Aktualności i wydarzenia

Mikołajkowe porządki w Puszczykowie - komunikat Urzędu Miasta i Wielkopolskiego Parku Narodowego

Świętujemy Dzień Pluszowego Misia!

Już po raz kolejny 25 listopada był w naszej szkole bardzo ważnym dniem. Tego właśnie dnia swoje święto na całym świecie obchodzi pluszowy miś. Uczniowie naszej szkoły również o nim pamiętali. Bibliotekarka – pani Ewa Sturzbecher zaprosiła wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, drugich i trzecich na wspólne świętowanie. Opowiedziała nam historię pluszowego misia, a następnie przedstawiła wszystkim misia, który w tym roku świętował w naszej  szkole- misia Czarnego Noska- bohatera książki Janiny Porazińskiej pt: „Pamiętnik Czarnego Noska”. Podczas spotkania z misiem zadaniem dzieci było udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące przygód misa o Czarnym Nosku, z którym dzieci zapoznały się już wcześniej, słuchając opowiadań czytanych w klasach przez swoje panie wychowawczynie. Podczas świętowania Dnia Misia obejrzeliśmy również przedstawienie teatralne o przygodach Czarnego Noska, na podstawie książki Janiny Porazińskiej.  Zaprezentowali nam je uczniowie z klas pierwszych i drugich, uczęszczający na zajęcia z kółka teatralnego, prowadzonego przez panią Beatę Markowską.  Na samym końcu wszystkie dzieci wraz ze swoimi pluszowymi pupilami, które również były obecne na uroczystości zaśpiewały refren piosenki pt: „Pokochaj pluszowego misia”. Wielką niespodziankę przygotowała dla dzieci Rada Rodziców naszej szkoły. Odwiedził nas duży pluszak- pan Pikuś, a w prezencie oprócz wielkiego uścisku podarował dzieciom swoją maskotkę- małego pana Pikusia. Dzień pluszowego misia minął wszystkim wesoło  i radośnie. Niech nam żyje pluszowy miś!

Agnieszka Sibilak


Mistrzostwa w Drużynowym Tenisie Stołowym

W dniu 21.11 w Pecnej odbyły się Mistrzostwa w Drużynowym Tenisie Stołowym.Podopieczne Lucyny Dydzinskiej-Alicja Głowacka i Natalia Górna wywalczyły 4 miejsce. Na tym samym miejscu uplasowali się chłopcy w skladzie:Jakub Stawicki i Aleksander Balicki prowadzeni przez Pana Wiesława Bartkowiaka.Obydwie drużyny uzyskały awans do Mistrzostw Rejonu.Gratulujemy!!!

Dzień Języków Obcych

 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Języków Obcych. Uczniowie wszystkich klas bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowanie występów, które podziwialiśmy na hali widowiskowo-sportowej. Zostały tam zaprezentowane postacie z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Repertuar był bardzo zróżnicowany.
Klasy 1-3 wystąpiły w roli między innymi Listonosza Pata, Boba Budowniczego, Strażaka Sama czy Kubusia Puchatka.
Wśród postaci prezentowanych przez klasy 4-8 znaleźli się między innymi Roobin Hood, Harry Potter, Marilyn Monroe czy Elvis Presley.
Klasy, które wzięły udział w prezentacjach, przygotowały ciekawe informacje, barwne stroje dzięki czemu nie tylko mieliśmy okazję poznać bliżej naszych bohaterów, ale i podziwiać pomysłowość naszych uczniów.
To, co zaprezentowali nam nasi koledzy i koleżanki, było wyrazem ich kreatywności i zaangażowania we wspólne działanie szkolnej społeczności.
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę oraz oraz wysiłek i pracę włożone w przygotowania.
 
Joanna Konieczna
 
 
 

Dzień Misia w Jedynce

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2019

 

Serdecznie zapraszamy do zabawy w Święto Pluszowego Misia, którego obchody odbędą się 25 listopada 2019 r. W tym roku naszym przewodnikiem będzie Czarny Nosek, bohater książki Janiny PorazińskiejPamiętnik Czarnego Noska”. W związku z tym prosimy o przygotowanie się do naszych obchodów.

Klasy Zero i Pierwsze wykonują ilustrację do wybranego z książki opowiadania, kl.0- Miłość za szybą, kl.1 – Sam w mieszkaniu.

Klasy 2 i 3 czytają opowiadania odpowiednio – W łazienkach i Szalona przygoda, oraz piszą klasowy list do Czarnego Noska .

Oczywiście w tym dniu nie rozstajemy się z naszymi pluszowymi pupilami, które są również zaproszone na naszą uroczystość.

 

Życzymy wspaniałej zabawy z Czarnym Noskiem!!!

 

Ewa Sturzbecher i Beata Markowska

 

 

 

Szkolny Klub Sportowy w Jedynce

W roku szkolnym 2019/2020, podobnie jak w ubiegłych latach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie bierze udział w ogólnopolskim programie Szkolny Klub Sportowy. Program skierowany jest do każdego ucznia naszej szkoły, a zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zapraszamy!

https://www.szkolnyklubsportowy.pl/

Święto badmintona w Jedynce!

Wicemistrzowie Powiatu Poznańskiego w Drużynowym Badmintonie w Igrzyskach Dzieci.
Skład zespołu: Wojciech Bukowiecki, Maksymilian Duszczak, Tadeusz Janaszek.
                               BRAWO!!!!!!!!!!!!
 

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole dnia 08 listopada. W piątkowe przedpołudnie zgromadziliśmy się na hali widowiskowo- sportowej, by uczestniczyć w apelu przygotowanym na tę okazję przez naszych nauczycieli oraz koleżanki i kolegów.  Inscenizacja, którą mieliśmy okazję podziwiać, była dziennikarską relacją tematycznie nawiązującą do istotnych historycznych wydarzeń, a także wspomnieniem znaczących dla historii naszego kraju postaci. W rolę dziennikarzy wcielili się nasi starsi koledzy i koleżanki, natomiast najmłodsi zaprezentowali nam patriotyczne piosenki. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Na zakończenie apelu zostały odczytane napisane przez uczniów „Życzenia  dla Niepodległej”.

Joanna Konieczna

Agnieszka Sibilak 

SP1

 

 

Biblioteka zaprasza

7 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły w bibliotece miejskiej Puszczykowie. Zostały zaproszone na zajęcia, których tematem były postacie ze znanych bajek w ramach obchodzonego niedawno Dnia Postaci z Bajek. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie o pewnym Wilku, który wypadł z bajki, a dzieci z zainteresowaniem i zaciekawieniem przysłuchiwały się czytanej bajce. Następnie na dzieci czekało w bibliotece mnóstwo ciekawych zadań, musiały odnaleźć zapałki, które zgubiła dziewczynka z zapałkami, miały ułożyć w grupach domek dla trzech świnek z tych zapałek, czy połączyć odpowiednie rzeczy, które należą do bajkowych postaci. Dzieciom bardzo miło i przyjemnie minął czas spędzony w bibliotece i obiecały, że chętnie jeszcze ją odwiedzą.

Agnieszka Sibilak

SP1

 

Jesień...

Jesień…

W nowym roku szkolnym swoją działalność rozpoczęło również szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Beaty Markowskiej. Dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich wystąpili z  przedstawieniem pt: „Jesień”. Mali artyści zatańczyli dla swojej publiczności do muzyki Vivaldiego – „Cztery pory roku – Jesień”. Następnie dziewczynki  wyrecytowały znane wiersze Jana Brzechwy o zwierzętach. Dziękujemy za piękne jesienne przedstawienie teatralne i czekamy na kolejne.

Agnieszka Sibilak

SP1

Szkolny Klub Sportowy w Jedynce.

W roku szkolnym 2019/2020, podobnie jak w ubiegłych latach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie bierze udział w ogólnopolskim programie Szkolny Klub Sportowy. Program skierowany jest do każdego ucznia naszej szkoły, a zajęcia prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zapraszamy!

https://www.szkolnyklubsportowy.pl/

Szkolny Klub Młodego Obywatela.

Szkolny Klub Młodego Obywatela w Jedynce
 
12.11. odbył się kolejny warsztat dla młodzieży z klasy VIIIc w ramach Szkolnego Klubu Młodego Obywatela  - Kombinezon Starości.
 
Udział w warsztacie pozwalił uczniom na wczucie się w rolę seniora. Młodzież zakładając specjalny kombinezon ograniczający ruchy, uświadomiła sobie z czym na co dzień borykają się osoby starsze. W zestawie były specjalne gogle, po których założeniu uczestnik miał możliwość postrzegania świata jak osoba chora na zaćmę i jaskrę. Skorzystanie ze wszystkich elementów kombinezonu pozwoliło na zwiększenie empatii młodzieży wobec osób starszych.
 
Katarzyna Knapp - Idziak
 
 
 
 
 
 

Dzień Dyni.

30 października dzieci w naszej szkole obchodziły Dzień Dyni. Była to kolejna zabawa zorganizowana przez Samorząd Szkolny. W tym dniu na naszych korytarzach dominował kolor pomarańczowy, a było to związane z konkurowaniem klas, których zadanie polegało na noszeniu w tym dniu rzeczy w kolorze pomarańczowym. Z własnej inicjatywy wiele klas udekorowało swoje sale dyniowymi motywami.  Ten pomarańczowy i wesoły dzień zapewnił nam wszystkim wiele radości i dobrej zabawy.

 Joanna Konieczna

Sportowe osiągnięcia Jedynki!

Wicemistrzowie Powiatu Poznańskiego w Drużynowym Badmintonie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Skład zespołu: Alan Czyż, Przemysław Bukowiecki, Patryk Ligocki
 
Mistrzowie Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Skład zespołu: Aleksander Balicki, Jakub Stawicki
 
Mistrzowie Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym w Igrzyskach Dzieci
Skład zespołu: Konstanty Malanowski, Tadeusz Janaszek, Piotr Krupa
 
 
GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
 
 

Święto NIepodległości w SP 1 - ogłoszenie.

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości zapraszamy całą społeczność naszej szkoły na uroczysty apel, który odbędzie się w piątek 8 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej. Początek uroczystości godzina 10. 40.
(Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje strój galowy.)


Magdalena Całujek
Ewa Sturzbecher

Szkolny Klub Młodego Obywatela.

Cześć!
 
To my. Szkolny Klub Młodego Obywatela.
 
Już od dzisiaj możecie składać swoje projekty.
 
Ale jak to zrobić?
 
To proste.
 
Wyobraź sobie, że dostajesz tysiąc złotych.
 
Wystarczy, że wymyślisz na co je wydać i zgłosisz swój pomysł np. zakup wyposażenia szkoły, zaproszenie jakiegoś gościa, zorganizowanie jakiegoś spotkania lub akcji – wszystko co służy Szkole.
 
Pamiętajcie, że od dzisiaj do 18 listopada można zgłaszać swoje projekty (uczniowie klas IV - VIII).
 
Wejdź na stronę:
https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/sbo/articlesView,108,37,Szkolny-Budzet-Obywatelski-2019---SP-1-w-Puszczykowie,PL
 
Tam jest zakładka : Zgłoś swój projekt SBO.
Wypełnienie formularza zajmie Tobie maksymalnie 15 minut.
 
A co potem?
 
Opiniowanie wniosków, ogłoszenie listy projektów i ich promocja. Na koniec głosowanie.
 
Oto szczegółowy harmonogram:
 najpóźniej do 29.10.2019 – ogłoszenie zasad SBO i rozpoczęcie promocji
 05.11.2019 – 18.11.2019 – składanie propozycji projektów
 19.11.2019 – 24.11.2019 – opiniowanie wniosków  do 25.11.2019 – ogłoszenie listy projektów
 03.12.2019 – 04.12.2019 – głosowanie (urna wędrująca)
 05.12.2019 lub 06.12.2019 – wyniki
 30.12.2019 – najpóźniejszy możliwy termin realizacji zwycięskiego projektu.
 
Pamiętajcie - każdy z uczniów klas IV - VIII może zgłosić jeden projekt!!!
Nie czekaj.
Wymyśl coś i zgłoś swój pomysł.
 
Pozdrawiamy,
Członkowie Szkolnego Klubu Młodego Obywatela wraz z koordynatorem panią Katarzyną Knapp - Idziak
 

Pierwszoklasiści uczniami.

Na początku września podczas inauguracji roku szkolnego pierwszoklasiści stali się uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie. Ślubowali uczyć się pilnie i być dobrymi uczniami, a pani dyrektor Ewa Budzyńska pasowała każdego z  nich na ucznia naszej szkoły.  W październiku natomiast uczniowie klas pierwszych zostali przywitani i przyjęci do grona uczniów przez swoich starszych kolegów i koleżanki z klas drugich i trzecich. Drugoklasiści i trzecioklasiści zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom wierszyki o tym, jak wygląda szkoła, co jest ważne i jak poznać dobrego ucznia. Najmłodsi otrzymali porady, jak należy spędzać czas w szkole oraz usłyszały wesołe piosenki, które zaśpiewali uczniowie klas trzecich. Każda klasa pierwsza otrzymała swoją nazwę- klasa Ia  - ORŁY- szybkie i spostrzegawcze, a klasa Ib to WILKI- grupa silna, przyjacielska i związana ze sobą, bo rodzina jest najważniejsza.  Klasy drugie i trzecie podarowały swoim najmłodszym koleżankom i kolegom teczki z logo ich nazwy oraz słodkie lizaki. Naszym nowym uczniom gratulujemy wejścia w poczet uczniowskiej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Adama Mickiewicza w Puszczykowie oraz życzymy miłych i radosnych chwil spędzanych w szkole oraz wspaniałych wyników w nauce.

Agnieszka Sibilak

 

 

 

Lekcja geografii na Uniwersytecie.

W poniedziałek 28 października klasy szóste wraz z opiekunami uczestniczyły w lekcji geografii zorganizowanej na wydziale geografii UAM.Uczniowie mogli wysłuchać wykładu poświęconego Układowi Słonecznemu, a także zobaczyć zbiory minerałów oraz meteorytów.

Remigiusz Niezgódka

 

 

28

FRYDEREK CZY FRYCEK CHOPIN

W październiku w ramach spotkań z Klubem Małego Muzyka do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie zawitał niezwykły gość, którym był Fryderyk Chopin. Wskazówką do rozpoczęcia koncertu było odnalezienie właściwego klucza, którym był klucz wiolinowy, rozpoczynający utwór. Podczas koncertu dzieci poznały dźwięki niskie i wysokie, które grał artysta, a także nauczyły się śpiewać gamę. Dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością Chopina, a także posłuchać wykonywanych prze niego utworów, do których należał między innymi Polonez  g-moll. Podczas koncertu dowiedziały się również, że muzyka jest przepiękną sztuką, która można malować. Na zakończenie wspólnie z artystą wykonały finałowy taniec- poloneza.

Agnieszka Sibilak

SP1

 

Pierwsza pomoc.

W naszej szkole już czwarty raz z rzędu odbywają się zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci zdobywają praktyczną wiedzę na temat tego, jak zareagować kiedy wydarzy się wypadek i w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej.
Tematy, które występują w cyklu zajęć dotyczą głównie bezpieczeństwa, wezwania pogotowia i rozmowy z dyspozytorem, sprawdzenia przytomności i oddechu, układania poszkodowanego w pozycji bocznej oraz resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Ćwiczenia prowadzone są przez przeszkolonych nauczycieli z zakresu pierwszej pomocy w ramach programu Fundacji WOŚP Ratujemy i Uczymy Ratować.