Aktualności i wydarzenia

Góra Grosza - podsumowanie

dodano: 2015-03-23

 

Z radością pragnę poinformować, że w roku szkolnym 2014/2015 podczas akcji Góra Grosza zgromadziliśmy 667,81 zł plus 29 monet w walutach obcych. Dziękuję serdecznie Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz osobom, które pomagały segregować i liczyć monety.

 

Katarzyna Szymkowiak

 

Ważne - ewaluacja szkoły

dodano: 2015-03-20

Szanowni Państwo,
Rodzice Uczniów,

Drodzy Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 1
w Puszczykowie


Od dnia 26 marca 2015 roku do 4 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie prowadzona będzie ewaluacja zewnętrzna problemowa w zakresie wymagania: „Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się" przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tym czasie prowadzone będą (poprzez ankiety, wywiady), badania  nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i rodziców.
Wypływające z badań wnioski zostaną zawarte w raporcie, który zostanie opublikowany na stronie internetowej nadzoru pedagogicznego www.npseo.pl.

 

 

 

Prośba dotycząca parkowania

dodano: 2015-03-19

Szanowni Państwo

W związku z sobotnim wyrównywaniem parkingu przy ulicy Podgórnej, uprzejmie proszę o to, żeby w piątek od godziny 13.30 nie zostawiać na tym parkingu samochodów.

Z wyrazami szacunku

Ewa Budzyńska

Obowiązek szkolny - przypomnienie

dodano: 2015-03-06

Rozdział 5 Obowiązek szkolny (Statut Szkoły)

§5

1.Obowiązek szkolny dziecka w szkole podstawowej rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym ukończy sześć lat i trwa do ukończenia szkoły.(czyli do ukończenia klasy szóstej).

 

Rekrutacja do oddziałów przdszkolnych - drugi etap

dodano: 2015-03-06


Uchwała Nr 22/15/VII
Rady Miasta Puszczykowa
z dnia 24 lutego 2015 r.

w sprawie: określenia kryteriów, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego w oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Puszczykowo.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. 2013 r. poz. 594 ze zm.) i art. 20c ust. 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.) Rada Miasta Puszczykowa uchwala się, co następuje:
§ 1. Ustala się kryteria naboru do oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Puszczykowo na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego wraz z liczbą punktów oraz dokumenty niezbędne do potwierdzania tych kryteriów zgodnie z załącznikiem do uchwały.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Puszczykowa.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.
Uzasadnienie
Zmiana ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw z dnia 6 grudnia 2013 r. wprowadziła nowe zasady przyjęć dzieci do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego. W myśl art. 20c ust. 1 cytowanej ustawy do przedszkola przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie danej gminy. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc w przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane będą pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe:
- wielodzietność rodziny kandydata,
- niepełnosprawność kandydata,
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
- objęcie kandydata pieczą zastępczą.
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeśli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, rada gminy upoważniona jest jako organ prowadzący do określenia kryteriów, branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego. Kryteria ustalone przez gminę mogą mieć różną wagę. Rada gminy określa także dokumenty niezbędne do potwierdzania ich spełnienia. Wskazane w projekcie uchwały kryteria powstały w wyniku konsultacji z dyrektorami szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Puszczykowo.

Załącznik do uchwały

 

Koncepcja szkoły

dodano: 2015-03-04

Wyniki konkursu związanego z patronem i koncepcją naszej szkoły: Szkoła Przyjaciół i Mickiewicz.
Zwycięstwo: praca na baner
klasa 4B z Agnieszką Molińską.

Bardzo dziekujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Gratulujemy bardzo twórczych pomysłów.

Wasze projekty wiszą w różnych miejscach w szkole.

Ewa Budzyńska

Rekrutacja do klas I

dodano: 2015-03-02


Rekrutacja do klas I w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza

W wyniku wprowadzonych zmian w ustawie o systemie oświaty, które zaczęły obowiązywać od 18 stycznia 2014 r. wprowadzono następujące zasady rekrutacji:
Do klas I w szkołach podstawowych przyjmowane są: dzieci 6 letnie zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców.
Kandydaci zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.
Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza się dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

• W postępowaniu rekrutacyjnym mogą brać udział kandydaci zamieszkali poza obwodem danej szkoły - w tym spoza Puszczykowa.
• Rodzice/prawni opiekunowie mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Puszczykowie.
• Rodzice/prawni opiekunowie pobierają wniosek/zgłoszenie w szkole lub ze strony internetowej szkoły wypełniają go odręcznie, i składają - po podpisaniu - w szkole.
• Do wniosku rodzice/prawni opiekunowie dołączają dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.
• Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia" (art. 20t ust 6 ustawy o systemie oświaty).
• Wypełniony wniosek/zgłoszenie podpisują oboje rodzice/prawni opiekunowie dziecka a ich podpisy złożone na wniosku/zgłoszeniu są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku/zgłoszeniu ze stanem faktycznym,
• Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
• Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć.
• Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego, w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
do przyjęcia.
• Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do szkoły.
• Dziecko zostaje przyjęte do szkoły, jeżeli zostało zakwalifikowane do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu.
• Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych do szkoły.
• Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte mogą:
wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danej szkoły w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych do szkoły i wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

Kryteria rekrutacji do klas I szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami:

W postępowaniu rekrutacyjnym do klas I w szkołach podstawowych, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, obowiązują niżej wymienione kryteria:
Każdemu kryterium przypisana jest określona liczba punktów.
Komisja rekrutacyjna może określić wykaz dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnianie kryteriów.
W przypadku nieprzedłożenia przez rodzica/prawnego opiekuna dokumentów określonych przez komisję rekrutacyjną - potwierdzających spełnianie kryteriów, komisja rekrutacyjna rozpatrując wniosek, może nie uwzględnić danego kryterium.
Wielodzietność rodziny kandydata oznacza rodzinę, która wychowuje troje i więcej dzieci (art. 20b ustawy o systemie oświaty).
Samotne wychowywanie dziecka oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem (art. 20b ustawy o systemie oświaty).
L.p. Kryteria Liczba punktów
1. Dziecko jest mieszkańcem Puszczykowa 3
2. Dziecko, które uczęszcza do oddziału przedszkolnego
w wybranej szkole 3
3. Dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza i będzie uczęszczać w następnym roku do wybranej szkoły 3
4. Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata 3
5. Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata 2
6. Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata 2
7. Wielodzietność rodziny kandydata 1
8. Samotne wychowywanie kandydata
w rodzinie 1
9. Objęcie kandydata pieczą zastępczą 1
10. inne (np. tradycja pokoleniowa, ułatwienie sprawowania opieki nad dzieckiem po zakończonych zajęciach w szkole, bliskość z miejsca pracy rodziców do szkoły) 1
11. Jest pracownikiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie 3

 


Harmonogram
od 1 marca do 15 marca 2015 r. - przyjmowanie zgłoszeń rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły podstawowej

od 20 marca 2015 r. do 15.04.2015 r. - postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem danej szkoły podstawowej, zgłoszonych na podstawie wniosku - złożonego osobiście przez rodziców.

16 kwietnia 2015 r. - wywieszenie w danej szkole list dzieci zakwalifikowanych.

do 21 kwietnia 2015 r. - potwierdzenie przez rodziców dzieci zakwalifikowanych spoza obwodu danej szkoły, woli zapisu do tej szkoły,

25 kwietnia 2015 r. - wywieszenie list przyjętych.


Ewa Budzyńska
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Puszczykowie

 

 

 

 

Zmiany w pracy psychologa

dodano: 2015-03-02

Od II półrocza zmienia się psycholog szkolny. Obowiązki te pełnić będzie Pani Marta Baumann - Wojciechowska.

Zmianie też ulegną godziny pracy psychologa. W zakładce psycholog podane są aktualne.

Ewa Budzyńska

 

Ola Makosz - laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

dodano: 2015-02-11

Z wielką radością pragnę poinformować o sukcesie Aleksandry Makosz - uczennicy klasy VI a. Ola została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. To już drugi taki sukces Oli. W ubiegłym roku jako piątoklasistka została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.

Moc gratulacji i podziękowań dla Oli, Jej Rodziców i oczywiście Pani Elżbiety Przybylskiej.

Ewa Budzyńska

W karnawale bawimy się wspaniale!

dodano: 2015-02-10

W karnawale bawimy się wspaniale!

Niby zwykłe popołudnie, środa, budynek szkoły Podstawowej nr 1....nic nadzwyczajnego...ale zaraz...co to? Od południa nadciąga Kleopatra, a za nią biedronka, z zachodu Zorro w towarzystwie 7 wróżek, z północy nadciągają śnieżynki i kowboje....Tak! To bal karnawałowy klas 1-3! Na piętrze już gwarno, kolorowo od balonów, serpentyn. W każdej sali sporo śmiechu, sporo łakoci. Z głośników słychać szaloną muzykę. Uczniowie przebrani są za bohaterów znanych bajek, można spotkać królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci bardzo trudno. Wychowawczynie przebrane są zgodnie z nazwami swoich klas. Hasłem przewodnim tegorocznego balu karnawałowego jest ekologia więc mamy pokaz mody ekologicznej, uczniowie ubrani w worki, srebrne folie prezentują się wspaniale! Następnie odbywają się wyścigi w workach, nauka tańca, bitwa na kulki z gazet. Najwięcej śmiechu wywołuje taniec z przechodzeniem pod liną. Uczestnicy pod koniec muszą już przeturlać się po podłodze, żeby sprostać zadaniu. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porywa wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, czy Gangnam style. Na sali podczas pląsów robi się kolorowo, wszyscy bawią się wesoło, uśmiech nie znika z twarzy mimo zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiega końca dzieci z żalem opuszczają salę balową...nastaje cisza, spokój, szkoła zasypia....
Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok .

Milena Taratajcio