa( Lena Kwiatkowska 4a).Projekt zwycięski   - Mindfulness – to naprawdę działa - uzyskał 112 głosów, wygrywając dziewięcioma głosami. Zostanie realizowany w naszej szkole w styczniu. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII wezmą udział w szkoleniu Mindfulness czyli spokojna głowa - warsztaty uważności dla dzieci i młodzieży. Szkolny Budżet Obywatelski (SBO) w SP nr 1 w Puszczykowie pokazuje, że warto być zaangażowanym młodym obywatelem!

Katarzyna Knapp – Idziak – koordynator projektu

 

 

Dzień Wolontariusza w Jedynce

Od ponad 5 lat w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza działa Szkolny Klub Wolontariatu „Otwarta Dłoń”.  5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariusza. W Naszej szkole świętowaliśmy już od samego rana. Każdy Wolontariusz – a jest ich 29 -  otrzymał słodką niespodziankę i immunitet na niezapowiedziane kartkówki i odpowiedzi ustne. Drzwi wejściowe do szkoły były ozdobione w plakaty i balony. W tym roku Wolontariuszkami Roku zostały: Maria Kocik (8c) i Leila Kordus (8c). Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu przedstawiła młodszym uczniom Naszej szkoły dokonania i akcje w których bierzemy udział. W tym roku zbieramy m.in. nakrętki dla Pauliny i słodycze dla Młodzieży z Domu Dziecka w Bninie. Oczywiście jak na wolontariusza przystało  oprócz świętowania był i czas na pracę – po zajęciach lekcyjnych spotkaliśmy się, aby tworzyć robótki ręczne na Kiermasz Świąteczny.

Katarzyna Knapp - Idziak

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W tym magicznym czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, tworzenie ozdób świątecznych potęguje  wyjątkowy klimat. W tym roku 13 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny, na którym mogliśmy zaopatrzyć się w świąteczne upominki, ozdoby, wykonane przez nasze dzieci oraz rodziców. Wszyscy włożyli wiele serca i pracy w przygotowania do tego dnia. W piątkowe popołudnie dzieci, rodzice i nauczyciele zaangażowani w to przedsięwzięcie, spędzili czas w wyjątkowej atmosferze, która zapewne udzieliła się nam wszystkim.

Agnieszka Sibilak

Joanna Konieczna

\

 

Mikołajkowy Turniej Singli Siatkarskich

W dniu 17.12 odbyły się mikołajkowe rozgrywki singli siatkarskich dla dziewcząt z klas czwartych i piątych. Wyniki końcowe: Klasy czwarte: 1 miejsce: Maja Wyrzykiewicz 2 miejsce: Julia Stawicka 3 miejsce: Natalia Szott Klasy piąte: 1 miejsce: Mila Przybylska 2 miejsce: Liliana Jałowiec 3 miejsce: Klaudia Michalska

Gratulujemy!!!
    </div>
   </div>
        <div class=

JARMARK BOŻONARODZENIOWY – WROCŁAW

09 grudnia uczniowie klas 6 odwiedzili Wrocław  i wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez Panią Beatę Łukowiak, uczestnicząc w jedenastej już edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. W tej bajkowej scenerii wrocławskiego rynku mieliśmy okazję spróbować czekoladowych pierników oraz innych wyśmienitych słodkości, zakupić wiele oryginalnych ozdób świątecznych i upominków. Myślę, że magia świąt, jak i tego wyjątkowego miejsca oczarowała każdego. Wycieczka była ponadto okazją do zwiedzenia zabytków miasta, poznania ich historii. Dodatkową atrakcję stanowiła wizyta w Muzeum Hydropolis, pozwalająca zagłębić wiedzę dotyczącą fantastycznego świata wody.

                                                                                                                                              Joanna Konieczna

 

 

 

Mikołajkowy Turniej klas 7 - piłka siatkowa.

11 grudnia na zajęciach SKS odbył się Mikolajkowy Turniej Mixtów w Piłkę Siatkową dla klas siódmych.
Ostateczny bilans rozgrywek:
1 miejsce reprezentacja klasy 7b-Reniferki,
2 miejsce drużyna z 7a-Bombki,
3 miejsce ekipa z 7a-Sopelki.

Serdecznie gratulujemy!

Zaproszenie!

Mikołajkowy Turniej Mixtów - piłka siatkowa.

10 grudnia na zajęciach SKS odbył się Mikołajkowy Turniej Mixtów w Piłkę Siatkową klas ósmych zorganizowany przez P.Lucynę Dydzińską i P.Wiesława Bartkowiaka. Każdy zespół składał się z trzech dziewcząt i trzech chłopców.Mecze były bardzo emocjonujące.Najlepsza okazała się klasa 8c pod nazwą Rudolf i Banda Nieudaczników. Na drugim miejscu zakończyła klasa 8b Śnieżynki.Trzecie miejsce 8a JDjowce. Gratulujemy!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Panią Dyrektor.

Wiesław Bartkowiak

 

 

Odwiedził nas Święty Mikołaj :)

Jak co roku, 6 grudnia w Mikołajki w naszej szkole pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj ze swoim pomocnikiem-  aniołkiem. Ubrany był w biskupi strój oraz czapkę.  Odwiedził każdą klasę począwszy od najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych, a kończąc na uczniach klas ósmych. Dla każdej dziewczynki i dla każdego chłopca miał słodki upominek. Dzieci z radością przywitały Mikołaja i chętnie zaśpiewały mu wesołe, świąteczne piosenki. Na koniec obiecały, że przez cały rok będą starały się być dobre i grzeczne, by ponownie odwiedził je za rok.

Agnieszka Sibilak

 

 

Joanna Konieczna

Pani Twardowska w wykonaniu kółka teatralnego.

28 listopada kółko teatralne pod kierunkiem pani Beaty Markowskiej zaprosiło uczniów edukacji wczesnoszkolnej na przedstawienie teatralne pt: „Pani Twardowska”, autorstwa Adama Mickiewicza. Przed publicznością  wystąpili uczniowie klas drugich i trzecich, młodzi aktorzy z kółka teatralnego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały spektakl. Na końcu dowiedziały się wielu ciekawych  informacji i faktów dotyczących życia, a szczególnie dzieciństwa patrona swojej szkoły – Adama Mickiewicza .

Agnieszka Sibilak

Mikołajkowe porządki w Puszczykowie - komunikat Urzędu Miasta i Wielkopolskiego Parku Narodowego

Świętujemy Dzień Pluszowego Misia!

Już po raz kolejny 25 listopada był w naszej szkole bardzo ważnym dniem. Tego właśnie dnia swoje święto na całym świecie obchodzi pluszowy miś. Uczniowie naszej szkoły również o nim pamiętali. Bibliotekarka – pani Ewa Sturzbecher zaprosiła wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, drugich i trzecich na wspólne świętowanie. Opowiedziała nam historię pluszowego misia, a następnie przedstawiła wszystkim misia, który w tym roku świętował w naszej  szkole- misia Czarnego Noska- bohatera książki Janiny Porazińskiej pt: „Pamiętnik Czarnego Noska”. Podczas spotkania z misiem zadaniem dzieci było udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące przygód misa o Czarnym Nosku, z którym dzieci zapoznały się już wcześniej, słuchając opowiadań czytanych w klasach przez swoje panie wychowawczynie. Podczas świętowania Dnia Misia obejrzeliśmy również przedstawienie teatralne o przygodach Czarnego Noska, na podstawie książki Janiny Porazińskiej.  Zaprezentowali nam je uczniowie z klas pierwszych i drugich, uczęszczający na zajęcia z kółka teatralnego, prowadzonego przez panią Beatę Markowską.  Na samym końcu wszystkie dzieci wraz ze swoimi pluszowymi pupilami, które również były obecne na uroczystości zaśpiewały refren piosenki pt: „Pokochaj pluszowego misia”. Wielką niespodziankę przygotowała dla dzieci Rada Rodziców naszej szkoły. Odwiedził nas duży pluszak- pan Pikuś, a w prezencie oprócz wielkiego uścisku podarował dzieciom swoją maskotkę- małego pana Pikusia. Dzień pluszowego misia minął wszystkim wesoło  i radośnie. Niech nam żyje pluszowy miś!

Agnieszka Sibilak