Aktualności i wydarzenia

Spotkanie ze Stolarzem

dodano: 2016-02-17

 

Spotkanie ze Stolarzem

        Z warsztatu stolarza, codziennie od rana, rozlega się muzyka przez wszystkich lubiana. Szur! Szur! Szur! Szur! 12 lutego 2016 roku  rozległa się także w naszej szkole za sprawą zaproszonego gościa Pana Wojciecha Gałązki, który jest stolarzem. Mogliśmy na własne oczy przekonać się o prawdziwości wiersza. Pan Gałązka na co dzień zajmuje się robieniem mebli. Zajęcie to jest jego życiową pasją.  Z wielkim zaangażowaniem opowiadał nam o swojej pracy. Dzięki Panu Wojciechowi poznaliśmy narzędzia niezbędne do wykonywania pracy stolarza. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy z nich korzystać. Pan Gałązka na naszych oczach stworzył regał, który przekazał na rzecz szkoły. Zajęcia były bardzo interesujące i wzbogaciły naszą wiedzę o tajniki stolarskie. Na koniec warsztatów dzieci z ,,zerówki" wręczyły naszemu ekspertowi wykonane własnoręcznie serce z masy solnej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy...

 

                                      Anna Kempińska

                                                   Luiza Pawlak



 

Zaproszenie

dodano: 2016-02-15

Zaproszenie od klasy 1 c

Imieniny klasy 2 b

dodano: 2016-02-15

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin. Dużo zdrowia, szczęścia, radości oraz sukcesów indywidualnych i klasowych

życzą

Ewa Budzyńska i Renata Kulka

 

 

Uwaga dotyczy rekrutacji do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych

dodano: 2016-02-11

Szanowni Państwo,

Poniżej terminy i zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017 określone przez organ prowadzący szkołę

 

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W SZKOŁACH

 

1. Złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - termin: od dnia 1 marca do 24 marca 2016 roku.

2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy - termin: od dnia 29 marca do 12 kwietnia 2016 roku.

3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - termin: do dnia 15 kwietnia 2016 roku.

4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia - termin: od dnia 15 do 20 kwietnia 2016 roku.

5.Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - termin: w dniu 22 kwietnia 2016 roku.

 

 

Po przeprowadzonej rekrutacji, jeśli oddziały przedszkolne nadal będą dysponować wolnymi miejscami, odbędzie się rekrutacja uzupełniająca:

 

Kryteria określa Uchwała Nr 22/15/VII Rady Miasta Puszczykowa z dnia 24 lutego 2015 r. w sprawie: określenia kryteriów, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego w oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Puszczykowo.

 

1. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkoli wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym - termin: od dnia 25 kwietnia do 9 maja 2016 roku.

2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy - termin: od dnia 12 maja do 18 maja 2016 roku.

3.Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - termin: w dniu 19 maja 2016 roku.

4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia - termin: od dnia 20 maja do 23 maja 2016 roku.

5.Podanie do publiczne wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - termin: w dniu 26 maja 2016 roku.

 

 

 

PRZYJĘCIE DZIECKA DO SZKOŁY

 

1.Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - termin: od dnia 15 marca do 15 kwietnia 2016 roku.

2.Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy - termin: do 21 kwietnia 2016 roku.

3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - termin: w dniu 21 kwietnia 2016 roku.

4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia - termin: od 25 kwietnia do 27 kwietnia 2016 roku.

5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - termin: w dniu 29 kwietnia 2016 roku.

 

Po przeprowadzonej rekrutacji, jeśli szkoły nadal będą dysponować wolnymi miejscami, odbędzie się rekrutacja uzupełniająca:

Kryteria określa Uchwała Nr 97/16/VII Rady Miasta Puszczykowa z dnia 26 stycznia 2016 r. w sprawie: określenia kryteriów rekrutacji do publicznych szkół podstawowych i publicznych gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto Puszczykowo i ich wartości punktowej na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

 

1. Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym - termin: od dnia 17 sierpnia do 19 sierpnia 2016 roku.

2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy - termin: do 22 sierpnia 2016 roku.

3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - termin: w dniu 23 sierpnia 2016 roku.

4.Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia - termin: od dnia 23 sierpnia do 25 sierpnia 2016 roku

5. Podanie do publiczne wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - termin: w dniu 26 sierpnia 2016 roku.

 

 

 

 

 

Z wyrazami szacunku

Ewa Budzyńska

Podziękowania

dodano: 2016-02-11

Dyplom

Krakowiaczek jeden...

dodano: 2016-02-10

Krakowiaczek jeden... przybył na swoim koniku do Puszczykowa

Polski taniec ludowy z okolic Krakowa całkiem niedawno prezentowany był w naszych klasach. Podstawowych kroków tego skocznego tańca uczyli nas tancerze z Zespołu Ludowego „Poznań" AWF, ubrani w oryginalne stroje z tego regionu. Dodatkowo dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat pochodzenia tańca , nazw poszczególnych części garderoby męskiej i damskiej, a nawet mogliśmy przymierzyć niektóre elementy stroju i poczuć się jak rodowy Krakowiak. Co więcej odświeżyliśmy swoją pamięć na temat polskich legend, a szczególnie tą o smoku wawelskim. Oprócz wspólnej nauki tancerze zaprezentowali Nam swoje umiejętności ,dziarsko tańcząc Krakowiaka . Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem umiejętności tanecznych naszych gości, a niektórzy nawet nadmienili, iż w przyszłości chętnie zapiszą się do zespołu ludowego. Miejmy nadzieje, że za niedługo nasi przyszli absolwenci będą uczyć swoich młodszych kolegów i koleżanek ludowych tańców, przyśpiewek i okrzyków.
Anita Chorążkiewicz-Sowa

Choinki z drewna

dodano: 2016-02-10

Choinki z drewna osikowego dla naszych najbliższych

Wiórki osikowe, styropian, szyszka, solidna podstawa z drewna, świecące ozdoby i choinka gotowa. A kto miał okazję, żeby wręczyć swoim najbliższym taką piękną, własnoręcznie wykonaną choinkę, która być może stoi do dnia dzisiejszego w szczególnym miejscu?- uczniowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3, którzy uczestniczyli w warsztatach wiórka osikowego. Aby zasłużyć na dyplom musieli ciężko się napracować, ale opłacało się, bo każda choineczka trzymana w rękach naszych uczniów wywoływała uśmiech na ich twarzy, czyli spełniła swoje zadanie, wprowadzając w nasze serca magię świąt.
Anita Chorążkiewicz- Sowa

 

Wspominamy okres Świąt Bożego Narodzenia

dodano: 2016-02-10

Wspominamy okres Świąt Bożego Narodzenia

Zeszłoroczny czas przedświąteczny w naszej szkole był wypełniony obowiązkami ze strony wszystkich klas. Przyświecała nam jedna myśl - wspólnie potrafimy stworzyć cuda, obudzić w każdym magię świąt. Rozpoczęliśmy od dekoracji naszych sal lekcyjnych , następnie zdobiliśmy pierniki, aby podarować sobie trochę słodyczy podczas spotkania wigilijnego. W końcu przyszedł czas na układanie i nagranie życzeń klasowych, bo w tym szczególnym dniu „Wszyscy wszystkim ślą życzenia...". Nadszedł długo wyczekiwany dzień- szkolna Wigilia, dość nietypowa, inna , ciekawa , przepełniona szeregiem informacji o tradycjach bożonarodzeniowych na świecie. Było o zwyczajach panujących we Włoszech, a w tle życzenia od włoskiej rodziny. Nasi milusińscy z oddziałów przedszkolnych pięknie zatańczyli taniec wokół choinki, który króluje w Szwecji. Usłyszeliśmy kolędę po Hiszpańsku, sporo wiadomości o ich zwyczajach oraz życzenia od hiszpańskiej rodziny. Przedstawiono nam tradycje niemieckie i rosyjskie, a na zakończenie dwie uczennice- Iga Postaremczak z klasy 5b oraz Marta Michalak z klasy 5c zaśpiewały piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitach ,nawiązując do naszego hasła świątecznego „ Wszyscy wszystkim ślą życzenia...". Warto było zakasać rękawy i popracować przed świętami, aby zobaczyć efekty swojej pracy. Możemy być dumni z siebie i na pewno zmotywowani do dalszej pracy.
Anita Chorążkiewicz-Sowa

 

 

Projekt - książki naszych marzeń

dodano: 2016-02-09

Drodzy Rodzice!

Bardzo ważnym aspektem dla naszych pociech jest wspólne spędzanie czasu, dlatego postarajmy się spędzać go z dzieckiem jak najwięcej. Dzięki temu z pewnością łatwiej będzie mu się odnaleźć, a zarazem mądrze poruszać we współczesnym świecie pełnym prawdziwych zagrożeń takich jak: dopalacze, narkotyki, alkohol, papierosy czy działania aspołeczne. Cytując Irenę Koźmińską - Prezes Fundacji ,,ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" - dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość.
Jednym ze sposobów wspólnie spędzanego czasu może być czytanie dziecku. Już od urodzenia, czyli zanim nauczy się mówić i czytać, warto osłuchać je z językiem i zbudować jak największy zasób słów, które rozumie. Czytając książki dziecku kształtujemy jego charakter niezależnie od wieku. Warto wiedzieć, iż regularne czytanie wzmacnia „mięśnie pamięci", tak samo jak podnoszenie ciężarów rozwija mięśnie kulturysty. Badanie przeprowadzone przez NEA (amerykańska agencja wspierająca sztukę), ukazuje, że ludzie, którzy regularnie czytają są znacznie bardziej zaangażowani obywatelsko i kulturowo. Mają większą łatwość oraz swobodę wypowiedzi i robią to w sposób dużo bardziej elokwentny. Słowo drukowane pomaga w sortowaniu i przetwarzaniu informacji, co staje się przydatne przy podejmowaniu decyzji, uczeniu się czy rozwiązywaniu problemów. Czytanie dziecku pobudza i rozwija jego wyobraźnię, dostarcza mu wielu emocji i radości, poszerza wiedzę oraz propaguje dobre wzorce. Warto głośno czytać dzieciom, ponieważ przekłada się to na ich łatwiejszą i efektywniejszą naukę w szkole. Nie porzucajmy tej praktyki nawet wtedy, gdy dziecko potrafi już czytać samo (nawet, gdy jest już w gimnazjum).
Codzienne czytanie to nie tylko wspólnie spędzony czas, to budowanie zaufania oraz pozytywnych relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Dlatego apelujemy - czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

Koordynatorki programu ,,Książki naszych marzeń"
Ewa Sturzbecher i Luiza Pawlak

Dziś w szkole Kanada.

dodano: 2016-02-09