Aktualności i wydarzenia

Mistrzowie w badmintonie

dodano: 2015-12-11

 

Jedynka numerem Jeden w badmintonie.

Z wielką radością dzielimy się wspaniałą wiadomością, iż Jakub Standar oraz Jakub Mikołajczak z klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie zostali mistrzami. W środę, 19.12.2015roku, chłopcy wywalczyli pierwsze miejsce zmagając się z przedstawicielami szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego w XVII Mistrzostwach Wojewódzkich w Badmintonie.

Gratulujemy!!!

Marta Madaj -Malinowska

 

 

 

Życzenia imieninowe dla klasy 5 b

dodano: 2015-12-11

Szanowni Solenizanci.

Z okazji imienin klasy życzymy Wam samych sukcesów, zdrowia, szczęścia, życzliwych  koleżanek i kolegów oraz tego, aby nauka była dla Was zawsze tylko przyjemnością.

Dyrekcja szkoły:

Ewa Budzyńska

Renata Kulka

 

Imieniny 5 b

dodano: 2015-12-10

Wszystkim uroczyście oznajmiamy,

że my w grudniu imieniny mamy.

 

11 grudnia - data to miła,

z którą 5 B się utożsamiła.

 

Ananasów w klasie szesnaścioro,

czasu spędzamy razem sporo.

 

Grupka to bardzo sympatyczna,

miła, życzliwa i spontaniczna.

 

Świętować cały dzień będziemy,

na moment nawet nie usiądziemy.

 

Klasa 5 B

z wychowawczynią Agnieszką Molińską

Profilaktyka w Jedynce

dodano: 2015-12-03

Profilaktyka w Jedynce
Jednym z głównych zadań wychowawczych każdej szkoły jest profilaktyka. Między innymi ma ona na celu zaszczepienie w uczniu, wysokie poczucie swojej wartości jak i umiejętność skutecznego eliminowania własnych „słabych stron". By nie ulegał negatywnym wpływom, by bronił swego stanowiska bez naruszania praw innych, i był wolny od ulegania używkom.
Mimo, że w 2010 roku Sejm przegłosował uchwałę zakazującą handlu dopalaczami, to jednak wciąż słyszymy o licznych skutkach ich zażywania (zwłaszcza w ostatnich miesiącach). Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie mając na uwadze skalę problemu zaproponowała w listopadzie, kompleksowe działania profilaktyczne, których celem głównym była walka z dopalaczami i zwiększenie świadomości uczniów.
Profesjonale warsztaty dla klas I - V naszej szkoły, przeprowadziły trenerki z Centrum Edukacji Profilaktyki „Dialog". Celem zajęć było przekazanie podstawowych informacji na temat zachowań asertywnych, ich specyfiki i zysków wynikających ze stosowania asertywności w codziennym życiu. Natomiast w klasach VI warsztaty przeprowadziły trenerki z Centrum Profilaktyki Gdów, których celem było nabycie przez uczniów wiedzy na temat zagrożeń płynących z zażywania dopalaczy oraz nabycie/wzmocnienie umiejętności skutecznego opierania się pokusie zażywania dopalaczy.
Takie działania to dobry wstęp do rozmów z dziećmi nie tylko w szkole.
Pedagog SP1 w Puszczykowie
Marta Madaj- Malinowska

 

 

 

Tak nas (nauczycieli) widzą nasi najmłodsi uczniowie

dodano: 2015-11-30

Andrzejki

dodano: 2015-11-30

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze"
Wróżbita, wróżka, cyganka prawdę ci powie... , ale przede wszystkim zapewni super zabawę. W naszej szkole można było spotkać taką osobę w piątek 27.11.2015r, gdyż ten dzień poświęcony był wróżbą andrzejkowym. Na korytarzu szkolnym wróżbici z klas 1-3 rozstawili swoje magiczne stoły, a na nich kule, karty, kubeczki, talerzyki, koperty, czarodziejskie serca, ciasteczka z wróżbą, oj działo się... Uczniowie chętnie się ustawiali w kolejkach, aby dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości, a może dzisiaj, jutro, za tydzień. Odwiedzając poszczególne gabinety wróż dzieci zbierały pieczątki, po zapełnieniu całej karty wróż otrzymali miłą niespodziankę. Ten dzień by pełen wrażeń, emocji, uśmiechu i ciekawości. Komu spełniła się już wróżba???
Anita Chorążkiewicz-Sowa

Świętujemy z Misiem Wojtkiem

dodano: 2015-11-30

 

„Świętujemy z Misiem Wojtkiem"

Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington, Miś Yogi, Miś Wojtek, każdy miś ma  swoje święto 25 listopada. W tym roku świętowaliśmy z Misiem Wojtkiem, który służył jako żołnierz w polskiej armii. Uczniowie klas I-III przeczytali fragmenty książki pt., „Dziadek i Niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego, który opisuje przygody i działalność Wojtka. Każda klasa została sprawdzona pod względem znajomości   swojego tekstu podczas apelu przygotowanego przez Panią Ewę Sturzbecher. Wszyscy byli świetnie przygotowani i odpowiedzieli na wszystkie pytania, ale chyba pomagały pluszaki- małe, duże, średnie..., białe, brązowe, czarne, różowe..., które były Naszymi towarzyszami podczas całej uroczystości. W nagrodę każda klasa otrzymała kolorowankę autorstwa pani Haliny Sobolewskiej oraz tęczowe misie..... tym razem żelowe od pani dyrektor. W tym dniu dowiedzieliśmy się również ciekawych informacji na temat misia brunatnego oraz obejrzeliśmy przedstawienie teatralne z udziałem malutkiego niedźwiadka, którym zaopiekowały się dzieci- jego znalazcy. Był to miły dzień dla wszystkich misiów, ale też dla uczniów, bo mogli mieć w szkole przy sobie swojego ulubieńca i poprzytulać się do miłego futerka podczas przerw między lekcjami.

Anita Chorążkiewicz-Sowa

 

Spotkanie autorskie

dodano: 2015-11-23

 

....bo marzenia się spełniają.....

- autorskie spotkanie Z Łukaszem Wierzbickim

 

W piątek 20 listopada uczniowie z klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim Łukasza Wierzbickiego: redaktora, biografisty, autora książek dla dzieci, podróżnika. Gość                od samego wejścia wzbudził ogromne zainteresowanie, gdyż pojawił się z ogromną skórzaną walizką, postacią niedźwiedzia w hełmie i całą masą innych pakunków. Wszystkie te rekwizyty pomogły w zabraniu nas w podróż do Afryki, śladami Kazimierza Nowaka, (podróżnika, który ten kontynent przemierzył m.in. na rowerze, wielbłądzie i koniu). Uczniowie rozpoznawali zwierzęta po śladach i odgłosach, rozwiązywali zagadki. Dowiedzieli się, jak doszło                              do napisania książki „Afryka Kazika" - właśnie o podróżniku oraz kolejnej prawdziwej historii  „Dziadek i Niedźwiadek" o niedźwiedziu Wojtku, który wraz z 2. Korpusem Polskim przemierzył drogę z Persji do Włoch. Każdy z szeroko otwartą buzią słuchał opowieści                            o wyprawach do Afryki naszego gościa oraz o jego początkach, jak pisarza. Łukasz Wierzbicki o napisaniu książki myślał od szóstego roku życia. To była wspaniała okazja, aby poznać autora książek, które czytamy, gdyż każda klasa poznała wcześniej opowiadania o Wojtku (tak klasy 1-3 przygotowują się do obchodów Dnia Misia).  

Po prezentacjach, do naszego gościa ustawiała się długa kolejka po autografy, uczniowie mieli też okazję zadać pytania i otrzymać osobistą dedykację w książce.

Poznaliśmy prawdziwe, ciekawe historie o pasjach, spełnianiu marzeń, o cierpliwości i dążeniu do celu. Charyzma autora, emocje dały uczestnikom ogromny zastrzyk pozytywnej energii.

Dziękujemy za przesłanie, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają.  

Nowy zwyczaj w naszej szkole - Imieniny Klasy

dodano: 2015-11-19

 

 

 

Nowy zwyczaj w naszej szkole - Imieniny klasy

Każda klasa jeden raz w roku szkolnym obchodzi imieniny, imieniny klasy.

Dni, w których klasy obchodzą swoje imieniny zostają wybrane losowo.

Kilka dni przed imieninami klasy, uczniowie tej klasy informują różnymi sposobami o swoim święcie. Dekorują drzwi swojej sali, zamieszczają informację na blogu, wysyłają informacje na skrzynki mailowe swoich kolegów i koleżanek i nauczycieli, zamieszczają informację na szkolnej stronie internetowej, wysyłają listy tradycyjną pocztą lub pocztą doręczaną przez siebie. Solenizanci noszą emblematy z napisem „solenizant".

Poinformowana przez solenizantów społeczność szkolna w dniu imienin kolejnych klas ma obowiązek uczcić ich święto.    Życzenia składane są w różnoraki sposób: osobiście, na blogu, na stronie internetowej, mailowo, listownie, przez radiowęzeł. Dyrektor i przedstawiciel rady rodziców składając życzenia częstują solenizantów cukierkami. Solenizanci traktowani są ulgowo, nikt ich nie pyta, nie mają w tym dniu sprawdzianów, kartkówek. W tym dniu również nie zadaje się na drugi dzień zadania domowego. Prawdziwe święto.

Ewa Budzyńska

 

 

 

 

 

Święto Niepodległości w Jedynce

dodano: 2015-11-18

 

Józef Piłsudski w Jedynce

10.11.2015r z okazji Święta Niepodległości zawitał w naszej szkole Józef Piłsudski znany również jako Ziuk i Dziadek. Aby z godnością przywitać naszego gościa uczniowie klas I- III musieli długo, starannie i pracowicie przygotowywać się do spotkania z naczelnym wodzem. Klasy pierwsze przygotowywały informację na temat symboli narodowych, drugie szukały i przyswajały treści o naszym wodzu, aby nikt nie zaskoczył ich pytaniem np. Co lubi pić Ziuk? Natomiast klasy trzecie miały wykazać się znajomością dotyczącą genezy Narodowego Święta Niepodległości. Nikt nie zapomniał  o dekoracji swoich sal lekcyjnych, pięknych plakatach oraz przygotowaniu pieśni patriotycznej. Nadszedł długo wyczekiwany dzień. Podczas apelu wszystkie klasy prezentowały swoją wiedzę oraz pięknie odśpiewały pieśni, ale dodatkowo należało wykazać się- ku naszemu zaskoczeniu wiedzą z dziedziny matematyki . Podany poprawnie wynik dodawania odsłaniał pewną część wielkiej układanki przedstawiającej ... Uwaga! wizerunek samego wodza w całej swej okazałości. Gdyby żył, na pewno byłby dumny z tego, że młodzi ludzie , mali patrioci  odznaczają się ogromną wiedzą historyczną  o swoim wolnym kraju.

Anita Chorążkiewicz-Sowa