Życzenia imieninowe dla klasy IV b

dodano: 2016-04-28

Z okazji imienin moc najserdeczniejszych życzeń imieninowych dla klasy IV b.
Dużo zdrowia, uśmiechu i wielu sukcesów w szkole i poza szkołą
życzą
Ewa Budzyńska i Renata Kulka

Wyjazd na XIX Festiwal Nauki i Sztuki na wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

dodano: 2016-04-25

20 kwietnia klasy szóste uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez UAM w Poznaniu.

Po warsztatach z gazami

Jedynka wspiera międzykulturowość

dodano: 2016-04-15

Jedynka wspiera międzykulturowość

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wiosennej

Życzenia imieninowe dla 2 a

dodano: 2016-04-15

Moc najserdeczniejszych życzeń imieninowych, zdrowia, szczęścia i wielu sukcesów w szkole i poza szkołą

życzą

Renata Kulka i Ewa Budzyńska

Kapeluszowy konkurs

dodano: 2016-04-13

Wyniki konkursu pt. „Wiosenny kapelusz"

Tegoroczny pochód wiosenny połączony był z konkursem na najpiękniejszy, wiosenny kapelusz, a pomysłów naszym uczniom nie brakowało. Oto wyniki konkursu:

1a: Marcin Flieger, Hugo Miśkiewicz
1b: Tymoteusz Pacześ, Mikołaj Linkowski
1c: Bruno Ignacy Michałek-Ciechomski, Ignacy Chałupka
2a: Maja Morawska, Gaja Wołek, Anna Czerwińska
2b: Maksymilian Skoryna, Wiktoria Piłacik
2c: Julia Kała, Kaja Piechocka, Karol Sawko, Jakub Sobski
3a: Jan Maćkowiak, Aleksandra Domaniecka, Wiktoria Mazur
3b: Maja Zawartowska

Gratulacje do młodych projektantów mody!

Anita Chorążkiewicz-Sowa

Maszeruje wiosna.

dodano: 2016-04-13

„Maszeruje wiosna , w ręku trzyma kwiat. Gdy go w górę wznosi , zielenienie świat." 21 marca wszystkie klasy 0- 3 wyruszyły spod szkoły , aby szukać zwiastunów wiosny. Dzieci ubrane były w kolorowe stroje , piękne, własnoręcznie wykonane kapelusze , a w ręku każdy trzymał „kwiat". Śpiewaliśmy , uśmiechaliśmy się do przechodniów i unosiliśmy nasze wielobarwne gałązki, aby Pani wiosna szybko się obudziła, bo już czas na zabawę wśród pięknej przyrody i blasku słońca. Wiosna się obudziła z zimowego snu, niektórzy tego nie zauważyli, że Pani Kasi Świniarska w cudownym stroju wcieliła się w postać wiosny, która cały czas nam towarzyszyła. Dlatego przechodząc obok domów i ogrodów widzieliśmy tak piękne krokusy i przebiśniegi. Nasz trasa wiodła do budynku, w którym urzęduje burmistrz Puszczykowa Pan Andrzej Balcerek. Uczniowie postanowili przeprowadzić wywiad z panem burmistrzem i zadać mu najważniejsze pytanie dnia „ Czy w Puszczykowie zawitała wiosna?".Na odpowiedź czekaliśmy z niecierpliwością i w końcu Pan burmistrz przywitał nas ciepło i wiosennie, aż zza chmur przebijały się promyki słońca.  Wiosna na dobre zawitała do Puszczykowa!

Anita Chorążkiewicz-Sowa

Imieniny klasy 2 a

dodano: 2016-04-12

15 kwietnia Borowiki mają imieninki.
Mając uśmiechnięte minki
cieszą się więc chłopcy i dziewczynki.
Miłych gości zapraszamy,
i na nich niecierpliwie czekamy!
klasa 2a z wychowawczynią

Srebrny medal dla Olka Paszaka z klasy 4 b

dodano: 2016-04-11

Tegoroczny turniej szpadowy TARNOVIA CUP 2016 w Tarnowie Podgórnym został rozegrany 9 kwietnia i zgromadził zawodników z klubów: Warszawy, Szczecina, Wadowic, Lubina, Świdnicy, Tarnowa Podgórnego i oczywiście Mosiny. Aleksander Paszak - uczeń klasy 4 b, reprezentujący UKS MUSZKIETER MOSINA w kategorii zuch zajął II miejsce.

Serdeczne gratulacje dla Olka, jego Rodziców oraz trenera.

Projekt Adore My Origin

dodano: 2016-04-07

Dobiega końca wizyta naszych gości z Maroka i Włoch w ramach projektu: Adore My Origin.

Przez tydzień nasi goście prowadzili zajęcia podczas lekcji języka angielskiego w różnych klasach.To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Bardzo serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie w przeprowadzenie tego projektu Paniom: Anicie Chorążkiewicz - Sowie, Agacie Bobrowskiej oraz Beacie Markowskiej, gratuluję pomysłu i organizacji.  Wielkie słowa podziękowania kieruję do P.P. Natalii Lalek i Marcina Miśkiewicza za umożliwienie naszym gościom gościny w swoim domu a także organizowanie im atrakcji w czasie wolnym. Dziękuję także przedstawicielom Rady Rodziców za to, że wsparła ten projekt finansowo.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności