Aktualności i wydarzenia

PÓŁKOLONIE LETNIE

Po raz kolejny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie uczestniczyły w półkoloniach letnich, organizowanych przez Urząd Miasta Puszczykowa. W pierwszym tygodniu poza tradycyjnymi rozgrywkami sportowymi i zajęciami organizowanymi przez wychowawców dzieci wyjechały na kręgielnię do Centrum Sportowego NIKU oraz Parku Rodzinka,  gdzie spędziły czas na wspólnej zabawie. Natomiast w drugim tygodniu odwiedziliśmy Laboratorium Wyobraźni, w którym to pod okiem animatorów uczestniczyłyśmy w ciekawych doświadczeniach, jak na przykład samodzielne wyrabianie mydła, czy wykonanie własnej kamerki, co było atrakcją dla uczestników. Nie zabrakło także filmowej przygody. Tym razem obejrzeliśmy film animowany pt: „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Ostatni dzień półkolonii był dniem aktywności fizycznej. Po turnieju laser-tag rozegraliśmy zawody sportowe na hali widowiskowo- sportowej. Atrakcji podczas półkolonii nie brakowało, a dzieci mogły ciekawie i miło spędzić czas. Teraz na naszych uczestników czekają zasłużone wakacje. We wrześniu ponownie spotkamy się wypoczęci w naszym gronie i pełni energii rozpoczniemy nowy rok szkolny.

Joanna Konieczna

Agnieszka Sibilak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku ostatni raz usłyszeliśmy szkolny dzwonek. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 
zgromadziliśmy się w hali widowiskowo-sportowej, na której grono pedagogiczne, uczniowie, zaproszeni goście, a także rodzice pożegnali rok szkolny 2018/2019.W tym uroczystym dniu posumowali go Pani Dyrektor, przedstawiciel Rady Rodziców a także zaproszeni goście. 
Nie zabrakło oczywiście słów skierowanych do naszych uczniów.  Poza nimi mogliśmy podziwiać poloneza w wykonaniu uczniów pod opieką Pani Mileny Taratajcio, a także przedstawienie pod tytułem "Każde pokolenie ma własny czas"- zaprezentowane przez uczniów Pani Katarzyny Świniarskiej. 
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. 
Joanna Konieczna 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5-lecie SKW „Otwarta Dłoń”

7 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie uczniowie i nauczyciele świętowali razem 5 lecie działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu „Otwarta Dłoń”.  Uroczystość zaplanowali      i przygotowali wolontariusze z klubu w formie niespodzianki i podziękowania dla opiekunek za lata wytrwałej pracy. Dla Nas jako wolontariuszy działalność w klubie to sama przyjemność. „Otwarta Dłoń” to dla Nas kolejna społeczność wśród której lubimy spędzać swój wolny czas. Wiemy, że aby Nam było tak miło nasze Panie nie raz muszą się solidnie napracować. Tego dnia zebraliśmy się, by te lata owocnej pracy uczcić. Na "imprezie" przypomnieliśmy sobie wszystkie akcje z okresu tych 5 lat. Nasze opiekunki otrzymały od Nas symboliczne kwiatki oraz dyplomy uznania. Zjedliśmy pyszne ciasta, ciasteczka, a nawet świeże gofry! A potem wszyscy (od najmłodszych do najstarszych) świetnie się bawiliśmy grając w „Taboo” – w grę, która łączy pokolenia, jak widać . Dziękujemy wszystkim, którzy byli w tym ważnym dniu z nami. Jako niebawem absolwentka szkoły- a co za tym idzie także klubu- życzę zapału do pracy kolejnym pokoleniom wolontariuszy, abyśmy mogli kiedyś zagościć na 10, 15, 20 leciu klubu. Sto lat kochani!

Olga Grabowska, klasa 3a gimnazjum

Wolontariuszka SKW „Otwarta Dłoń”    

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                 

 

 

„Czytanie na trawie”.

Jak co roku, pewnego czerwcowego poranka, cała puszczykowska Jedynka udaje się na boisko. Każdy trzyma koc, wodę i książkę. To znak, że to dzień czytania na trawie! W tym roku pogoda, aż nadmiernie obdarzyła nas wysoką temperaturą i wszyscy chowali się w cieniu lip. Był to też moment, kiedy szkolne kółko teatralne zaprezentowało przedstawienie pt. "Słup soli". Scenariusz, na podstawie książki, pod tym samym tytułem, napisała Justyna Gronek, uczennica klasy 8c. Aktorzy zajęli się problemem dręczenia w szkole i jak milczenie i bierne obserwowanie takich zachowań wzmacnia dręczycieli. W przedstawieniu padły podpowiedzi, jak mozna sobie z tym poradzić. Na zakończenie przekazali Pani Dyrektor zbiór zasad, którymi powinniśmy się kierować w przyszłym roku szkolnym. Bo n, że grupa może więcej. Najważniejsze to być dobrym człowiekiem dla siebie i innych!

 

Milena Taratajcio

 

 

 

Lis i cztery łasiczki okiem kółka teatralnego.

Kółko teatralne działające w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie pod kierunkiem pani Beaty Markowskiej zakończyło w tym roku szkolnym swoje pokazy teatralne w naszej szkole przedstawieniem pt: „Lis i cztery łasiczki”. Dziewczynki z klasy pierwszej, które należą do kółka teatralnego w wesoły sposób przedstawiły dzieciom z odziałów przedszkolnych, klas pierwszych, drugich i trzecich historię liska i czterech łasiczek. Łasiczki otworzyły sklepik z ciasteczkami, wykorzystując przy tym do pracy swojego kolegę listka. Morał z tego taki, że kto czym wojuje, ten od tego ginie. Łasiczki w końcu sklep swój zamknęły, a  lis okazał się być dobrym kolegą i przyjął je do pracy u siebie. Serdecznie dziękujemy dzieciom z kółka teatralnego i pani Beacie za przedstawienia teatralne w mijającym roku szkolnym.

Agnieszka Sibilak

Cały ten jazz!

Już po raz ostatni w tym roku szkolnym do Szkoły Podstawowej nr 1 ze swoim koncertem przyjechał Klub Małego Muzyka. Tym razem tematem był jazz. Muzycy podczas koncertu zabrali dzieci do Ameryki, grając, na takich instrumentach, jak trąbce, kontrabasie i gitarze elektrycznej. Zadaniem dzieci było odgadnięcie, który z instrumentów, zaprezentowany przez muzyków zagrał pierwszy, który drugi, a który trzeci. Każdy z muzyków przedstawił widowni swój instrument, opowiadając, jak jest zbudowany. W trakcie koncertu dzieci z artystami Klubu Muzyka zaśpiewały klasycznie i na jazzowo znaną wszystkim piosenkę „Stary niedźwiedź mocno śpi…”. Na końcu dzieci wspólnie z muzykami uczestniczyły w paradzie, wymachując pałeczką mażoretkową w odpowiedni, wskazany przez jednego z muzyków sposób. Wesoła parada mażoretek zakończyła ostatni koncert Klubu „Artandmusic” w tym roku szkolnym. Dziękujemy bardzo za wspaniałe widowiska muzyczne i czekamy na mocną dawkę muzyki w nowym roku szkolnym.

Agnieszka Sibilak

 

 

Esej uczennicy klasy III gimnazjum o depresji nastoletniej.

Upały

Szanowni Państwo,
zalała nas fala upałów, która z pewnością nie sprzyja nauce naszych dzieci.
Myślę, że ważne dla Państwa będą poniższe informacje. We wszystkich salach w obu budynkach, od strony nasłonecznionej od rana działa klimatyzacja. W klimatyzację są również wyposażone: świetlica dolna i sale oddziałów przedszkolnych. Sale od strony ulicy Wysokiej są w cieniu do około 14.00. Dzieci korzystające ze świetlic na górze będą mogły przebywać w salach z klimatyzacją. Dla wszystkich dzieci dostępna jest też bez ograniczeń woda w dystrybutorach: w świetlicy, stołówce, u Pana woźnego i w salach oddziałów przedszkolnych. Opiekunom świetlic przekazano polecenie o skrócenie do pół godziny i wyłącznie w cieniu, przebywania z dziećmi na zewnątrz.
Serdecznie pozdrawiam
Ewa Budzyńska
 

 

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Pod koniec maja w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie zorganizowany został dzień gier planszowych. Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły w tym dniu swoje ulubione planszówki. Nie zabrakło chińczyka, monopoly, a także ulubionej gry warcaby czy kart Piotrusia i wielu, wielu innych. W salach zorganizowane zostały kąciki, do których zasiadły chętne dzieci, by pograć w swoje ulubione gry lub poznać zasady i zagrać w te, które przyniosła koleżanka czy kolega. Ten dzień dzieci wykorzystały bardzo miło i przyjemnie, a to dzięki wygranej, którą był właśnie voucher na Dzień Gier Planszowych. Dzieci otrzymały ten bon, ponieważ zwyciężyły w wiosennym konkursie na „Kolorowe kapelusze” zorganizowanym z okazji powitania wiosny przez Samorząd Szkolny.

 

DZIECI DZIECIOM

Z okazji Dnia Dziecka na korytarzu Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie zorganizowany został Dzień Dziecięcych Pasji i Pokaz Dziecięcych Talentów pod hasłem „Dzieci dzieciom”. W tym szczególnym dniu chętne dzieci z Jedyneczki zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej swoje pasje zainteresowania, hobby i swój „mały” talent. Nie zabrakło tancerek hip-  hopu , breakdance i baletu oraz piosenkarek śpiewających przeboje Roksany Węgiel czy Alvaro Soler. Na końcu ostro dał czadu chłopiec z klasy trzeciej, grający na perkusji, który otrzymał od swoich koleżanek i kolegów ze szkoły ogromne brawa. Swoimi zamiłowaniem do rysowania, sztuk walki, układania kostki Rubika, kolekcji samochodów wyścigowych podzielili się również inni uczniowie z klas młodszych edukacji wczesnoszkolnej, którzy zorganizowali na korytarzu wystawę swoich prac i kolekcji. Pokaz talentów przygotowały i poprowadziły pani Dominika Musiał i pani Beata Markowska. Dzieciom gratulujemy, trzymamy kciuki i kibicujemy w rozwijaniu swojego talentu.

Agnieszka Sibilak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA DNIEM SPORTU

   Dzień Dziecka, który odbył się w naszej szkole dnia 31 czerwca, był także Dniem Sportu. 
Pierwsze godziny uczniowie spędzili z wychowawcą, którzy zaplanowali czas swoim wychowankom, na przykład
organizując spacer czy wyjście na lody.
   W programie dnia znalazły się zajęcia sportowe, zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Klasy 7-8 i gimnazjalne
brały udział w zajęciach na hali widowiskowo-sportowej, gdzie poza grami i zabawami mogli zagrać w siatkówkę. Natomiast dla klas 4-6
rozgrywki sportowe zorganizowane były na boisku lekkoatletycznym. Rywalizowaliśmy, oczywiście jednocześnie się bawiąc, w takich dyscyplinach jak skok w dal, bieg czy sztafeta. Dodatkową atrakcją były zawody w rzucie kaloszem.
   Podziękowania należą się rodzicom z rady rodziców, którzy byli z nami obecni w tym dniu. Rozdawali oni dzieciom lody ufundowane przez radę rodziców. Pogoda nam dopisała, dlatego w tym upalnym dniu lody były idealnym przysmakiem. Nasi uczniowie mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy doskonale się bawili.
 
Joanna Konieczna

KOLEJNA EDYCJA KONKURSU KANGUR

21 marca 2019 roku odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego „Kangur”. Wzięli w nim udział  uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć, ponieważ uzyskali oni doskonałe wyniki.

Laureatem konkursu został Bernard Zenker z klasy 2a. Wynik bardzo dobry otrzymali Grzegorz Bocianiak z klasy 2a i Dawid Pasler- klasa 8c. Możemy poszczycić się również wyróżnieniami. Należą one do Wiktora Nowaka- klasa 4b oraz  Jacka Podhajnego- 3a gimnazjum.

            Ponadto w konkursie „Złota Żaba” laureatem został Dawid Pasler.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje.

Joanna Konieczna

„Zanim naciśniesz WYŚLIJ…”

            Każdy z nas posiada jakieś media społecznościowe np.: Facebook, Instagram, Snapchat czy Messenger i wiele innych, o których istnieniu, mogę nawet nie wiedzieć. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się jaki mają one wpływ na nasze emocje, czyny a w konsekwencji życie? Okazuje się, że mają większy niż nam się wydaje. W dzisiejszym świecie komunikacja między ludźmi polega już głównie na pisaniu na czacie, wysyłaniu sobie zdjęć i rozmawianiu na wideo-czacie. Wiem, bo jestem uczennicą klasy ósmej i mam z tym styczność codziennie. Zastanówmy się czy w tym niepozornym pisaniu może być coś niedobrego?

            Jak zwykle medal ma dwie strony. I zacznę od tej mniej widocznej, na którą często nie zwraca się uwagi, a jest naszą codziennością. Czasami bywa tak, że zdenerwujesz się na koleżankę, która oznaczyła cię na zdjęciu, na którym wyszłaś grubo albo wkurzysz się na kolegę, który podrywał twoją dziewczynę i w nerwach wyślesz do niej / niego wiadomość, którą nazywam „nerwotekst”, bo to idealnie oddaje sens takich wiadomości. Sama kilka mam za sobą i jak teraz o tym myślę, to wiele bym dała za wehikuł czasu, ale niestety ludzkość czymś takim nie włada. Odmiany „nerwotekstów” są niezliczone, ale jest taki jeden o którym muszę wspomnieć…to ten, który zaliczany jest do groźby. Często nie zdajemy sobie sprawy, że to co piszemy jest groźbą, ale czasami może być już za późno. Niestety groźby to przestępstwo, które podlega karalności. Takimi sprawami nie zajmie się dyrektor szkoły tylko policja i sąd. A po co w tak młodym wieku zakładać sobie kartotekę? Wystarczyło tylko nie kliknąć “WYŚLIJ”… przez “nerwoteksty” także zmieniamy nicki osobom, które nas denerwują, blokujemy te osoby albo w ogóle usuwamy użytkowników. „Ktoś mnie denerwuje, no i co, wystarczy, że go zablokuje!”. Wielu moich znajomych działa wg tego niekoniecznie prawdziwego stwierdzenia. Niestety to nie jest takie proste. A wystarczyłaby zwykła rozmowa na szkolnym boisku… ale wolimy iść na skróty, bo przez Internet wszystko jest łatwiejsze, bo możemy być anonimowi, lecz trzeba stawić czoła takim sprawom, bo często tracimy więcej niż zyskujemy, a anonimowość nam nic nie daje. Musimy pamiętać, że każdy jest inny i, że powinniśmy być tolerancyjni wobec naszych koleżanek, kolegów czy rówieśników.  Taka nienawiść do drugiego człowieka jest także początkiem powstawania grup, które polegają na obrażaniu i śmianiu się z osób, których nie lubimy. Pamiętajmy, że takie grupy nie są rozwiązaniem tego, że kogoś nie lubimy. Poza tym osoba, która jest obiektem żartów, na takiej grupie, gdy się o niej dowie czuje się bardzo skrzywdzona. Często między innymi przez takie sytuacje uczniowie popadają w depresję, a w skrajnych przypadkach dochodzi do samobójstw albo samookaleczeń. Coraz więcej młodych ludzi wpada w nałogi (narkotyki alkohol czy papierosy) bo próbują znaleźć ucieczkę od rzeczywistości. Często te osoby przez nałóg czy depresję nigdy już nie będą takie same.

            Internet jest jak ogromny sejf, który zawsze robi kopie tego co się w nim znajdzie. Nic w nim nie ginie. Każde zdjęcie, każdy film i każda wiadomość jest do odzyskania. Nie ważne ile razy się usunie i gdzie się usunie. Mam teraz na myśli te „niewłaściwe zdjęcia i filmy”, które nigdy nie powinny trafić do Internetu i zostać wysłane. Moi rówieśnicy (i nie tylko)
z pewnością wiedzą o czym mówię. Np. na snapchacie wysyłamy “TO” zdjęcie i osoba, która jest jej adresatem może je zobaczyć tylko przez sekundę. Ale niestety wymyślono takie coś jak zrzut ekranu i nawet ta sekunda wystarczy, by “prywatne” zdjęcie zobaczyła cała szkoła… i nie wszyscy o tym wiedzą.

            W tych samych mediach społecznościowych typu telewizja, radio, słyszymy
o sytuacjach, które mnie osobiście przerażają. Jak tworzą się związki przez Internet. Relacje dwojga ludzi powinny polegać na wzajemnej komunikacji między ludźmi,  wtedy poznajemy się wzajemnie. Ale rozmowa wcale nie jest prosta, jak jest się tylko we dwoje to tematy szybko się kończą.   Inaczej przez Internet, tutaj się nie widzimy i tylko wysyłamy wiadomości, to jest proste. Z lekkością piszemy  “jesteś super”, “kocham Cię” i klikamy “WYŚLIJ” bez zastanowienia, a takiej znajomości nie możemy zwyczajnie nazwać związkiem. Trzeba się zastanowić czy w ogóle jest to bezpieczne? Myślę, że nie.  Często nawet nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie, skoro nie widzieliśmy tego kogoś w realu. Takie sytuacje mogą być niebezpieczne dla nas samych. Bo skąd możemy wiedzieć, że nie piszemy z jakimś panem po 30-stce, który podszywa się pod nastolatka...?

            Coraz więcej młodych osób jest uzależnionych od mediów społecznościowych. Często “śledzimy się” nawzajem całymi dniami. Obserwujemy znanych celebrytów, wręcz żyjąc ich życiem. Przestajemy zwracać uwagę na prawdziwy otaczający nas świat i widzimy tylko to, co jest na ekranie. Relacje międzyludzkie stają się coraz płytsze, bo okazuje się, że już nie potrafimy rozmawiać ze sobą twarzą w twarz. Siedząc obok siebie nie rozmawiamy,
a czatujemy. Okazuje się, że jest łatwiej kliknąć “WYŚLIJ” niż podnieść głowę znad ekranu
i powiedzieć komuś coś prosto w oczy.

            Warto jednak wspomnieć o pozytywnych stronach Internetu i korzystania z mediów społecznościowych. Okazuje się, że często (szczególnie dla nas nastolatków) media społecznościowe  są bardzo przydatne. Pomagają nam w nauce – wystarczy, że napiszesz do koleżanki lub kolegi żeby wysłał ci notatkę z lekcji i już załatwione. Przydatne jest także to, że możemy zobaczyć czy osoba, do której napisaliśmy odczytała wiadomość przez nas wysłaną. Dzięki mediom społecznościowym możemy za darmo wysyłać wiadomości
i zdjęcia. Zapewniają one nam także rozmowy z osobami, które mieszkają za granicą i w tedy nie musimy płacić za połączenia poza krajem. Jest to szybki, darmowy i skuteczny sposób komunikacji. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach Internet jest dla młodych ludzi głównym źródłem wiedzy. Szukamy przydatnych stron internetowych, artykułów, badań
i wielu informacji potrzebnych do odrabiania prac domowych i realizacji różnych szkolnych projektów.

            Jak sami widzicie negatywne skutki korzystania z Internetu i mediów społecznościowych znacznie przeważają nad ich pozytywami. Warto więc pamiętać
o zasadach bezpiecznego i mądrego korzystania z tego wynalazku XXI wieku. Chodzi głównie o rozważność w klikaniu “WYŚLIJ” i umiejętne planowanie czasu spędzonego przed ekranem. Jako uczennica klasy ósmej naszej szkoły, czerpiąc wiedzę z własnego doświadczenia i obserwacji zachowań moich rówieśników, chcę przestrzec wszystkich kolegów i koleżanki przed konsekwencjami nieumiejętnego korzystania z Internetu. Nie chodzi mi tylko to konsekwencje prawne, ale również o wpływ nadużywania aplikacji, stron internetowych i komunikatorów na nas samych, nasze zachowanie, osobowość i nasze wzajemne relacje. Pamiętajmy, że nic nigdy nie zastąpi nam relacji “face to face”, szczególnie teraz, kiedy zbliżają się wakacje i będziemy mieli mieli dużo wolnego czasu. Poświęćmy go bliskim i znajomym, a nie urządzeniom elektronicznym.

 

                                                                              

         - Uczennica klasy ósmej SP1 Puszczykowo

 

Zdrowa rywalizacja :)

Pierwszego czerwcowego poranka, grupy z klas 7, 8 i gimnazjalnych uczestniczyły w konkurencjach związanych z zajęciami z doradztwa zawodowego. Uczniowie sprawdzali na ile potrafią współpracować w grupie, jak dzielić się zadaniami, sprawdzali swoje umiejętności bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Zmierzyli się też z zadaniami z savoir-vivre i projektowali logo do nazwy drużyny.
Rywalizowało 15 drużyn, 14 z nich rozliczyło się z kart drużyny.
Jury podliczyło i oceniło zadania. Poniżej wyniki:

1. RICARDO TEAM 8C - 39 PKT
2. GRUBA FOKA TEAM 8C - 36 PKT
3. PRODUCENCI PASZY 7B - 35 PKT
4. DZIKIE TĘCZOWE BARANY 8A - 34 PKT
5. WODOCIĄGI 7A - 33 PKT
6. IMBIR SQUAD 8B - 32 PKT
6. ASSC 7A - 32 PKT
7. MISIE MALISIE 3A - 31 PKT
7. PICCOLO FOX TEAM 7C- 31 PKT
8. PRZEKOTY 8B - 30 PKT
9. DANS! 8A - 29 PKT
9. NIEBIESKIE GASIENICE 3B - 29 PKT
10. KUDŁACZE 3A - 28 PKT
11. KILLERS 7C - 25 PKT

GRTULUJEMY!

Bardzo dziękujemy Wychowawcom za włączenie się do zabawy i pomoc!

W najbliższym czasie najlepsi otrzymają niespodziankę.


Organizatorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Klucz do przyszłości”

 

W maju w poznańskiej „Dębince” odbył się finał czwartej edycji konkursu „Ekonomiczny klucz do przyszłości”. Rywalizowało 76 uczniów z 14 wielkopolskich szkół, a wśród nich finaliści etapu szkolnego, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie: Małgorzata Swarowska, Leila Kordus, Aleksander Balicki, Maksymilian Janicki.

W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test teoretyczny, gdzie poza pytaniami z podstaw ekonomii, należało właściwie odczytać wykres kursu akcji, czy porównać ofertę różnych banków. Część druga była częścią praktyczną, gdzie uczniowie podjęli się wyzwania wcielenia się w nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wyjaśnienia pojęcia popytu i podaży młodszym kolegom. Rola uczniów przypadła przedstawicielom Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji UEP, firmy Grant Thornton, Wydawnictwa Publicat oraz autorów programu „Mały Ekonomista”.

Oczekując na wyniki obejrzeliśmy film „Spokojnie, to tylko ekonomia” oraz wysłuchaliśmy wykładu prof. dr hab. Katarzyny Perez „Stopa i portfel inwestora”.

Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki z podstaw ekonomii dla różnych grup wiekowych, które przekazali do biblioteki szkolnej. Nasi reprezentanci wracali wieczorem zmęczeni, ale z pozytywnym nastawieniem na przyszły rok!

Gratuluję i trzymam kciuki za rok!

Milena Taratajcio

 

 

Rozśpiewane Małolaty - XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI MAŁOLATA

Rozśpiewane Małolaty

XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI MAŁOLATA

 

Szkoła  Podstawowa  Nr 1 w Puszczykowie już po raz trzynasty była organizatorem Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Małolata, który odbył się w dniu 17 maja 2019r. Honorowym patronatem Festiwal objął Burmistrz Miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek oraz Starosta Poznański Jan Grabkowski.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Puszczykowa pan Andrzej Balcerek, przewodniczący Rady Miasta pan Tomasz Potocki oraz pan Mirosław Wieloch przewodniczący Komisji Promocji i Integracji Europejskiej. Pani dyrektor Ewa Budzyńska przywitała wszystkich uczestników życząc miłej zabawy oraz sukcesów.

 

Do rywalizacji stanęło 16 szkół: z Mosiny, Lubonia, Kórnika, Komornik, Czapur, Krosna, Krosinka, Pecnej, Daszewic, Wir i Puszczykowa. Wystąpiło 40 uczestników, którzy zaśpiewali piosenki z repertuaru dziecięcego i młodzieżowego.

Uczestnicy festiwalu prezentowali niezwykle wysoki poziom artystyczny.

Trudne zadanie stanęło przed jury w składzie: pani Ewa Sykulska muzyk, kompozytor i wykładowca, pani Danuta Mankiewicz dyrektor Biblioteki Publicznej Centrum Animacji Kultury, pani Beata Oziemska nauczycielka muzyki, pan Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa.

Oto lista laureatów:

W kategorii I (klasy 0-2):

 I miejsce – Aleksandra Glapa (SP 2 Luboń)

 II miejsce – Jakub Wiśniewski (SP Czapury)

 III miejsce – Zofia Tomalak (SP 1 Kórnik)

 Wyróżnienie: Katarzyna Hajdyła (SP 2 Luboń)

 Wyróżnienia dodatkowe: Gabriela Grabowska (SP 1 Puszczykowo), Cecylia Selon (SP 1 Kórnik), Kaja Janicka (SP 1 Puszczykowo), Franciszek Strzelewicz  Komorniki, (Cecylia Matusiewicz (SP 2 Kórnik).

 

W kategorii II (klasy 3-5):

I miejsce – Hanna Wieczorek (SP Krosinko)

II miejsce – Zuzanna Talkowska (SP 1 Komorniki)

III miejsce – Zosia Gomuła (SP 1 Puszczykowo)

Wyróżnienie: Zuzanna Raźniewska (SP 1 Kórnik)

Wyróżnienia dodatkowe: Blanka Idziorek (SP 1 Puszczykowo), Hanna Niedźwiedź (SP 3 Luboń), Maja Bazan (SP Komorniki), Oliwia Ptaszyńska (SP Pecna), Joanna Olsztyńska (SP 2 Luboń), Zofia Olejnik (SP 2 Puszczykowo), Zofia Drzewiecka (SP Daszewice), Zuzanna Ptak ( SP2 Puszczykowo).

W kategorii III (klasy 6-8):

I miejsce – Nina Wolińska (SP 3 Luboń)

II miejsce – Wiktoria Żukowska (SP Czapury)

III miejsce – Danuta Maćkowiak (SP Wiry)

Wyróżnienie: Karolina Szymaniak (SP 2 Kórnik)

Wyróżnienia dodatkowe: Aleksandra Szklarz (SP 1 Mosina), Marika Godlewska (SP 1 Kórnik), Jagna Kałuzińska (SP 1 Mosina),  Maria Galubińska (SP 2 Kórnik), Zofia Kromolicka (SP 2 Puszczykowo), Maksymilian Leszkowicz (SP Daszewice).

 

 Zwycięzcy otrzymali statuetki, nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy za udział. Dla szkół przygotowano również pamiątkowe dyplomy.

Bardzo dziękuję  panu Tomaszowi Mazurowi za pomoc  i wsparcie w dniu festiwalu.

       

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom festiwalu serdecznie gratuluję życząc dalszych sukcesów. 

                                                                                 

                                                                                        Organizator festiwalu

                                                                                        Mirosława Przybylska

                                                                                         SP 1 Puszczykowo

 

 

 

 

 

                                                                                       

                                                                               

Letnie półkolonie miejskie.

LETNIE PÓŁKOLONIE MIEJSKIE
 
Serdecznie zapraszamy na miejskie półkolonie letnie, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie.
Turnus I: 24 -28.06.2019
Turnus II: 1-5.07.2019


Koszt:  
75 zł od osoby za tydzień (dla dzieci z terenu Puszczykowa lub uczęszczających do puszczykowskich szkół)
200 zł za tydzień dla pozostałych dzieci.  
Pierwszeństwo udziału w półkoloniach mają dzieci zamieszkujące na terenie Puszczykowa lub uczęszczające do puszczykowskich szkół.
Kartę kwalifikacyjną (na właściwy turnus), oświadczenie RODO oraz oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii można pobrać ze strony Miasta Puszczykowa lub ze strony szkoły.   
Zapisy prowadzone są od 3 do 14 czerwca 2019.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.  
 
Warunkiem zapisu jest złożenie:
1. wypełnionej karty kwalifikacyjnej, 

2. dowodu wpłaty

3. podpisanego oświadczenia dot. RODO

4. podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii (regulamin półkolonii dostępny jest na stronie Miasta Puszczykowa, a także szkoły)  
wyłącznie w sekretariacie szkoły.  

 

DOKUMENTY DO DRUKU:

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/2 18 VIII.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/I TYDZIEŃ - KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU lato.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/II TYDZIEŃ - KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU lato.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/ZGODA RODZICA NA WYJAZD DZIECKA.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/oswiadcznie RODO sp1.pdf

 

                          PROGRAM PÓŁKOLONII  LETNICH

                      24 CZERWCA – 5  LIPCA 2019.

DATA             

DZIEŃ TYGODNIA

PROGRAM

24.06.19

poniedziałek

 Spacer , zabawy w grupach

25.06.19

wtorek

Wyjazd na kręgielnię- Niku

26.06.19

środa

Rozgrywki sportowe

27.06.19

czwartek

Wyjazd do Parku Rodzinka

28.06.19

piątek

Warsztaty plastyczne

01.07.19

poniedziałek

Gry planszowe, spacer

02.07.19

wtorek

Laboratorium wyobraźni

03.07.19

środa

Warsztaty plastyczne

04.07.19

czwartek

Wyjazd  do kina .

05.07.19

piątek

Rozgrywki sportowe

 Dzieci w ramach półkolonii mają codziennie obiad i wychodzą na krótkie wycieczki po okolicy.

 

ZAPRASZAMY :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z Animatorami Edukacji

 
     To już kolejne tegoroczne spotkanie klas piątych z Cyklu Sztutoteki z Animatorami Sztuki. 
Dotychczas poznawaliśmy tajniki muzyki, tańca, teatru i różnych kultur. 
Spotkania odbywają się w ramach edukacji artystycznej na kolejnych lekcjach wychowawczych. 
07 maja mieliśmy okazję posłuchać muzyki klasycznej i współczesnej. Czy oba style może coś łączyć?
Czy można je wykorzystać do wykonania tego samego utworu? Przekonaliśmy się, że jest to możliwe. 
Wykorzystanie klasycznego instrumentu i "miksera" jednocześnie, dało oryginalny i wyjątkowy efekt. 
Animatorzy stworzyli atmosferę zabawy, do której zaprosili naszą małą publiczność. Chętne osoby mogły 
tworzyć własną muzykę, właśnie przy pomocy wyżej wspomnianego "miksera". Na zakończenie zajęć
wszyscy braliśmy udział w rozpoznawaniu utworów- pięciu kategorii losowanych przez publiczność. 
Kolejna muzyczna lekcja stała się okazją do nauki w atmosferze doskonałej zabawy.
Joanna Konieczna
 
 
 
 

Śladami Adama Mickiewicza

Szkoła Podstawowa nr 1 imienia Adama Mickiewicza w Puszczykowie postanowiła w tym roku szkolnym zrealizować projekt związany ze swoim patronem. W ramach tego kółko teatralne klas drugich pod kierunkiem pani Beaty Markowskiej zaprosiło uczniów edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na przedstawienie, które pokazało nam zmagania Adama Mickiewicza jako młodego aktora – ucznia Szkoły Podstawowej w Nowogródku. W klasach początkowych Adaś bardzo interesował się teatrem i był częstym widzem przedstawień dramatycznych, odgrywanych przez uczniów klas starszych. W czwartej klasie sam skomponował dramat w trzech aktach, a później sam brał udział jako aktor w sztukach teatralnych, wystawianych przez teatr szkolny i odgrywał role kobiece. Właśnie w „Barbarze Radziwiłłównie” Felińskiego zagrał główną rolę kobiecą, co w żartobliwy sposób ukazało nasze szkolne kółko teatralne. Wszyscy mogli podziwiać rolę Adasia, jako Barbary. W rolę tę wcielił się pewien uczeń – młody aktor i zagrał ją rewelacyjnie, jak zresztą inni młodzi aktorzy, uczniowie naszej szkoły, którzy grali w tym przedstawieniu. Dziękujemy szkolnemu kółku teatralnemu za ten wspaniały i wesoły występ i czekamy na kolejne występy i zmagania młodych artystów.

Agnieszka Sibilak

Dyskotekowe skrzypce

W maju ze swoją kolejną wizytą do naszej szkoły przybył Klub Małego Muzyka z koncertem o bardzo ciekawym tytule – „Dyskotekowe skrzypce”. W historii mieszkających obok siebie sąsiadów- skrzypaczki i DJ-a przedstawione zostało piękno muzyki klasycznej i dyskotekowej. Każdy z nich tworzył swoją muzykę- skrzypaczka poważną muzykę na skrzypcach, a DJ rozrywkową muzykę na komputerze za pomocą miksera. Niestety muzyka mieszkającego za ścianą sąsiada  bardzo denerwowała każdego z nich. Po wielu  kłótniach i  dokuczaniu sobie nawzajem artyści doszli w końcu do porozumienia i konflikt między nimi został zażegnany. Odkryli, że mogą razem stworzyć piękną muzykę, przyjemną dla ucha każdego z nich. Skrzypaczka zaczęła grać na skrzypach elektrycznych, a mikser stworzył muzykę na komputerze, miksując ją, czyli odpowiednio zwalniając lub przyspieszając tempo. Muzyka skrzypaczki i DJ-a  zainspirowała dzieci do tańca i wspólnej zabawy. Podczas przedstawienia dzieci mogły wcielić się w rolę DJ-ja i z jego pomocą tworzyły ciekawe dźwięki, wykorzystując używany przez niego instrument, jakim jest właśnie muzyczny mikser. Na zakończenie artyści zagrali razem utwory ze znanych filmów animowanych Walta Disneya, a zadaniem dzieci było odgadnięcie, z jakich bajek one pochodzą. Nie zabrakło piosenek z takich bajek, jak: Pocahontas, Vaiana, Kraina Lodu, czy Piraci z Karaibów. Na pożegnanie skrzypaczka i DJ wspólnie zagrali utwór Alvaro Soler, pt: „Sofia” , przy którym wszystkie dzieci śpiewały, tańczyły i  świetnie się bawiły.

Agnieszka Sibilak