Aktualności i wydarzenia

Półkolonie letnie w SP1

dodano: 2024-07-13

PÓŁKOLONIE LETNIE W JEDYNCE 

Zakończyły się półkolonie miejskie w Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci bawiły się wyśmienicie i skorzystały z wielu atrakcji oferowanych przez szkołę i wychowawców. Dwukrotnie były w kinie na seansie "W głowie się nie mieści 2" oraz "Arka Noego. Ahoj przygodo", oglądały przedstawienie teatralne pt:"Kot w butach" i "Pirackie przygody", a także grały w grę terenową Laser-tag i mini-golfa. W trakcie dwutygodniowych półkolonii dzieci wyjechały do kręgielni oraz poznańskiego zoo, a także uczestniczyły w organizowanych zajęciach sportowych, plastycznych i komputerowych. Ten czas minął dzieciom szybko, ale bardzo przyjemnie i atrakcyjnie. 
W ostatnim dniu półkolonii z dziećmi spotkał się pan policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych wakacji nad wodą i w górach oraz życzył wszystkim uczestnikom półkolonii udanego wakacyjnego wypoczynku.
Agnieszka Sibilak 
 
 
 
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

dodano: 2024-07-02

21 czerwca we wszystkich polskich szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek, który ogłosił, że rozpoczęły się wakacje. W naszej szkole uczniowie klas ósmych pożegnani zostali w czwartek- 20 czerwca przez swoje koleżanki i kolegów z klas drugich i siódmych, którzy przygotowali dla nich wspaniałą część artystyczną, do której przygotowały ich wychowawczynie. Natomiast pozostali uczniowie klas I-VII koniec nauki w tym roku szkolnym świętowali w piątek 21 czerwca, gdzie na hali widowiskowo-sportowej wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. W tym dniu piękną część artystyczną przygotowali dla wszystkich uczniowie klas pierwszych i czwartych pod nadzorem swoich wychowawczyń.

Po oficjalnej uroczystości wszyscy uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich klasach, gdzie otrzymali świadectwa szkolne. Po raz pierwszy odebrali je uczniowie klas pierwszych. Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałych wyników i sukcesów oraz życzymy bezpiecznych i udanych wakacji, pełnych niesamowitych przygód i wrażeń. Do zobaczenia we wrześniu!
Agnieszka Sibilak 
 
 

KLASA W TERENIE

dodano: 2024-06-21

W minionym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt: "Klasa w terenie". Była to innowacja, którą realizowaliśmy od września do maja tego roku. Koordynatorkami innowacji były pani Agnieszka Sibilak i Milena Taratajcio. Brali w niej udział wszyscy uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z wychowawczyniami. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich wychowawczyniom za udział i zaangażowanie w realizację poszczególnych zadań. Wszyscy pokazaliśmy, że nasze lekcje wcale nie muszą ograniczać się do sal lekcyjnych i szkolnych ławek.

Za udział w innowacji nasza szkoła otrzymała certyfikat, a uczniowie i wychowawcy dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!
Agnieszka Sibilak 
 

WSPÓLNY PIKNIK klas 0-3

dodano: 2024-06-21

W poniedziałek uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, a także dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział we wspólnym pikniku na boisku szkolnym. Wszystkie dzieci przyniosły pyszne śniadanka oraz zdrowe przekąski, rozłożyły koce i usiadły wspólnie do śniadanka na trawie. W trakcie śniadanka nie zabrakło występów artystycznych. Uczniowie z klas pierwszych oraz z zerówki zaśpiewały piosenki ekologiczne o Ziemi, a klasa 2b zaprezentowała krótkie wierszowane przedstawienie o ochronie naszej planety. W trakcie wspólnego pikniku dzieci grały w swoje ulubione gry planszowe oraz wesoło spędzały czas bawiąc się razem boisku. Piknikiem tym uczniowie klas I- III zakończyły realizację innowacji pedagogicznej "Klasa w terenie", w której brały udział w tym roku szkolnym.

Agnieszka Sibilak 
 
 
 
 

Taneczne musicale

dodano: 2024-06-21

Na ostatnim już koncercie Klubu Małego Muzyka w tym roku szkolnym dzieci bawiły się w rytmie tanecznych musicali. Podróżując po świecie przez różne musicale dzieci wraz z artystami poszukiwały zaginionej, magicznej lampy. Usłyszeliśmy piosenki z meksykańskiej bajki "Koko", "Deszczowej piosenki" oraz "Skrzypka na dachu". 

Dziękujemy za cały muzyczny rok z Klubem Małego Muzyka i czekamy na więcej takich wspaniałych, energicznych i muzycznych spotkań w nowym roku szkolnym.
Agnieszka Sibilak 
 
 
 
 

Godziny pracy sekretariatu szkoły

dodano: 2024-06-21

Uprzejmie informujemy, że w związku z sezonem  urlopowym sekretariat szkoły będzie czynny:

od 24.06.2024 do 18.08.2024 w godzinach od 8:00 do 14:00;

od 19.08.2024 do 30.08.2024 w godzinach od 8:00 do 15:00.

 

Chłopcy z SP1 Puszczykowo czwartą drużyną w Polsce!!!

dodano: 2024-06-16
Chłopcy z SP1 Puszczykowo czwartą drużyną w Polsce.
W Olecku na Mazurach w dniach 13-15 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym.
Prawo udziału w tej imprezie po zdobyciu mistrzostwa województwa zapewnili sobie chłopcy z SP1 Puszczykowo. Po emocjonujących zawodach nasz zespół zajął wysokie czwarte miejsce. Do medalu zabrakło bardzo niewiele.
Wszyscy w drużynie bili kolejny raz swoje rekordy życiowe.
Indywidualnie Franek Adolph wywalczył srebrny medal mistrzostw w biegu na dystansie 60m
a jego kolega Igor Olszewski brąz w rzucie piłeczką palantową.
 
Skład zespołu:
- Franciszek Adolph,
- Oliwier Jankowski,
- Dawid Jiya,
- Tadeusz Olejarczyk,
- Igor Olszewski,
- Antoni Szulc,
 
trener: Wiesław Bartkowiak
 
Nasza drużyna na tle całej Polski zaprezentowała się super. W zawodach startowało 12 drużyn chłopców i 15 zespołów dziewcząt.
 
BRAWO!!! JESTEŚMY 4 DRUŻYNĄ W KRAJU
1. SP3 Aleksandrów Łódzki 1357pkt
2. SP 91 Kraków 1292pkt
3. SP 154 Warszawa 1185pkt
4. SP1 Puszczykowo 1182pkt
5. SP33 Dąbrowa Górnicza 1171pkt
 
Dziękuję Pani Dyrektor Ewie Budzyńskiej oraz Urzędowi Miasta za sfinansowanie wyjazdu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziewczyny dwunaste w kraju! - Mistrzostwa Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym

dodano: 2024-06-11
W dniach 3-5 czerwca w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt I Chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Szkołę Podstawową nr 1 w Puszczykowie reprezentowała drużyną dziewcząt z klasy ósmej w skladzie:
Julia Stawicka,
BlankWa Idziorek,
Lena Kwiatkowska.
 
W pierwszym dniu zmagań odbyły się rozgrywki grupowe,w kolejnych dniach drużyny rywalizowały o miejsca. Nasza szkoła uplasowała się na 12 miejscu!
 
Wyniki zmagań:
Dziewczęta:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu Dolnym
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Gdańsku
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze
4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Złębicach
5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Stalowej Woli
6 miejsce - Szkoła Podstawowa w Łętowni
7 miejsce - Szkoła Podstawowa w Chybiu
8 miejsce - Szkoła Podstawowa w Jędlińsku
9 miejsce - Szkoła Podstawowa w Serocku
10 miejsce - Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach
11 miejsce - Szkoła Podstawowa w Poznaniu
12 miejsce - Szkoła Podstawowa w Puszczykowie
13 miejsce - Szkoła Podstawowa w Jaworzni
14 miejsce - Szkoła Podstawowa w Fajsłowicach
15 miejsce - Szkoła Podstawowa w Boguszycach
16 miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobrzyniewie Dużym
17 miejsce - Szkoła Podstawowa w Chełmnie
18 miejsce - Szkoła Podstawowa w Michowicach
Serdecznie gratulujemy!
 
 

Letnie półkolonie miejskie

dodano: 2024-06-11

Serdecznie zapraszamy na miejskie półkolonie letnie, które odbędą się w Naszej Szkole (limit 70 miejsc)

turnus I: 24.06. – 28.06.2024

turnus II: 1.07. – 5.07.2024

 

Pierwszeństwo udziału w półkoloniach mają dzieci zamieszkujące na terenie Puszczykowa lub uczęszczające do puszczykowskich szkół.

 

Zapisy będą prowadzone od 3 do 14 czerwca 2024r. WYŁĄCZNIE w Referacie Sportu Urzędu Miejskiego w Puszczykowie, ul. Kościelna 13 (budynek konferencyjno-szatniowy na terenie sportowo-rekreacyjnym) w godzinach pracy, tj. w poniedziałki od godziny 08:00 do godziny 16:00 oraz od wtorku do piątku od godziny 07:30 do godziny 15:30.

 

Cena za jeden turnus: 200,00 zł - dla dzieci mieszkających w Puszczykowie i uczęszczających do puszczykowskich szkół. Dla pozostałych dzieci cena za jeden turnus wynosi 300,00 zł.

 

UWAGA! Płatności należy dokonać przelewem na numer konta podany w regulaminie lub kartą w Urzędzie Miejskim w Puszczykowie (ul. Podleśna 4). W siedzibie Referatu Sportu przy ulicy Kościelnej 13 NIE MA MOŻLIWOŚCI dokonania płatności!

 

Warunkiem zapisu jest złożenie:

- prawidłowo wypełnionej aktualnej (tj. na 2024 rok!) karty kwalifikacyjnej,

- dowodu wpłaty,

- podpisanego oświadczenia dot. RODO,

- podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii.

 

UWAGA! Do zgłoszenia nie należy dołączać regulaminu półkolonii!

 

Dokumenty niezbędne do zapisu są opublikowane na stronie Miasta Puszczykowa: www.puszczykowo.pl w zakładce: „Puszczykowo na wakacje”.

 

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Edukacja z wojskiem w 5a.

dodano: 2024-06-02

W związku z zainicjowanym przez Ministra Edukacji oraz Ministra Obrony Narodowej przedsięwzięciem pn. „Edukacja z wojskiem” mającym na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa; kształtowanie odpowiednich postaw w sytuacjach zagrożenia;  poznanie i stosowanie zasad reagowania w sytuacjach zagrożenia, w tym bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia;  nabycie praktycznych umiejętności zachowania w sytuacjach zagrożenia. W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 5a naszej szkoły. To były wyczerpujące, motywujące i niezapomniane godziny. Dziękujemy :).