List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów oraz życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

dodano: 2018-09-03

Dziś, 29 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska skierowała list do rodziców i opiekunów, w którym poinformowała o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym 2018/2019, w tym m.in. dalszym wdrażaniu nowej podstawy programowej oraz rozwiązań dotyczących szkolnictwa branżowego i technicznego

Minister Anna Zalewska zachęciła rodziców do angażowania się w życie szkoły, w szczególności w ramach Rad Rodziców. Aby przybliżyć sposób działania rad rodziców, MEN przygotowało specjalny poradnik „Rady rodziców. Kompetencje i zasady działania”. Zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem.

pobierz list w formacie pdf

życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Plan lekcji 2018-2019 - aktualizacja!

dodano:

Dostępne są już nowe plany lekcji na rok szkolny 2018/2019.

Uwaga! Układ zajęć nie jest ostateczny, prosimy o śledzenie zmian!

klasy I-III

klasy IV-V

klasy VI-VII

klasy VIII i III gimnazjum

Nowa strona internetowa. Aktualizacja.

dodano: 2018-09-02

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019, uruchomiliśmy nową stronę internetową.

Obecnie następuje aktualizacja zawartych treści.

Dzwonki szkolne

dodano: 2018-08-30

Dzwonki szkolne

Lekcja

godziny

przerwa

7.55-8.40

8.50-9.35

9.45-10.30

10.40-11.25

przerwa 15 minut

11.40-12.25

przerwa 15 minut

12.40-13.25

13.35-14.20

14.30-15.15

Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 0-8

dodano: 2018-08-23

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele!

Nadszedł czas, aby podzielić się wrażeniami z ostatnich dwóch miesięcy! Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019, które odbędzie się w poniedziałek 3 września o godzinie 9.00.

Do zobaczenia!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla klas 0-8

dodano: 2018-08-23

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. w poniedziałek o godzinie 9.00 w hali widowiskowo-sportowej. Podczas uroczystości, poprzez pasowanie, do grona uczniów zostaną przyjęci pierwszoklasiści.

Serdecznie zapraszamy!

PÓŁKOLONIE W JEDYNCE

dodano: 2018-07-11

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji, Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie, tradycyjnie, jak w każde wakacje letnie i zimowe była organizatorem półkolonii. Szkolna młodzież i dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyła w rozmaitych zajęciach.                                           W pierwszym tygodniu głównymi atrakcjami były wyjazd do Centrum Sportu i Rekreacji NIKU w Poznaniu oraz plac zabaw w skórzewskim Centrum „Rodzinka”. Na początku lipca natomiast półkoloniści zwiedzili wystawę klocków LEGO w poznańskim centrum handlowym „Malta” i obejrzały film familijny pt: „Kuba Guzik”.

Miasto Puszczykowo także włączyło się w organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Dwukrotnie wzięły one udział w terenowych zajęciach Laser-Tag oraz warsztatach muzycznych i językowych. Ponadto w szkole odbywały się zajęcia plastyczne, sportowe i komputerowe. Każde z dzieci mogło wykazać się swoimi umiejętnościami i poszerzać zainteresowania. Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i licznej frekwencji. Liczymy na to, że w przyszłym roku spotkamy się w równie licznej grupie.

Joanna Konieczna, Agnieszka Molińska, Agnieszka Sibilak

CZYTANIE NA TRAWIE

dodano: 2018-07-11

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się „Czytanie na trawie”. Uczestniczyła w nim cała szkoła począwszy od najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych po uczniów  klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. Każda klasa przygotowała się rewelacyjnie. Na boisku trawistym przed szkołą rozłożonych zostało mnóstwo kocyków i koców, na których siedziały dzieci ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Każdy uczeń i nauczyciel mógł mieć ze sobą książkę, którą w tym czasie czytał. Oprócz tego każda klasa zaprezentowała i czytała wszystkim własną wersję wybranego przez siebie utworu, a najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych wyrecytowały przez mikrofon  jeden z wierszy „Zoo”  Jana Brzechwy. Wszyscy uczniowie miło i przyjemnie spędziły czas . Już czekamy na kolejne czytanie na trawie, które odbędzie się w naszej szkole zapewne za rok w czerwcowe przedpołudnie.

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

12 czerwca do naszej szkoły przyszedł pewien gość, którego uczniowie bardzo dobrze znają, ponieważ spotkał się z nimi już na początku roku szkolnego. Był to pan policjant. Zaproszony został do naszej szkoły i opowiadał dzieciom o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Dzieci mogły także zadawać pytania panu policjantowi, na które udzielał odpowiedzi. Na końcu życzył dzieciom wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku nad morzem, nad jeziorami, czy w górach, by zdrowi i pełni nowych sił wrócili do szkoły we wrześniu.

Nowe boisko!

dodano: 2018-06-21

Puszczykowo na sportowo – dzisiaj to hasło dotyczy nas jeszcze bardziej.

Niektórzy mówią, że dzieci się nie ruszają i wolą siedzieć przed telewizorem. To nieprawda! Dlatego bardzo cieszymy się, że przy naszej szkole oficjalnie otwarto boisko lekkoatletyczne. To kolejne miejsce, gdzie możemy uprawiać sport i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Ambroży Kleks śpiewał:

„Biegać, skakać,

Latać, pływać.

W tańcu, w ruchu wypoczywać!”

Na tym boisku być może będą trenować przyszli olimpijczycy, ale na pewno będą tu szczęśliwe dzieci i młodzież.

Po oficjalnym otwarciu boiska, należało je wypróbować! Odbyły się więc zawody sztafetowe klas 4-7. Bieżnia sprawdziła się i na pewno pozwoli na uzyskiwanie lepszych wyników.

Milena Taratajcio, SP 1