Aktualności i wydarzenia

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jeden raz w roku Nasza Otwarta Dłoń zmienia swój kolor. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasi wolontariusze postanowili przyłączyć się do Akcji wspierania osób z autyzmem. Czy wiedzieliście, że Lionel Messi obchodzi dzisiaj swoje święto? Lionel Messi cierpi na zespół Aspergera. Nie zmienia to faktu, że może spełniać swoje marzenia i jest świetnym piłkarzem.

Akceptuj.

Toleruj.

Wspieraj.

Autyzm, lub spektrum autyzmu, charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i streotypowymi zachowaniami. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju, diagnozowanym u około 1 na 100 dzieci w Europie. Pierwsze objawy widoczne są zazwyczaj przed 3 rokiem życia.

 

 

 

Drodzy Koledzy, Szanowni Rodzice i Nauczyciele. Życzymy Wam spokojnych i zdrowych świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że szybko się zobaczymy i wrócimy do normalności.

Wolontariusze SKW Otwarta Dłoń wraz z opiekunami