Szkolny Klub Obywatelski

dodano: 2019-10-11

Miło mi poinformować, że Nasza Szkoła bierze udział w projekcie „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań”.

W ramach tego programu w 25 placówkach (w naszej gminie tylko Nasza Szkoła) zostaną stworzone Szkolne Kluby Młodego Obywatela.

Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO oraz Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

W Naszej Szkole uczestnikami Szkolnego Klubu Obywatelskiego są uczniowie klasy 8c.

Przed Klubem zostanie postawione zadanie zrealizowania trzech różnorodnych
działań społeczno-obywatelskich:
- zorganizowanie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego – w ramach tej inicjatywy każdy z uczniów danej szkoły będzie mógł zgłosić swój pomysł na projekt, który może później zostać wdrożony w szkole (np. zakup produktu istotnego dla społeczności szkolnej, zorganizowanie ciekawego wydarzenia w szkole itp.).
- zorganizowanie inicjatywy wolontariackiej nakierowanej na wsparcie osób starszych lub/i osób z niepełnosprawnościami.
-zorganizowanie inicjatywy społecznej/obywatelskiej na rzecz lokalnej społeczności.

W środę wraz z uczniami braliśmy udział w pierwszych warsztatach przygotowujących Nas do zorganizowania Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Już wkrótce czeka Nas kolejne szkolenie.

Prosimy o śledzenie Facebooka i stronę naszej szkoły. Niedługo podamy regulamin składania wniosków.

Katarzyna Knapp - Idziak
koordynator projektu

Oto my – uczestnicy Szkolnego Klubu Obywatelskiego – Piotr, Iwo, Wojtek, Olek, Kuba, Alek, Marcel, Małgosia, Julia, Maria, Zuza, Leila, Oliwia, Zosia, p. Kasia – koordynator projektu, Oliwia, p. Dawid Drobnić – instruktor i współtwórca projektu.