Aktualności i wydarzenia

Indywidualne biegi przełajowe

dodano: 2014-10-30

W dniu 15.10.2014 r. na Zakolu Warty kolejny raz odbyły się indywidualne biegi przełajowe. W sportowych zmaganiach rywalizowały dziewczęta i chłopcy ze Szkół Podstawowych w Puszczykowie.
A oto najlepsze osoby, które zakwalifikowały się na zawody powiatowe:
Dziewczęta rocznik 2003 2004 Klasy IV, V
II miejsce - Gracjana Jankowska
Chłopcy rocznik 2003 - 04 klasy IV - V
I miejsce - Damian Broda
II miejsce - Bartosz Nowacki
IV miejsce - Wiktor Szejn
Chłopcy rocznik 2002 klasa VI
II miejsce - Maksymilian Woltman
III miejsce - Dawid Grabowski
IV miejsce - Marcin Popławski

Gratulacje dla wszystkich uczestników !!!!!!!!!!!!

Drużynowy turniej tenisa stołowego

dodano: 2014-10-30

Nasze dziewczęta i chłopcy awansowali do kolejnego turnieju o randze powiatowej pokonując rywali z SP 2 w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego.
Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym" oraz w grze deblowej.
Turniej drużynowy dziewcząt:
I miejsce - Nina Zażembłowska, Matylda Niedbała, Gabriela Ossowska
Turniej drużynowy chłopców:
I miejsce - Jan Kubasik, Marcin Popławski, Maksymilian Woltman
Serdecznie gratulujemy

Lucyna Dydzińska

 

 

Odyseja Umysłu

dodano: 2014-10-28

Odyseusze Nowicjusze!
Po raz kolejny w naszej szkole ruszają spotkania Odysei Umysłu!
Jeśli:
- jesteś twórczy i pomysłowy, ale nie masz gdzie tego pokazać,
- masz fantazję, ale jesteś nieśmiały,
- lubisz zadania wymagające umiejętności manualnych, teatralnych i wokalnych,
- jesteś osoba kreatywną, nastawioną na rozwiązywanie problemów,
- lubisz zabawę wiedzą, którą zdobywasz w szkole,
- chcesz się uczyć nowych rzeczy i przeżyć niesamowitą przygodę,
to zajęcia Odysei Umysłu są dla Ciebie!!!
Spotykamy się w każdy piątek o godz. 13.30- 14.20 i drugi termin 14.25 15.30 w sali 19s ( klasa nad salą gimnastyczną).
Zajęcia prowadzi trener Odysei Umysłu Bogna Urbaniak-Wichniewicz.
Więcej informacji o programie Odysei Umysłu na stronie WWW.odyseja.org .
Czekamy na Ciebie!!!

Pasowanie na Ucznia

dodano: 2014-10-27

Uroczystość pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie już są pełnoprawnymi uczniami. W sobotę 18 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
Przed licznie przybyłymi gośćmi, nauczycielami i starszymi koleżankami i kolegami, „Pierwszaki" zaprezentowały wspaniały program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem pań Wychowawczyń. Klasy tańczyły, śpiewały, recytowały. Wszyscy zgromadzeni na widowni wraz z panią dyrektor Ewą Budzyńską na czele, nagrodzili artystów gromkimi brawami.
Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna - uroczyste ślubowanie, po którym każdy uczeń z klasy był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor. Po pasowaniu, przy owacji zebranych, oficjalnie przywitano klasy: 1a - Borowiki, 1b - Muchomory oraz 1c - Czarne Łebki.
Na zakończenie, specjalnie dla nowo przyjętych uczniów, wystąpiły klasy drugie, które z szerokim uśmiechem zaśpiewały i zatańczyły najlepiej, jak potrafiły, a uczniowie klas trzecich wręczyły „Pierwszakom" pamiątkowe teczki z borowikiem dla 1a, muchomorem dla 1b oraz czarnym łebkiem dla 1c.
Po oficjalnych uroczystościach uczniowie klas pierwszych wraz z Wychowawczyniami i Rodzinami udali się do sal na słodki poczęstunek. Klasa 1c przed szkołą posadziła również świerk, przy którym umieszczona jest tabliczka informacyjna. Teraz co roku możemy sprawdzać, kto bardziej urósł... świerk, czy „Pierwszaki 2014"...
Kochane Pierwszaki - serdecznie witamy wśród nas i życzymy Wam wielu wspaniałych chwil!
Marta Madaj

 

Światowy Dzień Zwierząt

dodano: 2014-10-07

Światowy Dzień Zwierząt
Światowy dzień zwierząt obchodzony 4 października stał się doskonałą okazją by w puszczykowskiej Jedynce ogłosić akcję pomocy zwierzętom ze schroniska w Gaju. Tego dnia Samorząd Uczniowski zbierał żywność i asortyment dla zwierząt. Całość zebranych darów zostanie dostarczona do schroniska już wkrótce. Uczniowie klas młodszych nie tylko wcielili się w role wolontariuszy ale i samych milusińskich. Przebrani dumnie przechodzili się szkolnymi korytarzami. Tego dnia obecność miłości do zwierząt w naszej szkole była jeszcze bardziej widoczna niż zwykle.
Marta Madaj

 

 

Dzień Chłopca

dodano: 2014-10-06

Dzień Chłopca
30 września w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień Chłopaka". Był to dzień, w którym chłopcy mieli szczególne względy. Dziewczęta z klas młodszych przygotowały dla swych kolegów wiele atrakcji. W trakcie przerw na korytarzu rozbrzmiewała taneczna muzyka i odbywały się konkursy oraz zabawy. Jedną z głównych konkurencji były wybory „ Eleganta". Wiele radości sprawiły również upominki, które chłopcy otrzymali od swoich koleżanek. To był bardzo miły dzień!
Marta Madaj

 

 

 

Bardzo ważne

dodano: 2014-10-03

Puszczykowo, 3 października 2014 r.
Szanowni Państwo - Drodzy Rodzice.
Bardzo serdecznie dziękuję tym z Państwa, którzy rozumiejąc wagę problemu od 1 października żegnają się z dziećmi przed drzwiami prowadzącymi na korytarz II piętra. Cieszę się, że jest to znakomita większość.
Niestety są jeszcze rodzice, opiekunowie dzieci, których nie udało mi się przekonać i nadal przebywają na korytarzu.
Proszę Państwa, na górnym korytarzu II piętra przebywa około 160 uczniów. Jak można zapewnić tym dzieciom bezpieczeństwo, jeśli między nimi znajdują się jeszcze towarzyszące im osoby dorosłe?
Zadaniem pełniących dyżur od 7.40 nauczycieli jest zapewnienie bezpieczeństwa przychodzącym do szkoły uczniom oraz otoczenie ich opieką w procesie usamodzielniania.
Wobec powyższego zmuszona jestem przypomnieć szczegółowe zasady organizacji pracy szkoły.
1. Od 7.00 pracuje świetlica szkolna na parterze. Jeśli dzieci przychodzą przed 7.40 obowiązane są do zgłoszenia się do świetlicy szkolnej.
2. Podczas przerw i lekcji na szkolnych korytarzach, dotyczy to zarówno korytarza na I piętrze jak i na II piętrze, mogą przebywać wyłącznie uczniowie. Obecność innych niż uczniowie osób jest dopuszczalna tylko w przypadku konieczności załatwienia sprawy z dyrektorem, sekretarką oraz nauczycielem w czasie jego dyżuru dla rodziców. (oraz zawsze w sytuacji ważnej, nagłej, losowej).
3. Rozmowa z nauczycielem nie może odbywać się kosztem zadań, które nauczyciel ma do spełnienia, czyli w czasie zajęć lekcyjnych lub przerw, w czasie których pełni dyżur czyli wtedy kiedy ma pod opieką uczniów.
Ustalenie tych zasad miało i ma na celu poprawę bezpieczeństwa naszych uczniów oraz wyposażenie ich w umiejętność bycia samodzielnym.
Bardzo liczę, że moja prośba przekona wszystkich rodziców i opiekunów.
Z góry bardzo dziękuję,
Z wyrazami szacunku
Ewa Budzyńska

Z Oskarem Kolbergiem po kraju.

dodano: 2014-10-02

Z Oskarem Kolbergiem po kraju.
Z okazji 200 rocznicy urodzin Oskara Kolberga bieżący rok został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Oskara Kolberga. Korzystając z tej okazji chcemy tegoroczny Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych spędzić właśnie z Nim, a właściwie z jego pasją życiową, której się poświęcił, czyli z kulturą ludową. Kojarzy się nam ona najczęściej z zespołami „Śląsk" lub „Mazowsze", ze strojami góralskimi czy krakowskimi albo powszechnie znanymi piosenkami o ludowym rodowodzie. Poza tym niewiele potrafimy powiedzieć o kulturze ludowej swojego regionu czy też innych części naszego kraju, a jest ona niezmiernie bogata. Oskar Kolberg był jej pierwszym badaczem i dokumentalistą. Pozostawił po sobie ogromny zbiór informacji o mowie, zwyczajach, sposobie życia, zabawach, tańcach, pieśniach i muzyce różnych części Polski.
Aby lepiej poznać tradycje ludowe wybranych regionów Polski oraz osobę Oskara Kolberga będziemy wędrować „Z Oskarem Kolbergiem po kraju". W ciągu najbliższego miesiąca uczniowie klas IV - VI z pomocą nauczycieli: muzyki, plastyki, techniki, języka polskiego, przyrody i wychowawców będą przygotowywać prezentacje dotyczące następujących regionów Polski:
Śląsk - IV a
Krakowskie - IV b
Kujawy - IV c
Pomorze - V a
Podhale - V b
Wielkopolska - VI a
Mazowsze - VI b

Podczas godzin wychowawczych, lekcji muzyki, plastyki, języka polskiego
i pracy indywidualnej w ramach wybranych grup uczniowie otrzymają następujące zadania:
1. Nauczyć się piosenki ludowej pochodzącej z podanego regionu ( można do tego dołączyć prosty taniec).
2. Wykonać plakat przedstawiający ludowy strój kobiecy i męski ( format ½ arkusza brystolu). Krótko omówić części stroju.
3. Przygotować ciekawe słownictwo i zwroty gwarowe, i zaprezentować je pozostałym uczestnikom .
4. Odnaleźć na mapie Polski dany region i umieć go wskazać .
5. Przygotować informacje dotyczące ciekawych potraw i zwyczajów charakterystycznych dla danego regionu.
6. Dziewczęta przygotują nakrycia głowy w postaci wianków z kwiatów, a chłopcy (czapki górnicze - Śląsk, a pozostali jeśli to możliwe to jakieś kapelusze z kolorowymi wstążkami).
7. W dni prezentacji tj. 18 października przychodzimy do szkoły kolorowo ubrani - dziewczęta w spódniczkach!
8. Prezentacja przygotowanych prac będzie miała miejsce na I piętrze, dlatego też zadbajmy, by korytarz był również kolorowy , a drzwi naszych klas informowały z jakim regionem Polski się zapoznajemy. Naszą twórczość będziemy prezentować na trzech poziomach osobno klasy czwarte, piąte i szóste.
Zapraszamy do ciekawej podróży w bajeczną krainę kultury ludowej naszego kraju. Wszelkie pomysły uatrakcyjniające podane propozycje zadań - mile widziane!

 

Dzień Zwierząt

dodano: 2014-10-02

Dzień Zwierząt

 

Jak co roku o tej porze zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski zachęca do zbiórki żywności, smyczy, koców, zabawek i słomy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju.

Prosimy dary przynosić wychowawcom do 31 października, a później do świetlicy szkolnej klas II-VI lub sali nr 2.

 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

 

 

"Bieg z klasą"

dodano: 2014-09-29

W niedzielę 21 września na Malcie w Poznaniu-już po raz piąty odbył się „Bieg z Klasą". Trasa prowadziła wokół Jeziora Maltańskiego , na dystansach- 5,4 km oraz 10,8 km. Zawodnicy mogli zdecydować, czy kończą po krótszym dystansie, czy też biegną drugie okrążenie jeziora. Startowały całe rodziny oraz reprezentacje szkół.
Nasza reprezentacja „biegowa" w tym roku była liczna: klasa Va wraz z rodzicami i rodzeństwem. Razem z osobami towarzyszącymi i dopingującymi było nas około 40!!! Każdy uczestnik imprezy dostał na mecie pamiątkowy medal. Spośród wszystkich uczestników biegu rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.
„Bieg z Klasą" miał zachęcić rodziny i uczniów do wspólnego i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nas zachęciłPolecamy!

Lucyna Dydzińska