Aktualności i wydarzenia

Dyżury pielęgniarki szkolnej

dodano: 2014-12-08

Dzięki staraniom władz naszego miasta 1 grudnia 2014 roku zmienił się czas dyżurów szkolnej pielęgniarki.

Pielęgniarka szkolna dyżuruje codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00.

GÓRA GROSZA

dodano: 2014-11-25

GÓRA GROSZA
Po raz kolejny nasza szkoła przyłącza się do akcji GÓRA GROSZA. Zbieramy monety w nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Wybrani uczniowie codziennie będą chodzić po klasach ze specjalnie oznaczoną puszką i każdy kto będzie chciał, dorzuci swój grosik. Akcja potrwa do piątku 5 grudnia. Pieniądze zostaną przesłane do warszawskiego towarzystwa Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Grosik do grosza..., bo razem możemy więcej - przyłącz się do nas.
Samorząd Uczniowski

Konkurs - Gwara Wielkopolska

dodano: 2014-11-25

Zakończył się etap szkolny konkursu GWARA WIELKOPOLSKA. W rozgrywkach międzyszkolnych będą nas reprezentować uczennice klas szóstych: Gabrysia Dymarska, Marta Kołtoniak i Patrycja Knop. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy! Trzymajcie za nas kciuki w sobotę 6 grudnia

Katarzyna Szymkowiak

Święto Niepodległości - klasy I - III

dodano: 2014-11-20

Święto Niepodległości

Do obchodów Święta Niepodległości, klasy 1-3 z SP nr 1 w Puszczykowie przygotowywały się od początku tygodnia. Każdy słowem, obrazem i piosenką chciał wspomnieć tych, dzięki którym po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Poszczególne klasy przygotowały jedną z pieśni patriotycznych oraz część mapy Polski, którą później pani Ewa Sturzbecher złożyła w całość. Efekt był imponujący. Każdy poczuł, że jest częścią naszej Ojczyzny. Uczniowie klas trzecich, recytowali również wiersze. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W tym dniu wszyscy uczniowie ubrani byli na galowo, a ich białe koszule i bluzki ozdobione były samodzielnie przygotowanymi rozetami w barwach narodowych, a rękach trzymali biało-czerwone flagi. Całość podkreślała podniosły, ale i radosny charakter naszego święta.
Milena Taratajcio

 

 

Arcybiskup, Metropolita Poznański z wizytą w Jedynce

dodano: 2014-11-20

Arcybiskup, Metropolita Poznański z wizytą w Jedynce
Z wielką radością w dniu 18.11.2014 roku przywitaliśmy w murach naszej szkoły Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego. Zebrani w sali gimnastycznej, uczniowie wszystkich klas oraz oddziałów przedszkolnych, pięknie zaśpiewali i obdarowali niezwykłego gościa samodzielnie wykonanymi pracami plastycznymi. Arcybiskup zwrócił się do zebranych mówiąc o wadze w życiu każdego człowieka rozsądnego kierowania się sercem, rozumem i sumieniem. Wielu z nas na długo te słowa pozostaną w pamięci. Dziękujemy. Marta Madaj

 

KONKURS - KARTKA ŚWIĄTECZNA

dodano: 2014-11-18

KONKURS - KARTKA ŚWIĄTECZNA.
Zapraszamy uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w konkursie na KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ - BOŻONARODZENIOWĄ. Technikę wykonania prac omówi z Wami pani Halina Sobolewska podczas lekcji plastyki. Jeżeli chcesz, aby Twoja kartka wzięła udział w konkursie, zapakuj ją w kopertę i imię, nazwisko oraz klasę. Nie umieszczaj w środku życzeń ani podpisu. Jeśli kartka jest pracą z lekcji, to zanim wrzucisz ją do skrzynki, pozwól ocenić nauczycielowi plastyki.
Gdzie składamy kartki?
Prace należy wrzucać do specjalnego kartonu, który znajduje się na drzwiach gabinetu pani pedagog - Marty Madaj.
Ile kartek może przeznaczyć na konkurs każdy uczeń?
Ilość jest dowolna. Pamiętaj też o jakości.
Do kiedy składamy prace konkursowe?
Ostateczny termin wrzucania kartek do skrzynki (kartonu) mija 5.12.2014 r. (w piątek).
Jury w składzie: Halina Sobolewska, Marta Madaj i Katarzyna Szymkowiak wyłoni zwycięzcę/ów.
Kryteria oceny prac: pomysł, technika wykonania, estetyka, oryginalność, wkład pracy, samodzielność.
Kartki, które stanowią pracę konkursową nie wracają do właścicieli.
Jury nie jest zobowiązane do podawania powodów podjęcia decyzji dotyczących zwycięzcy/ów. Wyniki konkursu są ostateczne i niepodważalne.

Marta Madaj
Halina Sobolewska
Katarzyna Szymkowiak

 

 

Święto Niepodległości

dodano: 2014-11-18

 

W dniu 6.XI.2014 odbyły się szkolne obchody święta niepodległości, dla uczniów klas 4-6. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie posłuchaliśmy jak poszczególne klasy wykonywały pieśni związane z jedenastym listopada. Dzięki pracy Pani Beaty Oziemskiej mogliśmy wysłuchać Pieśni Legionów Polskich, O Mój rozmarynie czy Przybyli Ułani pod okienko. Kulminacyjny punkt nastąpił jednak dopiero po części artystycznej. Klasy przystąpiły do rywalizacji w konkursie o najlepszego sobowtóra Józefa Piłsudskiego. W konkursie Jury oceniało ogólną podobieństwo do marszałka, atrybuty ( takie jak koń na biegunach czy szabla), oraz wiedzę o bohaterze tego dnia. Każda klasa odpowiadała najpierw na jedno ogólne pytanie np. Jak nazywał się koń Józefa Piłsudskiego, a w drugiej turze wszystkie klasy odpowiadały na to samo pytanie " Czym jest wolność". Uczniowie bez problemu znaleźli odpowiedź na pytania. Jury po burzliwych obradach ogłosiło następujące wyniki.

1. Klasa 5a

2. Klasa 5b

 

3. Klasa 6a

Rywalizacja była zażarta, a poziom wiedzy imponujący. Wszystkim uczniom gratulujemy, a wychowawcom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowania serdecznie dziękujemy.

Bartosz Muszyński

 

Terminy klasyfikacji - I semestr

dodano: 2014-11-13

Zarządzenie nr 4/2014/2015
z dnia 12 listopada 2014 r.
Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Puszczykowie

w sprawie określenia terminów klasyfikacji I semestru 2014/2015

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.
(Dz. U. z dnia 11 maja 2007 r. z późn. zmianami)
zarządzam, co następuje:
§ 1
12.01.2015 termin podania informacji o przewidywanych ocenach niedostatecznych.
( na drukach przygotowanych w sekretariacie, które będą wysłane listem poleconym )
§ 2
2.02.2015 termin wystawienia ocen z zajęć edukacyjnych i zachowania
§ 3
3.02.2015 termin podania uczniom i ich rodzicom propozycji ocen z zajęć edukacyjnych i zachowania.
§ 4
4.02.2015 termin składania wniosków o egzaminy sprawdzające.
§ 5
9.02.2015 termin klasyfikacyjnego posiedzenia rady pedagogicznej
§ 6
12.02.2015 termin wywiadówek szkolnych
§ 7
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Puszczykowo, 12 listopada 2014 roku Ewa Budzyńska - dyrektor szkoły

 

KONKURS „GWARA WIELKOPOLSKA" Etap szkolny.

dodano: 2014-11-13

KONKURS „GWARA WIELKOPOLSKA"
Etap szkolny.
Serdecznie zapraszam uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w etapie szkolnym konkursu GWARA WIELKOPOLSKA, który odbędzie się w poniedziałek 24.11.2015 r. w sali nr 4.
Konkurs będzie się składać z jednej - pisemnej części. Literatura obowiązująca: Słownik gwary miejskiej Poznania pod red. Moniki Gruchmanowej i Bogdana Walczaka.
Spośród uczestników zostaną wyłonione 3 najlepsze osoby, które reprezentować będą naszą szkołę 6 grudnia w potyczkach międzyszkolnych. Ten etap zostanie rozegrany w Zespole Szkół nr 4 w Kościanie.
Zapisu na listę uczestników można dokonać u mnie do czwartku 20.11.2015 r.
W razie pytań służę pomocą.
Katarzyna Szymkowiak

„Fifna wycieczka meli i szczuna

dodano: 2014-10-31

„Fifna wycieczka meli i szczuna".

W jesienny październikowy dzień klasy drugie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie wybrały się na wycieczkę do Poznania. Celem naszej wycieczki było coś dla oczu i duszy: Muzeum Historii Miasta Poznania, czyli piękne wnętrza ratusza oraz dla ciała, czyli wizyta w Rogalowym Muzeum.
Sala renesansowa Ratusza olśniła nas pięknie zdobionym sklepieniem, Sala Królewska, zaskoczyła ogromnym kominkiem, a na parterze ucieszyła możliwość obejrzenia starego mechanizmu i koziołków. Można było też usłyszeć legendę o koziołkach. Z zachwytem przyglądaliśmy się kolorowym domkom budniczym.
Nasze estetyczne doznania przerwał cudny zapach dochodzący z kamienicy przy ulicy Klasztornej. Podążając za unoszącym się aromatem świeżego ciasta dotarliśmy do renesansowej kamienicy ze znakomicie zachowaną ceglaną ścianą sprzed 600 lat. Od razu po wejściu do sali na pierwszym piętrze, każdy z nas otrzymał odpowiedni strój do ... pracy. Okazało się, że trafiliśmy na pokaz o tajemnicach i wypieku tradycyjnych Rogali Świętomarcińskich. Musieliśmy bardzo się skoncentrować, gdyż na początku nie wszystko rozumieliśmy. Starszy Rogalowy Mistrz mówił gwarą poznańską. Jednak po kilku minutach już wiedzieliśmy, że witając „mele" i „szczunów", witał dziewczęta i chłopców, że mamy uważnie patrzeć „ślipiami", a słuchać „klapiokami" i nie mówić za dużo „kalafami". Podczas wizyty zapoznaliśmy się ze składnikami i recepturą rogali oraz spróbowaliśmy ich. Uczestniczyliśmy też w przygotowaniu rogali pomagając Rogalowemu Mistrzowi gnieść ciasto, które ma 81 warstw, przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych!
Po wyjściu usłyszeliśmy szczekającego „kejtra" i miauczącego „kociambra". Z pewnością była to bardzo „fifna" wycieczka.
Milena Taratajcio