Aktualności i wydarzenia

TURNIEJ BE.ECO

dodano: 2024-04-21

Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Turnieju z wiedzy ekologicznej organizowanego przez Fundację Digital University, który odbędzie się 23 kwietnia 2024r.

Poprzez przyjazną formę quizu internetowego uczniowie sprawdzą swoją wiedzę oraz podniosą świadomość ekologiczno-klimatyczną, a także zapoznają się z Celami Zrównoważonego Rozwoju. Pytania dostosowane będą do wieku i poziomu wiedzy uczennic i uczniów. Temat tegorocznej edycji to: WODA. Uczniowie klas 4-8 podczas lekcji we wtorek 23 kwietnia odwiedzą pracownię informatyczną i pod okiem koordynatora p. R.Niegódki rozwiążą quiz ekologiczny.

Życzymy powodzenia!

18 kwietnia Va i b w Gnieźnie i Biskupinie

dodano: 2024-04-21

18 kwietnia klasy Va i b odbyły wycieczkę szlakiem polskiej państwowości do Gniezna i Biskupina.

20 lat w Unii Europejskiej - konkurs

dodano: 2024-04-18

W ramach lekcji geografii klasy 5-8 biorą udział w multimedialnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej .
Za pomocą Kahoota uczestnicy na zajęciach z panem Niezgódka prezentują swoją wiedzę i prędkość. Na najlepszych w każdym przedziale klasowym czekają nagrody.
Konkurs wpisuje się w ogólnopolską promocję obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej i poszerzania wiedzy o tej organizacji.
Powodzenia!

Wizyta Sędzi Anny Marii Wesołowskiej

dodano: 2024-04-11
Dzisiaj w murach naszej szkoły odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska, postać owiana tajemnicą, odwiedziła naszą instytucję edukacyjną. Przed licznie zgromadzoną publicznością, począwszy od uczniów najmłodszych klas aż po ósme klasy, dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem. Sędzia Anna przybliżyła młodym umysłom istotę wymiaru sprawiedliwości, prezentując im togę oraz charakterystyczny łańcuch sędziowski. Ponadto podkreśliła ważność rozumienia konsekwencji za własne czyny. Młodzi uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, uwieczniać te chwile na zdjęciach oraz prosić o autografy. Po spotkaniu z uczniami przyszedł czas na dyskusje z nauczycielami, a następnie z rodzicami, aby przypomnieć, co jest istotne i jak troszczyć się o naszych młodych uczniów, aby czuli się bezpiecznie i mieli pewność, że mogą zwrócić się do nas w każdej sytuacji.
Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska podkreśliła również, że dzieci pragną przede wszystkim spędzać czas z bliskimi, a niekoniecznie otrzymywać nowe zabawki czy elektroniczne gadżety. Największe marzenie dzieci to miłość i spokój w domu. Z tą mądrością kończymy ten pełen wrażeń dzień! Serdecznie dziękujemy Pani Sędzi za poświęcony nam czas i mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy mieli okazję się spotkać!
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Szanownego Burmistrza Andrzeja Balcerka za hojne poświęcenie czasu na spotkanie z naszą szkolną wspólnotą oraz dla wszystkich przybyłych gości, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Społeczność SP1

Międzynarodowy projekt wielkanocny - szkoła z Estonii

dodano: 2024-04-08

Razem z naszą szkołą, w projekcie wielkanocnym brała udział również szkoła z Marjamaa z Estonii. Uczniowie podzielili się z nami wynikami swojej pracy i przysłali zdjęcia wielkanocnych drewnianych pisanek.

 

Międzynarodowy projekt dotyczący Wielkanocy.

dodano: 2024-04-05

Dziękujemy Pani dyrektor za wsparcie, nauczycielom i uczniom szkoły nr 1 im. Adama Mickiewicza za zaangażowanie w międzynarodowy projekt dotyczący Wielkanocy.

Miło nam poinformować Państwa, że w tym projekcie wzięły udział trzy szkoły z różnych państw: Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie, Polska, partnerskie liceum nr 15  w Równem, Ukraina i szkoła z Marjaama, Estonia.

Uczniowie szkól przygotowali dekoracje na Wielkanoc – malowane drewniane jajka, które zostały zawieszone na terenie szkół. Pomysłowe, cudowne prace artystów naszej szkoły można obejrzeć na drzewku w ogródku szkolnym przy wejściu głównym.

W Ukrainie uczniowie z partnerskiego liceum będą obchodzili Wielkanoc 5 maja.

Planujemy przekazać do liceum nr 15 w Równem pomalowane przez uczniów naszej szkoły jajka, żeby jeszcze raz podkreślić jakie to ważne święto, które jednoczy ludzi bez względu na religię.

Realizując ten projekt, po raz kolejny możemy być dumni z naszych kreatywnych i utalentowanych uczniów. Mogliśmy również doświadczyć radości i satysfakcji z naszej pracy.  

Magda Durek-Pańczyk

Iryna Pukas

 

           

 

Konkurs logopedyczny „Połamaniec Językowy” - wyniki

dodano: 2024-04-02

Miło Nam ogłosić, że w konkursie logopedycznym pt. „Połamaniec Językowy” zwycięzcami zostali:

Kategoria klas IV- VIII

1. Sophia Liniewicz klasa 4a

2. Aleksandra Bober klasa 6a Emilia Witman klasa 6b

3. Szymon Rembarz klasa 4a

Kategoria klas 0-3

1. Marcjanna Rudnicka klasa 3a

 

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu.

 

Życzenia Świąteczne

dodano: 2024-03-27

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Przed nami Świąteczny Czas nadziei, miłości i szczęścia.
Przeżyjmy go w zdrowiu, spokoju i pogodzie ducha, ciesząc się obecnością naszych bliskich i pięknem budzącej się do życia przyrody. Niech te dni będą początkiem czegoś dobrego, czegoś co napełni nas otuchą, nadzieją i siłą.
Z wyrazami szacunku
Ewa Budzyńska

ZAPROSZENIE DLA PRZYJACIÓŁ JEDYNKI, MIESZKAŃCÓW PUSZCZYKOWA I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

dodano: 2024-03-26

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W PUSZCZYKOWIE serdecznie zaprasza na spotkanie z sędzią ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ dotyczące współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czwartek, 11 kwietnia br. w godzinach 13:30 - 15:00.

Zakres tematyczny:
1.Znaczenie wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły - rola edukacji prawnej:
kąciki prawne,
symulacje rozpraw sądowych,
lekcje wychowawcze w sądzie.
2.Nowe zagrożenia:
grooming,
zbyt wczesna inicjacja seksualna,
cyberprzemoc (w tym hejt),
uzależnienie od Internetu,
używki: alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papierosy.
3.Zasady odpowiedzialności nieletnich.
4.Zachowania, na które mamy obowiązek reagować w ramach procedury Niebieskiej Karty.
5.Nowe formy przemocy wobec dziecka:
eurosieroctwo,
zaniedbanie,
wykorzystywanie dziecka w konflikcie około - rozwodowym,
6.Obowiązek wysłuchania dziecka przez sąd.
7.Rodzice a szkoła:
obowiązek współpracy w stworzeniu spójnego planu wychowawczego,
obowiązki szkoły, gdy uczeń wykazuje przejawy demoralizacji np. pali papierosy,
spożywa alkohol, wagaruje,
obowiązki rodziców wobec dziecka.
8.Mediacja w sprawach nieletnich i mediacja rówieśnicza, jako forma rozwiązywania konfliktów w szkole.

ZAPRASZAMY

Brąz dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Minisiatkówce „Czwórek”

dodano: 2024-03-24

Dziewczęta z SP1 wywalczyły Brązowy Medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Minisiatkówce "Czwórek "Dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział szesnaście zespołów.

Nasze dziewczęta wykazały się bardzo dobrą grą, prawdziwą determinacją i wolą walki.

GRATULACJE

Skład zespołu:

Zuzanna Cichocka, Oliwia Nowak, Helena Szczepanek, Zofia Drajerczak, Liliana Ruminiecka, Zuzanna Pszonka, Lena Hołownia, Lena Czapla, Aleksandra Skrzypczak.

Trenerka

Lucyna Dydzińska