Aktualności i wydarzenia

Czas ubierać choinkę!

Klasa OB zaczęła już przygotowania do Świąt. 
Dzieci ozdabiały dzisiaj pięknie pachnącą choinkę  przywiozioną przez tatę Gabrysia. Z wielką ochotę dziewczynki i chłopcy zawieszały bomki i łańcuchy, śpiewając przy tym świąteczne piosenki. Czekamy tylko na  Świętego Mikołaja!
Agnieszka Sibilak
 
 
 
 

Przygotowania do świąt...

Do Świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu, ale dzieci z edukacji wczesnoszkolnej zaczęły już przyjemne przygotowania :) Uczestnicząc w warsztatach plastycznych samodzielnie wykonały świąteczny stroik ze świeczką w koszyczku, który przyozdobiony był świerkiem, bombkami, złotym łańcuszkiem oraz piękną kokardką. Dzieci bardzo chętnie zrobiły stroik, który następnie zabrały do domu, by mógł zdobić świąteczny stół.

Agnieszka Sibilak
 
 
 
 
 
 
 
 

Kinder Joy - mistrzostwa

KINDER JOY OF MOVING w Minisiatkówce! Uczniowie klasy sportowej o profilu siatkarskim przetarli szlaki biorąc udział w pierwszym turnieju Kinder Joy of Moving.W Mistrzostwach biorą udział dziewczynki i chłopcy z rocznika 2011 i młodsi grając w drużynach 3-osobowych nie tylko rozwijają swoje umiejętności sportowe,ale uczą się pracy w zespole oraz budują prawdziwe przyjaźnie.Dziewczęta zagrały w Krotoszynie zajmując 3 i 4 miejsce na 16 drużyn.Chłopcy 8 i 22 na 24 drużyny.Kolejny turniej czeka nas 11 grudnia.Trzymamy kciuki!

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA !

Z okazji dnia misia w naszej szkole świętowały najmłodsze dzieci z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje misie i każda grupa wiekowa zaproszona została do biblioteki szkolnej, gdzie uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez panie z biblioteki. Dzieci losowały jednego ze znanych misiów oraz miały za zadanie wykonać portrety tych misiów. Wybrane przez wychowawców prace wzbogaciły gazetki korytarzowe. Pani Beata z biblioteki rozmawiała z dziećmi o dzisiejszym święcie i o znanych dzieciom misiach, zwracając uwagę jak pluszowy miś jest miły, ciepły, przytulny i kochany. Zorganizowany został quiz i zagadki o misiach. Bohaterem dnia był Miś Podróżnik z kijkami. Z okazji urodzin misia wszyscy zaśpiewali misiowi głośne "Sto lat" i składali mu życzenia. Na zakończenie było małe co nieco, czyli słodkie cukiereczki, które dziewczynki i chłopcy dostały od misia. Do domu dzieci wróciły z balonikami i medalami przyjaciela pluszowego misia. Wszystkie klasy otrzymały również zaproszenie na projekcję filmu pt: "Krzysiu, gdzie jesteś?" 

Pluszowy miś to nasz przyjaciel nie od dziś.
Agnieszka Sibilak
 
 
 
 
 

TANECZNA HISTORIA DZIEJÓW

"Wszystko, co chcesz powiedzieć można wyrazić tańcem, wtedy jest to proste i łatwe” – Heywood Broun
W listopadzie dziewczynki i chłopcy z klas 0-3 naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w koncercie Klubu Muzyka, którego tematem była historia tańca. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jak zmieniał się taniec na przełomie lat. Poznały tańce różnych epok, takie jak: street dance, który obejmuje wiele stylów tańca towarzyskiego, taniec współczesny, który poprzez swoje ruchy opowiada pewną historię, a także taniec klasyczny, dworski oraz taniec plemienny, ćwicząc układy taneczne do tych tańców.
Dzieci bardzo zaangażowały się w taniec i aktywnie uczestniczyły w koncercie.
Agnieszka Sibilak
 
 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji przypadającego w listopadzie dnia postaci z bajek dzieci z naszej szkoły również świętowały :) Dziewczynki i chłopcy z zerówek, klas pierwszych, drugich i trzecich poprzebierali się za bohaterów swoich ulubionych bajek. Był Harry Potter, Elsa, Anna, Kubuś Puchatek, Spider-Man, Pocahontas, Bob budowniczy i mnóstwo innych znanych i lubianych przez dzieci. Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych odgadywały za jaką postać i z jakiej bajki przebrali się ich rówieśnicy, a następnie tańczyli i bawili się wesoło w rytmie bajkowych przebojów. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej brały udział w zorganizowanych przez wychowawczynie klas

bajkowych konkurencjach. Każda z klas miała do wykonania kilka zadań. Jedną z nich był Bob Budowniczy, w której do wykonania była najwyższa wieża z klocków. Kolejną konkurencją był Kopciuszek, gdzie zadaniem dzieci było oddzielanie grochu od makaronu. Każda klasa układała też puzzle bajkowe na czas oraz celowała w Babę Jagę czyli ustawione kręgle. Wszyskie klasy świetnie poradziły sobie z wyznaczonymi zadaniami, zdobywając wystarczającą ilość punktów oraz otrzymując tytuł znawcy bajek. Natomiast uczniowie klasy 3a przebrani w stroje bohaterów z bajek wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Puszczykowie na warsztaty, podczas których układali puzzle i rozwiązywali łamigłówki.
Dzień ten upłynął wszystkim dzieciom przyjemnie i bardzo miło, bo przecież bajka jest dobra na wszystko.
Agnieszka Sibilak
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ODBLASKI DLA PIERWSZAKÓW

W czwartek 10 listopada pierwszoklasiści z naszej szkoły spotkali się z panem Dariuszem Fleischer przedstawicielem Starosty Poznańskiego oraz z funkcjonariuszami policji oraz straży pożarnej, którzy przeprowadzili dydaktyczną pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i przepisach przeciwpożarowych. W spotkaniu uczestniczył również pan Maciej Dettlaff sekretarz miasta. Pierwszaki otrzymały odblaskowe kamizelki oraz odblaskowe misie. Działania, które prowadzone corocznie mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów.

Bądź widoczny, bądź bezpiecznbezpieczny. 
 
Agnieszka Sibilak
 
 
 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji obchodów Święta Niepodległości wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się na hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbyła się patriotyczna uroczystość. Uczestniczyli w niej wychowawcy, nauczyciele, wicedyrektorzy z dyrektor szkoły panią Ewą Budzyńską na czele oraz zaproszeni goście - burmistrz Miasta Puszczykowa pan Andrzej Balcerek oraz przewodniczący Rady Miasta pan Tomasz Potocki. Na samym początku uroczystości wszyscy zgromadzeni w hali uczniowie, nauczyciele i goście w postawie na baczność zaśpiewali hymn Polski. Koleżanki i koledzy z klas starszych przypomnieli nam historię odzyskania niepodległości, a także wyrecytowali piękne wiersze. Wszyscy czekaliśmy jednak na zdanie: "Poloneza czas zacząć", gdyż momentem kulminacyjnym programu było zatańczenie poloneza przez wszystkie klasy z naszej szkoły. Jako pierwsze przepięknie zatańczyły najmłodsze dzieci z edukacji wczesnoszkolnej, jako drudzy poloneza zaprezentowali nam uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, a na samym końcu zatańczyli razem uczniowie klasy siódmej i ósmych. Wszystkim uczniom należały się ogromne oklaski, bo w tanecznym kroku poloneza zaprezentowali się wyśmienicie. To przecież nasz taniec narodowy, którego tańczono w "Panu Tadeuszu" autorstwa Adama Mickiewicza, patrona naszej szkoły.

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole były bardzo uroczyste i wzniosłe, co prezentują również zamieszczone zdjęcia i filmik z tej uroczystości  https://photos.app.goo.gl/UJ4prTuVfPsusghz6
 
Agnieszka Sibilak
 
 
 
 
 
 
 

Plan postępowań o udzielenie zamówień na rok 2022

Plan postępowań o udzielenie zamówień na rok 2022:

Plan postępowań o udzielenie zamówień na rok 2022

 

Dzień dyni

Pomarańczowo, smacznie i.... , a to wszystko z okazji dnia dyni, które obchodziliśmy w Jedynce. To właśnie dynia była królową tego dnia. Dyniowe kodowanie, kolorowanki i wyklejanki z dynią, karty pracy, a także dyniowe przysmaki i potrawy oraz wartości odżywcze, które daje nam dynia. Było wesoło, bardzo pomarańczowo, po prostu dyniowooo 

Agnieszka Sibilak 
Joanna Konieczna
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jesteśmy już uczniami:)

 


Pod koniec października najmłodsze dzieci z klas pierwszych zostały włączone do społeczności uczniowskiej podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej przez kolegów i koleżanki z klas drugich i trzecich wraz z wychowawczyniami. Dzieci z klas drugich przygotowały dla najmłodszych wiersze o zasadach zachowania się w szkole oraz o tym, jak zdrowe są owoce i warzywa, a także zaśpiewały piosenki o przyjaźni. Trzecie klasy przygotowały dla pierwszaków prezenty - niespodzianki, były to teczki z wizerunkiem logo każdej z klas oraz zaśpiewały piosenkę. Klasa 1a, ktorej wychowawczynią została pani Katarzyna Świniarska przyjęła nazwę wiewiórki a klasa 1b, której wychowawczynią została pani Milena Taratajcio przyjęła nazwę niedźwiedzie Za piękne przyjęcie do grona społeczności uczniowskiej pierwszoklasiści odwdzięczyli się wesołą piosenką. Pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w szkole.
 
Agnieszka Sibilak 
Joanna Konieczna
 
 
 
 

W poszukiwaniu Ody do Radości :)

Już po raz drugi w tym roku szkolnym ze swoim koncertem do naszej szkoły przyjechał Klub Małego Muzyka. Występ rozpoczął wszystkim dobrze znany fragment "Ody do Radości", a tematem była muzyka klasyczna. Dzieci dowiedziały się informacji i ciekawostek o kilku znanych kompozytorach, którzy byli twórcami muzyki klasycznej. Podczas koncertu wystąpili też cyrkowcy prezentując swoje umiejętności artystyczne. Reasumując dzieci dowiedziały się, że muzyki klasycznej można nie tylko słuchać, można również do niej ćwiczyć, a także przy niej medytować i może być zagadką. Dziękujemy, że dowiedzieliśmy się takich ciekawych rzeczy

Profilaktyka dentystyczna

Jak poprawnie myć zęby? Jakich błędów unikać w codziennej higienie jamy ustnej?

Na te i inne pytania mogliśmy uzyskać odpowiedź podczas zajęć profilaktycznych, które zostały przeprowadzone w naszej szkole w klasach 0-8.  Wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach profilaktycznych , prowadzonych przez pana Bartłomieja Pańczyka- dentystę, który w towarzystwie Stefana- sztucznej szczęki, takie zajęcia realizował. Opowiadał między innymi o tym, jak prawidłowo myć  zęby oraz zaprezentował odpowiednie metody tej czynności. Dzieci mogły również obejrzeć film edukacyjny, związany z tematyką zajęć.  Chętni uczniowie mogli uczestniczyć wraz ze Stefanem, w prezentacji  zdobytej  wiedzy.

Agnieszka Sibilak

Joanna Konieczna

WYCIECZKA DO KONSTANTYNOWA

Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasa 3b wraz z wychowawczynią panią Beatą Markowską pojechała na wycieczkę do nadleśnictwa w Konstantynowie. Spotkali się tam z pracownikiem nadleśnictwa, który podczas spaceru opowiadał uczniom o warstwach lasu. Po spacerze zorganizowane zostało ognisko, przy którym dzieci zjadły pyszne kiełbaski. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili zaprzyjaźnioną stajnię, w której spędzili miło czas.

Agnieszka Sibilak 
Joanna Konieczna
 
 
 
 
 

Tydzień gier planszowych

"Cała Polska Gra w Planszówki" było to hasło pierwszej edycji Dnia Gier Planszowych, która odbyła się 10 października 2020 roku. W naszej szkole kolejny rok obchodzimy ten dzień grając w planszówki przyniesione przez dzieci z domów. W tym roku nie trwał on jeden dzień, a cały tydzień. Wówczas uczniowie z 1-3 klas grali w swoje ulubione gry planszowe, które zabrali do szkoły, takie jak: "Chińczyk", "Uno", "Monopoly", "Grzybobranie", "Milionerzy", "Warcaby" i jeszcze wiele innych. Mieli okazję przypomnieć sobie zasady fair-play oraz zdrowej rywalizacji. Był to bardzo radosny czas, spędzony na wspaniałej zabawie.

Agnieszka Sibilak 
Joanna Konieczna
 
 
 
 
 
 

PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA

"Ślubuję uroczyście być dobrym i dzielnym zerówkowiczem, ślubuję dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły..." tak rozpoczynały się słowa przysięgi mówionej przez dzieci z zerówek z Jedynki, które 12 października brały udział w uroczystości pasowania na zerówkowicza. Na uroczystość zostali zaproszeni goście - pani wicedyrektor Renata Kulka oraz pani logopeda Katarzyna Knapp- Idziak. Dzieci przygotowywały się do pasowania od dłuższego czasu, ćwicząc piosenki, tańce i tekst ślubowania. Zanim wszystkie dziewczynki i chłopcy zostali prawdziwymi zerówkowiczami musieli wykonać różne zadania podróżując po krainie sylab i głosek, figur i liczb, krainie zagadek oraz krainie zasad. Przez wszystkie krainy dzieci przeszły rewelacyjnie, dlatego mogły po pięknym zaśpiewaniu piosenki "Kodeks zerówkowicza" zostać pasowane przez panią wicedyrektor Renatę Kulkę za pomocą specjalnej kredki na zerówkowicza. Każda dziewczynka i każdy chłopiec z klasy 0a i 0b został oficjalnie prawdziwym zerówkowiczem. Na koniec uroczystości chłopcy zagrali, a dziewczynki zatańczyły do muzyki Batti Strauss.

Nad wszystkim czuwały i pasowanie prowadziły wychowawczynie klas, które pięknie przygotowały dzieci. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę dyplom oraz słodki upomnek. Serdecznie dzieciom gratulujemy :)
Agnieszka Sibilak 
Joanna Konieczna
 

Spisz - niezwykła kraina...

W październiku po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedził naszą szkołę Klub Małego Muzyka. Zaprezentował wszystkim dzieciom z klas 0-3 region, który graniczy ze Słowacją, a nosi nazwę Spisz. Poznaliśmy mieszkańca Spisza. Pokazał nam strój góralski, który noszą panowie i panie. Mężczyzna ubiera spodnie w hafty, kamizelkę oraz kożuch, pod którym znajduje się pas. Kobieta ze Spiszu zakłada czerwoną spódnicę, pod którą znajduje się biała spódnica, ma na sobie również kamizelkę i korale. Podczas koncertu zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom taniec w parze, tańczony na Spiszu. Dziewczynki nauczyły się również tańca o nazwie kółko, tańczonego przez kobiety, a chłopcy tańca klepanego, który tańczą mężczyźni, w tym regionie. Dziękujęmy za ciekawy i niezwykły koncert, dzięki któremu nauczyliśmy się czegoś nowego :)

Agnieszka Sibilak 
Joanna Konieczna
 

Szkoła pełna talentów - zbieramy talenciaki :)

Szanowni Państwo,
w związku z przystąpieniem Naszej szkoły do akcji Lidla SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW zachęcamy do zbierania talenciaków.
https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant...
Po wejściu w link, kod należy zeskanować lub wpisać. Każdy zarejestrowany kod zasila konto Naszej szkoły.
Taleciaki można też przynieść do szkoły (do wychowawcy, sekretariatu, do pana woźnego). 
Zachęcamy do udziału w akcji i dziękujemy 
    </div>
   </div>
        <div class=

Dzień chłopca w Jedynce :)

Sto lat! Sto lat chłopaki! 

Z okazji święta wszystkich chłopaków w naszej szkole również świętowaliśmy ;) bo to oni nasi chłopcy ci najmłodsi z zerówek i klas pierwszych, jak również ci najstarsi z klas ósmych mieli 30 września swój dzień. Uśmiechnięci, ubrani w krawaty i roześmiani otrzymali od swoich koleżanek z klas życzenia i upominki. 
Dziękujemy wam chłopaki, za to że jesteście i możemy zawsze na was liczyć:)
Agnieszka Sibilak 
Joanna Konieczna
 
 
 
 

Witamy złotą, polską jesień!

Wraz z nadejściem jesieni dzieci z oddziałów przedszkolnych z Jedynki postanowiły wybrać się do lasu na jej poszukiwania. Spacerując leśnymi ścieżkami obserwowały jesienną, leśną przyrodę, poszukując jej oznak. Na zajęciach w klasach dowiedziały się także, jakie dary niesie pani jesień, jak nazywają się drzewa liściaste i iglaste, jakie grzyby są jadalne oraz jakie trujące. Podczas zajęć rozpoznawały też owoce i warzywa - dary jesieni poprzez smakowanie ich z zamkniętymi oczami, a na zajęciach plastycznych zrobiły ciekawe zwierzęta z przyniesionych owoców i warzyw. 

Agnieszka Sibilak 
Joanna Konieczna