Aktualności i wydarzenia

Półkolonie i bezpłatne lodowisko.

Półkolonie

Zajęcia odbywają się w godzinach 9:00-15:00 w budynku w którym uczą się klasy 1-3.

Szkoła otwarta jest od godziny 8:50 do 15:00.

Proszę o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w tych godzinach. O godzinie 15:00 wychowawcy wychodzą z dziećmi przed budynek szkoły.

W opłacie za półkolonie dzieci mają obiad, drugie śniadanie przynoszą we własnym zakresie.

W poniedziałek mamy zajęcia z robotyki , a w piątek gra terenowa LaserTag.

Będziemy chodzić na lodowisko. Można mieć własne łyżwy.

Pozdrawiam Tomasz Mazur

Zima w 2b

Turnieje sportowe

Zakończyliśmy Mikołajkowe Turnieje Sportowe młodszych grup wiekowych w ramach Szkolnego Koła Sportowego.Po feriach będziemy kontynuować rozgrywki w grupie starszej.

List Ministra Edukacji i Nauki

ZIMOWE PÓŁKOLONIE MIEJSKIE

ZIMOWE PÓŁKOLONIE MIEJSKIE

 

Serdecznie zapraszamy na miejskie półkolonie zimowe, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie.

Turnus I: 17-21.01.2022

Turnus II: 24-28.01.2022

Koszt:

90 zł od osoby za tydzień (dla dzieci z terenu Puszczykowa lub uczęszczających do puszczykowskich szkół - kwota ta jest przeznaczona w przeważającej części na obiady oraz zajęcia dodatkowe)

210 zł za tydzień dla pozostałych dzieci.

Pierwszeństwo udziału w półkoloniach mają dzieci zamieszkujące na terenie Puszczykowa lub uczęszczające do puszczykowskich szkół.

Kartę kwalifikacyjną, oświadczenie RODO, oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii oraz regulamin można pobrać ze strony Miasta Puszczykowa www.puszczykowo.pl  

Zapisy prowadzone są od 3 do 12 stycznia 2022.

Liczba miejsc ograniczona. Limit 100 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem zapisu jest złożenie wyłącznie w sekretariacie odpowiedniej szkoły:

 1. wypełnionej karty kwalifikacyjnej,
 2. dowodu wpłaty,
 3. podpisanego oświadczenia dot. RODO,
 4. podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii (regulamin półkolonii również na stronie www.puszczykowo.pl)

karta kwalifikacyjyna i oswiadczenia

regulaminu półkolonii zimowych

Świąteczna niespodzianka...

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały dla swoich rodziców wspaniałą niespodziankę, do której przygotowywały się w okresie adwentu. Wystąpiły podczas świątecznego przedstawienia. Niestety z powodu obostrzeń pandemicznych rodzice nie mogli pojawić się na występie i otrzymali link do filmu, który obejrzeć mogli wspólnie w domu. Dla najmłodszych dzieci z zerówek również nie zabrakło niespodzianek, bo pod choinką czekały na nie prezenty od Świętego Mikołaja. Niestety nie mógł on pojawić się osobiście, bo był bardzo zapracowany i spieszył się także do innych dzieci, ale zostawił dla dzieci list z zadaniami do wykonania. Każde dziecko znakomicie poradziło sobie z zadaniem i zasłużyło na prezent. Wszystkie dzieci z zerówek uczestniczyły  również w tym dniu w szkolnej wigilii i wspólnie śpiewały kolędy. Dzień ten był wspaniały i pełen wrażeń. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt

Życzenia

W piękny czas Świąt Bożego Narodzenia życzę zdrowia i przepełnionego spokojem, radością i bezpieczeństwem nastroju przebywania wśród najbliższych.

Życzę również bardzo dobrego 2022 roku.

Z wyrazami szacunku

Ewa Budzyńska

Szkolny Mikołajkowy Turniej Dwójek .

W ramach zajęć treningowych z piłki siatkowej odbył się Mikołajkowy Turniej Dwójek. Uczestnicy czwartej klasy sportowej rozegrali swój pierwszy turniej w kategorii dziewcząt i chłopców.

 

V w Rejonie!

Reprezentantki Igrzysk Dzieci w składzie:

Blanka Idziorek,

Julia Stawicka

i Gabriela Roszkowska

wywalczyły V miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Serdeczne gratulacje
    </div>
   </div>
        <div class=

Badmintonem Jedynka stoi! - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W poniedziałek 13 grudnia reprezentanci SP1 w Puszczykowie wzięli udział w FINALE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO XXIII IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Po zaciętej walce, nie odpuszczając do końca Wojciech Bukowiecki i Tadeusz Janaszek wywalczyli brązowy medal!

Gratulujemy i bardzo dziękujemy!

Z wizytą w świątecznej Bibliotece Miejskiej.

Trzecioklasiści przyjęli zaproszenie Biblioteki Miejskiej na zajęcia przedświąteczne. Uczniów przywitała Pani Małgosia i zaczęły się ciekawe, kreatywne, twórcze i pouczające dwie godziny. Były rozmowy o tradycjach świątecznych polskich i tych ze świata, odgadywanie zapachów, które kojarzą się z grudniem, tworzenie choinki z dostępnych materiałów. Każdy mógł opowiedzieć i narysować co znajduje się u niego na wigilijnym stole i dzięki temu otrzymaliśmy ciekawe prace plastyczne. Na zakończenie każda z klas otrzymała książkowy podarunek, bo "książka otwiera nam świat". Bardzo dziękujemy Pani Małgosi za wspaniałą lekcję, a wszystkim pracownikom życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych dni!
Milena Taratajcio

WESOŁE MIKOŁAJKI

W poniedziałkowy poranek na wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie czekały tajemnicze listy. Okazało się, że święty Mikołaj z Mirry ma w tym roku kwarantannę, dlatego nie mógł osobiście odwiedzić dzieci. W zastępstwie przyszedł Aniołek, który poczęstował wszystkich słodkimi lizakami. Uczniowie klas 0-8 zaakcentowali to święto poprzez założenie czapki Mikołaja. Już bardzo poczuliśmy klimat świąteczny.
Dziękujemy Mikołajowi i Aniołkowi za sympatyczną niespodziankę.


Agnieszka Sibilak
Agnieszka Molińska
 
 

PRZEPYSZNE ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Czas przedświąteczny to bardzo miły i przyjemny czas. Szczególnie jeśli chodzi o ozdoby i dekoracje.  Tak też zrobiło się w oddziałach przedszkolnych. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły w ramach przygotowania pyszności na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbywa się na ryneczku Puszczykowie samodzielnie ozdobiły i udekorowały świąteczne pierniki upieczone przez rodziców. Zajęcia  kulinarne były bardzo kolorowe, smaczne i pachnące, a pierników tak dużo, że na koniec dzieci mogły skosztować po jednym samodzielnie zrobionym pierniczku. Mniam, mniam…były przepyszne J

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska

 

 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyły w warsztatach plastycznych, których celem było wykonanie dekoracji świątecznej. Klasy pierwsze i drugie samodzielnie przygotowały śliczną, kolorowo ozdobioną choinkę na pniu z mchu, natomiast klasy trzecie wykonały choinkę z drzewa osikowego. Każde dziecko samodzielnie tworzyło swoją choinkę. Wszystkie pracy zostały wykonane dokładnie i profesjonalne. Na zakończenie warsztatów dzieci zabrały swoje choinki do domów, by pięknie zdobiły ich pokoje.

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska

 

 

 

 

 

Cztery żywioły

 W ramach cyklu zajęć o czterech  żywiołach, jakimi są: ogień, woda, ziemia i powietrze dzieci z oddziałów przedszkolnych przeprowadzały wraz z nauczycielkami różne doświadczenia, dzięki którym dowiedziały się, dlaczego niektóre przedmioty pływają na wodzie, a niektóre toną, dlaczego ogień palący się w jednej świeczce, która jest przykryta słoikiem, gaśnie szybciej, a w innej  przykrytej innym słoikiem pali się dłużej, dlaczego zakręconą  pustą butelkę nie można zgnieść. Dzieciom bardzo podobały się doświadczenia, dzięki nim mogły zobaczyć oraz wyciągnąć pewne wnioski i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska

 

Finał Rejonu w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców!

26 października młodzież z naszej szkoły wzięła udział w Finale Rejonu w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców we Lwówku Wielkopolskim. Zawodnicy wywalczyli wcześniej awans wygrywając Finał Powiatu.

Dziewczęta w skladzie: Nina Michalak, Maja Morawska, Gaja Wołek zdobyły brązowy medal.

Chłopcy w składzie:Wojciech Bukowiecki i Tadeusz Janaszek wywalczyli złoto i zakwalifikowali się do Półfinału Wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Wiwat pluszowy miś!!!

Jak co roku 25 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 świętowały dzień pluszowego misia. I w tym roku pamiętaliśmy o ulubionej zabawce wszystkich dzieci i wraz z nim wesoło przeżyliśmy ten dzień. Wychowawcy przedstawili swoim uczniom ciekawostki na temat  niedźwiedzia brunatnego, następnie, wszystkie dzieci zabawiły się kręcąc kołem fortuny i odpowiadając na pytania dotyczące czytanych informacji o niedźwiedziu brunatnym. Każda klasa obejrzała również film o misiu Paddingtonie  i miała do wykonania pewne zadanie plastyczne.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowały misia Paddingtona, klasy pierwsze rysowały ilustrację do wybranej sceny filmowej, klasy drugie stworzyły portret misia Paddingtona, a dzieci z klas trzecich stworzyły komiks z obrazkami, których głównym bohaterem był miś Paddington. Niech świętuje z nami pluszowy miś, nasz ukochany i wspaniały przyjaciel, nie od dziś…
Agnieszka Sibilak
Agnieszka Molińska


Mały muzyk - „Włoska robota”

W ramach comiesięcznych koncertów Klubu Małego Muzyka również w listopadzie zawitali oni do naszej szkoły. Tym razem zabrali swoich młodych widzów w podróż do Włoch.  Tam dzieci poznały wspaniałe i smakowite włoskie potrawy i gotowały wspólnie z artystami włoską „zupę Romana”, a także wyrabiały ciasto na pizzę. Dowiedziały się również o ciekawych miejscach znajdujących się we Włoszech, jak: Koloseum w Rzymie, Krzywa Wieża w Pizie, Świat Pizzy w Neapolu, czy gondole w Wenecji  oraz zaśpiewały i potańczyły do piosenek, takich, jak: „Volare” czy „Mamma Maria” . Przez chwilę poczuliśmy się jakbyśmy naprawdę byli we Włoszech, siedzieli w miłej  włoskiej restauracji i jedli przepyszne włoskie spaghetti.

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska

 

Dzień życzliwości :)

Dnia 21 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 obchodzony był Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrali się w ten dzień na żółto oraz przykleili sobie na bluzki uśmiechnięte buźki. Bądźmy radośni, weseli i uśmiechnięci, przekazujmy pozytywne nastawienie innym, rozsyłajmy dobrą energię wokół nas.

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska

Nietypowy teatrzyk

W piątek 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się ciekawe przedstawienie teatralne. Bohaterami przedstawienia była dziewczynka Tosia i chłopiec Szymek. Dzieci poznały się na przejściu dla pieszych. Okazało się, że Tosia to niewidoma dziewczynka, która inaczej odbiera świat, na przejściu dla pieszych słyszy czerwone światło, wyczuwa punkty uwagi, która znajdują się na przystankach, czyta specjalny alfabet stworzony dla osób niewidomych, gra w koszykówkę, gdzie podczas gry piłka posiada specjalny dzwoneczek i porusza się za pomocą białej laski. Na koniec przedstawienie główna bohaterka - Tosia starała się odpowiedzieć na wszystkie pytania zadane przez dzieci. Dzięki obejrzanemu teatrzykowi dzieci dowiedziały się, że każdy inaczej „widzi” i postrzega otaczający świat, nie zawsze zwracając uwagę na wszystko, co dzieje się wokół.

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska