Aktualności i wydarzenia
Balik przebierańców w klasach 0.
1 lutego w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie odbył się karnawałowy balik przebierańców. Każde dziecko przebrane było za swojego ulubionego bohatera. Nie brakowało księżniczek, tancerek, wojowników, policjantów, strażaków, a także kotków. Dzieci świetnie bawiły się w rytmach znanych i lubianych piosenek dziecięcych, a także polskich i zagranicznych przebojów radiowych. W trakcie balu był również czas na zaplanowane przez wychowawczynie zabawy i konkurencje. Były tańce z balonami, skoki w workach, łowienie rybek za pomocą specjalnej wędki, czy zabawa muzyczne krzesła. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i przeżyły razem niezapomniane chwile.
Agnieszka Sibilak
Półkolonie zimowe.
Jak, co roku w ferie zimowe uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie mogli uczestniczyć w zorganizowanych przez szkołę półkoloniach. Atrakcji było co nie miara. Dzieci dwukrotnie wyjechały do kina na filmy pt: „Ralph Demolka w Internecie” i „Asrteriks i Obeliks – Tajemnica magicznego wywaru” , a także po bawiły się w małpim gaju w Parku „Rodzinka” w Skórzewie oraz na kręgielni. Podczas trwających półkolonii uczniów odwiedzili również policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie. Nie zabrakło również uwielbianych przez dzieci zajęć sportowych, które odbywały się na hali widowiskowo- sportowej oraz warsztatów plastycznych. Dzieciom czas upłynął wesoło i radośnie – wypoczęci, pełni wrażeń wrócili do szkoły po feriach.
Agnieszka Sibilak
Joanna Konieczna
„Bóg się rodzi…”
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie na początku stycznia klasa 2b zaprosiła panią dyrektor oraz dzieci z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na przedstawienie jasełkowe, ukazując wszystkim historię narodzin Pana Jezusa. Na scenie pojawili się aniołowie, pasterze i trzej mędrcy. Prezentowane przed szkolną publiczności jasełka przeplatane były kolędami, w których śpiew włączyli się wszyscy. Na końcu młodzi artyści przepięknie zarapowali dla narodzonego Jezuska, oddając mu cześć.
Agnieszka Sibilak
Góra grosza.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji GÓRA GROSZA!
W szczególności dziękuję koordynatorom akcji -
przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, Katarzynie Maciejewskiej i Rozalii Huderek z kl.3b gim oraz Natalii Czubie i Sarze Kozłowskiej z kl.3a gim., a także najmłodszym w szkole Zerówkowiczom- którzy posegregowali monety (1-, 2- i 5- groszowe), przeliczyli je oraz podsumowali zebraną kwotę.
Dziękuję bardzo również uczniom i nauczycielom, którzy ułatwili pracę koordynatorom, segregując i podliczając zebrane w klasach pieniądze.
W tegorocznej akcji wzięły udział prawie wszystkie klasy, a zebrano razem 746 złotych i 1 grosz!
Gratuluję serdecznie!
Cieszę się, że dzięki zebranym przez Was grosikom możecie przyczynić się do pomocy potrzebującym dzieciom :)
opiekun akcji
Beata Łukowiak
Spotkanie z Anną Marią Wesołowską
Spotkanie z Anną Marią Wesołowską
Jeszcze przed świętami, 14 grudnia 2018- zagościła w naszej szkole Anna Maria Wesołowska. Z najpopularniejszą łódzką sędzią, znaną dzięki programowi produkowanemu przez stację TVN spotkali się uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas ósmych. Również rodzice i nauczyciele mogli wziąć udział w spotkaniu.
Anna Maria Wesołowska zajmuje się edukacją prawną i temu też celowi służyło spotkanie. Dzieli się ze słuchaczami swoim doświadczeniem i wiedzą. Przestrzega przed nieprzemyślanymi działaniami, które mogą wydawać się błahe a mają poważne konsekwencje. Anna Maria Wesołowska mówiła też o tym w jaki sposób unikać kłopotów z prawem, natomiast nasi uczniowie mogli zadawać pytania, na które chętnie odpowiadała.
Liczymy na to, że przywołane historie, często poruszające pozostały w pamięci naszych uczniów i że staną się cenną lekcją, która swym przekazem będzie ważną przestrogą, ale i zmusi do refleksji.
Joanna Konieczna
Opowieść wigilijna.
W grudniu ze swoim świątecznym przedstawieniem do Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie przyjechali artyści zespołu muzycznego prezentując uczniom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz uczniom klas piątych przedstawienie na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa pt: „Opowieść wilijna”. Ukazali nam historię pewnej znanej piosenkarki, która myślała tylko o sobie, dla której najważniejsza była sława, prestiż i kariera. Zapomniała o tych, których kocha, o bliskich i przyjaciołach. Pewnego dnia w świąteczny wieczór odwiedził ją Duch Świąt. Zrozumiała, co naprawdę się liczy i co jest w życiu najważniejsze. Na końcu wystąpiła na scenie już jako odmieniona gwiazda w teraźniejszości, przepraszając za swoje nieodpowiednie zachowanie. Złożyła wszystkim dzieciom piękne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i wspólnie z dziećmi zaśpiewała piękne polskie kolędy.
Agnieszka Sibilak
Zimowy, świąteczny czas.
„(…)Na dworze zawierucha, na dworze pada śnieg…” tak śpiewająco rozpoczęły zimowe przedstawienie dzieci z oddziałów przedszkolnych dla swoich rodziców. Zima pojawiła się już w kalendarzu, za oknem również zaczął padać śnieg, który pięknie pasował do scenerii przedstawienia wprowadzając wszystkich w cudowny zimowy i świąteczny nastrój. Wszyscy zaproszeni goście mogli podziwiać swoje pociechy pięknie recytujące nauczone wierszyki podczas bożonarodzeniowego przedstawienia. Nie zabrakło śnieżynek, bałwanków oraz Świętego Mikołaja, którego dzieci przywitały piosenką pt: „Za oknami zimno, za oknami mróz, a pod balkonem stoi Mikołaja wóz…”. Święty Mikołaj złożył wszystkim obecnym piękne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Na końcu dzieci zaprosiły swoich rodziców do wspólnego śpiewania kolęd. Po części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem i usiedli do świątecznego stołu. Na końcu przeszedł czas na wyczekane prezenty, które prawdziwy Święty Mikołaj zostawił pod choinką razem z listem, który napisał do dzieci. Każdy chłopiec i dziewczynka mieli wykonać zadanie, które przygotował dla nich Święty Mikołaj, a za jego wykonanie otrzymali prezent. Radości i śmiechu było co niemiara. Wszyscy bawili się wspaniale, a Mikołaj na końcu listu obiecał, że na pewno odwiedzi dzieci za rok.
Agnieszka Sibilak
Spotkania wigilijne
Tradycyjnym zwyczajem w ostatni dzień przed świąteczną przerwą zimową- 21 grudnia 2018 odbyły się w naszej szkole wigilijne spotkania klasowe. Nastrój świąteczny w tym dniu tworzyły pięknie udekorowane sale oraz aromat wypieków przygotowanych na tę okoliczność. Spotkaniom klasowym towarzyszyły rozmowy, w tle których rozbrzmiewały nastrojowe kolędy i śmiech naszych kolegów i koleżanek. Po wspólnie spędzonym czasie zgromadziliśmy się na hali widowiskowo- sportowej.
Spotkania bowiem zakończyło widowisko o Bożym Narodzeniu, na które została zaproszona cała społeczność naszej szkoły, nauczyciele a także rodzice, towarzyszący nam w dzisiejszym dniu. Niespodzianką tegorocznych jasełek była grupa aktorów, którymi byli nauczyciele i Panie Dyrektorki. W tak radosnej atmosferze pożegnaliśmy się słowami, będącymi przesłaniem widowiska „Jeden zero dla Nieba” i jednocześnie naszymi życzeniami dla Was wszystkich:
„Już finał, finału, panowie i panie, więc jakie z tej szopki wynika przesłanie?
Jeden wielki Polak, mądry kto go słucha, by odnowić ziemię wezwał kiedyś Ducha.
A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i odnowę ziemi zacznijmy od siebie”.
Tego sobie i Wam szczerze życzymy, także radosnych doznań z okazji
Świąt Bożego Narodzenia, jak i wszystkiego najlepszego w każdym dniu
nadchodzącego Nowego Roku!
Joanna Konieczna
„Dzień dla Niepodległej”
„Naród, który traci pamięć
przestaje być Narodem,
staje się jedynie zbiorem
ludzi czasowo zajmujących dane terytorium.”
Józef Piłsudski
09 listopada 2018 roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu „Dzień dla Niepodległej”. W miejskich uroczystościach, na hali widowiskowo- sportowej udział wzięli przedstawiciele władz miasta Puszczykowa, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci reprezentujące Przedszkole Leśni Przyjaciele, a także przybyli na uroczystość mieszkańcy.
O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Ponadto oklaskiwaliśmy w ramach uroczystości słowno – muzyczne przedstawienia przygotowane przez uczniów obu szkół i przedszkola oraz występ seniorów chóru „To i owo”.
Poza oficjalną uroczystością uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczą w działaniach związanych z rocznicą odzyskania niepodległości. Klasa 5a zorganizowała wycieczkę tematyczną śladami wydarzeń związanych z Ignacym Paderewskim. Trasa wycieczki rozpoczynała się przy Alejach Karola Marcinkowskiego, prowadziła przez Plac Wolności, ulicę Ratajczaka i kończyła się przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. W trakcie wycieczki uczniowie poznali wkład w odzyskanie niepodległości wybitnych Polaków, takich jak Ignacy Paderewski, Hipolit Cegielski, h. Raczyński oraz innych powstańców wielkopolskich.
Ci sami uczniowie zapalili znicze na grobach powstańców na cmentarzu w Puszczykowie.
Joanna Konieczna
24 grudnia 2018 - Informacja
Uprzejmie informuję, że w poniedziałek 24 grudnia 2018 Szkoła będzie nieczynna.
Z wyrazami szacunku
Ewa Budzyńska