Aktualności i wydarzenia

Balik

dodano: 2017-03-16

Balik w „Jedynce”

W lutym – w naszej szkole było wesoło i głośno. Klasy pierwsze, drugie i trzecie bawiły się dnia 14 lutego, a klasy 0 - dnia 16 lutego na baliku szkolnym zorganizowanym przez swoje panie wychowawczynie. W klasach I-III wśród przebrań dominował kolor czerwony, bo taka była tematyka baliku, w związku z tym szczególnym dniem – Walentynkami, w którym odbywała się impreza. Natomiast dzieci oraz panie z oddziału przedszkolnego przebrały się za swoich ulubionych bohaterów i idolów. Na obu balikach przygrywała taneczna i skoczna muzyka, odbywały się konkursy i wszyscy świetnie się bawili. Czekamy na następny taki balik już za niecały rok!

Agnieszka Sibilak

„Od DNA do tkanki” - Uniwersytet Młodego Odkrywcy

dodano: 2017-03-15

              

 

Uniwersytet Młodego Odkrywcy

       Uniwersytet Młodego Odkrywcy  - Szkoła Podstawowa nr 1w  projekcie Uniwersytetu Przyrodniczego

15 uczniów klas szóstych z naszej szkoły uczestniczy w  projekcie Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Jest to projekt stworzony i realizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy.
W ramach projektu nasi uczniowie pod opieką Pani Magdaleny Wąsowskiej, będą uczestniczyć w cyklu wykładów i warsztatów zorganizowanych i prowadzonych przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pt. Świat pod mikroskopem - od DNA do tkanki.
W projekcie razem z nami uczestniczy 8 szkół, 15 uczniów z każdej szkoły - łącznie 120 uczestników.
Uroczysta inauguracja odbyła  się dnia 11 marca 2017 roku o godzinie 10.00 w sali wykładowej Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ulicy Szydłowskiej 43.  Podczas inauguracji nasi uczniowie otrzymali indeksy. Po bardzo interesującym wykładzie nastąpiła sesja zdjęciowa z władzami uczelni i pokaz psów ratowniczych.

Załączam pliki z fotorelacją i filmem.

http://www.gloswielkopolski.pl/edukacja/g/uniwersytet-mlodego-odkrywcy-mlodzi-studenci-odkryja-swiat-nauki-i-przyrody-zdjecia,11874145,22994449/

 

http://www.wtk.pl/video-id-31346-mlodzi_odkrywcy_juz_studiuja


Ewa Budzyńska

 

 

Uniwersytet Młodego Odkrywcy-Mały Medyk

dodano: 2017-03-14

Uniwersytet Młodego Odkrywcy- MAŁY MEDYK

 

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, który realizowany jest w ramach programu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z zakresu popularyzacji nauk o życiu wśród dzieci ze szkół podstawowych „Mały Medyk”. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W projekcie biorą udział tylko 4 szkoły, a jedną z nich jest nasza Jedynka. „Głównym celem projektu jest wspieranie aktywności poznawczej i rozwoju potencjału naukowego dzieci i młodzieży poprzez popularyzację nauki i badań naukowych”. 20 uczniów z klas I-VI będzie brało udział w wykładach na uczelni oraz w warsztatach organizowanych  w naszej szkole. Uczniowie będą rozwijać swoje pasje naukowe oraz wiedzę z zakresu nauk medycznych : anatomia człowieka i funkcjonowania organizmu, ratownictwo medyczne, diagnostyka i leczenie chorób, profilaktyka, farmacja. Udział w warsztatach ma inspirować do twórczego myślenia oraz umożliwić dzielenie się wiedzą edukacyjną wśród rówieśników, promować zdrowy styl życia oraz integrować całą społeczność lokalną. Opiekunem projektu oraz grupy uczniów  jest Pani Anna Kochaniecka. 27 lutego br. odbyła się Inauguracja Projektu. Uczniowie uczestniczyli w wykładach , które miały dać im odpowiedź na pierwsze pytania badawcze: „Jak w medycynie badamy mięśnie?” i „Czy zawsze woda zdrowia nam doda?”.

 Anita Chorążkiewicz-Sowa

Nasza Mistrzyni

dodano: 2017-03-13

MISTRZYNI POLSKI

Uczennica klasy IIIc – Marianna Kaczmarek zajęła I miejsce w XXII Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2017.

Serdeczne gartulacje

Anita Chorążkiewicz-Sowa

 

Jesteśmy uczestnikami projektu Uniwersytet Młodego Odkrywcy

dodano: 2017-03-09

Uniwersytet Młodego Odkrywcy

 

 

Bardzo się cieszymy, że 15 uczniów klas szóstych z naszej szkoły, zostało zaproszonych do projektu pt. Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Jest to projekt stworzony i realizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy.
W ramach projektu nasi uczniowie pod opieką Pani Magdaleny Wąsowskiej, będą uczestniczyć w cyklu wykładów i warsztatów zorganizowanych i prowadzonych przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pt. Świat pod mikroskopem - od DNA do tkanki.
Celem projektu jest stymulowanie kreatywnego myślenia i rozwoju intelektualnego uczniów poprzez cykl wykładów i praktycznych warsztatów popularyzujących w sposób kompleksowy wiedzę z zakresu biologii komórek i tkanek zwierzęcych. Projekt zmierza do odkrycia i podtrzymania drzemiącej w uczniach pasji poznawania tajników procesów biologicznych widocznych jedynie pod mikroskopem oraz do ułatwienia podjęcia przez uczniów świadomej decyzji dotyczącej przyszłej drogi zawodowej.

W projekcie razem z nami będzie uczestniczyć 8 szkół, 15 uczniów z każdej szkoły - łącznie 120 uczestników.

Uroczysta inauguracja odbędzie się dnia 11 marca 2017 roku o godzinie 10.00 w sali wykładowej Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ulicy Szydłowskiej 43.

Ewa Budzyńska

 

 

 

Londyn

dodano: 2017-03-07

LONDYN

 

Zaraz po rozpoczęciu Nowego Roku, 9 stycznia odbyła się wycieczka do Londynu. Opiekunowie pani Magda i pan Bartek o godzinie 12.30 wyjaśnili nam zasady, jakie będą obowiązywać przez następny tydzień i jakie czekają nas atrakcje. Około godziny 13 wyruszyliśmy w drogę. Podróż zajęła nam około 22 h. O godzinie 9.30 (angielskiego czasu) rozpoczęliśmy podbój Londynu, stolicy Wielkiej Brytanii. W pierwszej kolejności  spacerowaliśmy po pięknym parku Greenwich, gdzie mieliśmy okazję przekroczyć południk 0. Odwiedziliśmy również dawny pałac królewski, gdzie obecnie znajduje się muzeum i można zobaczyć wnętrza angielskiego dworu. Korzystając z londyńskiego metra, pojechaliśmy do centrum, tam mogliśmy podziwiać katedrę św. Pawła, Tower of London i słynny most zwodzony Tower Bridge. Nie obyło się bez tradycyjnych Fish & chips (ryba z frytkami). Pod koniec dnia pojechaliśmy słynnym angielskim „bus” do miejsca, gdzie czekały na nas angielskie rodziny, które gościły nas przez kolejne dni. Następne dni upłynęły nam pod hasłem zwiedzania i doświadczania miejskiego londyńskiego życia. Byliśmy w wielu ciekawych i ważnych miejscach: British Muzeum, National Gallery, Natural History Muzeum. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o słynnej galerii figur woskowych „Madame Tussauds Gallery”. Udało się nam zobaczyć zmianę warty pod Pałacem Buckingham i usłyszeć bicie Big Ben’a.  London Eye robi wrażenie, jednak widoki z najwyższego budynku w Londynie „The Shard” zapierają dech w piersiach. Naszą wycieczkę uwieńczyliśmy rejsem stateczkiem po Tamizie. Angielskie rodziny bardzo serdecznie nas ugościły, mogliśmy poznać codzienne życie… To była niesamowita wycieczka, serdecznie dziękujemy pani Magdzie Durek i panu Bartkowi Muszyńskiemu.

Agata Filipek kl. 6a

Japonia

dodano: 2017-03-07

Marzec w naszej szkole niewątpliwie upływa pod znakiem wiosny i to nie byle jakiej. Otóż od samego wejścia do szkoły możemy poczuć się jak w kraju kwitnącej wiśni. Stykamy się na korytarzu z kulturą japońską, jej florą i fauną jakże odmienną od naszej europejskiej. Tym razem klasa 4b wraz z wychowawczynią p. Danusią Kosmowską przeniosła nas do kolejnego pięknego zakątka świata. Uczniowie m. in. przygotowali przepiękną makietę i poczęstowali nas pysznym ciastem. Nie lada wyzwaniem dla wielu uczniów jest nauka posługiwania się pałeczkami, którymi zwinnie zajadały ryż dziewczynki. Pełni podziwu jesteśmy do japońskich sztuk walki – nie tylko sumo, ale aikido, karate i judo.

Katarzyna Stachowiak

Dokumentacja ofertowa

Minisiatkówka dziewcząt

dodano: 2017-03-02

Jedynka w Finale Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Minisiatkówkę Dziewcząt Szkół Podstawowych

 

            22 lutego 2017 r. dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 wzięły udział    w Finale Powiatu Poznańskiego w Minisiatkówkę, który odbył się                             w Rokietnicy. Było to efektem przebrniętego turnieju eliminacyjnego                      w Puszczykowie. Do ścisłego finału awansowało 14 drużyn z Powiatu Poznańskiego. Nasza reprezentacja w pierwszych meczach pokonała drużynę ze SP z Suchego Lasu i Niepruszewa. W kolejnej rundzie wygrana z SP Kostrzyn dała nam awans do pierwszej czwórki. Ostatecznie nasze dziewczęta uplasowały się na 4 miejscu. Ogromne brawa i podziękowania dla naszych dziewcząt, które pokazały wysoki poziom gry, hart ducha i dużą zaciętość.                                        A grały w składzie: Bukowy Maria, Cierżniak Nicole, Czyż Weronika, Filipek Agata, Ignaszewska Aleksandra, Kierczyńska Aleksandra, Krupa Julia, Lewandowska Małgorzata, Nowak Daria, Nowicka Oliwia, trener: Dydzińska Lucyna

Miejsca:

  • miejsce: Murowana Goślina
  • miejsce: Stęszew
  • miejsce: Rokietnica
  • miejsce: Puszczykowo
  • miejsce: Czerwonak, Kamionki, Kostrzyn, Rogalinek
  • miejsce: Luboń, Swarzędz, Dąbrówka, Niepruszewo

13 miejsce:  Suchy Las, Pobiedziska, Przeźmierowo

                               

 

Lucyna Dydzińska

Magiczny zakątek - Islandia

dodano: 2017-03-01

Tym razem klasa 6c przeniosła nas do kolejnego magicznego zakątka świata, jakim jest niewątpliwie Islandia. Korytarz został przyozdobiony malowidłami krajobrazów i pamiątkowymi fotografiami z tej tajemniczej wyspy. Uczniowie samodzielnie sięgnęli do korzeni Wikingów, którzy niegdyś zamieszkiwali tamtejsze tereny. Po przedstawieniu flory i fauny przyszedł czas na strój oraz taniec zakończony pokazem łodzi Wikingów. Występ przeplatany został ciekawostkami o najdroższych kołdrach świata wykonanych z kaczego puchu, słynnym polskim prince polo czy frytkami i hamburgerem pozostawionymi po zamknięciu restauracji McDonald’s w 2009 roku, które nie zepsuły się do dziś. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani potrawą z rekina w nowoczesnym wydaniu ;)

Katarzyna Stachowiak