Aktualności i wydarzenia

„Zanim naciśniesz WYŚLIJ…”

dodano: 2019-06-06

            Każdy z nas posiada jakieś media społecznościowe np.: Facebook, Instagram, Snapchat czy Messenger i wiele innych, o których istnieniu, mogę nawet nie wiedzieć. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się jaki mają one wpływ na nasze emocje, czyny a w konsekwencji życie? Okazuje się, że mają większy niż nam się wydaje. W dzisiejszym świecie komunikacja między ludźmi polega już głównie na pisaniu na czacie, wysyłaniu sobie zdjęć i rozmawianiu na wideo-czacie. Wiem, bo jestem uczennicą klasy ósmej i mam z tym styczność codziennie. Zastanówmy się czy w tym niepozornym pisaniu może być coś niedobrego?

            Jak zwykle medal ma dwie strony. I zacznę od tej mniej widocznej, na którą często nie zwraca się uwagi, a jest naszą codziennością. Czasami bywa tak, że zdenerwujesz się na koleżankę, która oznaczyła cię na zdjęciu, na którym wyszłaś grubo albo wkurzysz się na kolegę, który podrywał twoją dziewczynę i w nerwach wyślesz do niej / niego wiadomość, którą nazywam „nerwotekst”, bo to idealnie oddaje sens takich wiadomości. Sama kilka mam za sobą i jak teraz o tym myślę, to wiele bym dała za wehikuł czasu, ale niestety ludzkość czymś takim nie włada. Odmiany „nerwotekstów” są niezliczone, ale jest taki jeden o którym muszę wspomnieć…to ten, który zaliczany jest do groźby. Często nie zdajemy sobie sprawy, że to co piszemy jest groźbą, ale czasami może być już za późno. Niestety groźby to przestępstwo, które podlega karalności. Takimi sprawami nie zajmie się dyrektor szkoły tylko policja i sąd. A po co w tak młodym wieku zakładać sobie kartotekę? Wystarczyło tylko nie kliknąć “WYŚLIJ”… przez “nerwoteksty” także zmieniamy nicki osobom, które nas denerwują, blokujemy te osoby albo w ogóle usuwamy użytkowników. „Ktoś mnie denerwuje, no i co, wystarczy, że go zablokuje!”. Wielu moich znajomych działa wg tego niekoniecznie prawdziwego stwierdzenia. Niestety to nie jest takie proste. A wystarczyłaby zwykła rozmowa na szkolnym boisku… ale wolimy iść na skróty, bo przez Internet wszystko jest łatwiejsze, bo możemy być anonimowi, lecz trzeba stawić czoła takim sprawom, bo często tracimy więcej niż zyskujemy, a anonimowość nam nic nie daje. Musimy pamiętać, że każdy jest inny i, że powinniśmy być tolerancyjni wobec naszych koleżanek, kolegów czy rówieśników.  Taka nienawiść do drugiego człowieka jest także początkiem powstawania grup, które polegają na obrażaniu i śmianiu się z osób, których nie lubimy. Pamiętajmy, że takie grupy nie są rozwiązaniem tego, że kogoś nie lubimy. Poza tym osoba, która jest obiektem żartów, na takiej grupie, gdy się o niej dowie czuje się bardzo skrzywdzona. Często między innymi przez takie sytuacje uczniowie popadają w depresję, a w skrajnych przypadkach dochodzi do samobójstw albo samookaleczeń. Coraz więcej młodych ludzi wpada w nałogi (narkotyki alkohol czy papierosy) bo próbują znaleźć ucieczkę od rzeczywistości. Często te osoby przez nałóg czy depresję nigdy już nie będą takie same.

            Internet jest jak ogromny sejf, który zawsze robi kopie tego co się w nim znajdzie. Nic w nim nie ginie. Każde zdjęcie, każdy film i każda wiadomość jest do odzyskania. Nie ważne ile razy się usunie i gdzie się usunie. Mam teraz na myśli te „niewłaściwe zdjęcia i filmy”, które nigdy nie powinny trafić do Internetu i zostać wysłane. Moi rówieśnicy (i nie tylko)
z pewnością wiedzą o czym mówię. Np. na snapchacie wysyłamy “TO” zdjęcie i osoba, która jest jej adresatem może je zobaczyć tylko przez sekundę. Ale niestety wymyślono takie coś jak zrzut ekranu i nawet ta sekunda wystarczy, by “prywatne” zdjęcie zobaczyła cała szkoła… i nie wszyscy o tym wiedzą.

            W tych samych mediach społecznościowych typu telewizja, radio, słyszymy
o sytuacjach, które mnie osobiście przerażają. Jak tworzą się związki przez Internet. Relacje dwojga ludzi powinny polegać na wzajemnej komunikacji między ludźmi,  wtedy poznajemy się wzajemnie. Ale rozmowa wcale nie jest prosta, jak jest się tylko we dwoje to tematy szybko się kończą.   Inaczej przez Internet, tutaj się nie widzimy i tylko wysyłamy wiadomości, to jest proste. Z lekkością piszemy  “jesteś super”, “kocham Cię” i klikamy “WYŚLIJ” bez zastanowienia, a takiej znajomości nie możemy zwyczajnie nazwać związkiem. Trzeba się zastanowić czy w ogóle jest to bezpieczne? Myślę, że nie.  Często nawet nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie, skoro nie widzieliśmy tego kogoś w realu. Takie sytuacje mogą być niebezpieczne dla nas samych. Bo skąd możemy wiedzieć, że nie piszemy z jakimś panem po 30-stce, który podszywa się pod nastolatka...?

            Coraz więcej młodych osób jest uzależnionych od mediów społecznościowych. Często “śledzimy się” nawzajem całymi dniami. Obserwujemy znanych celebrytów, wręcz żyjąc ich życiem. Przestajemy zwracać uwagę na prawdziwy otaczający nas świat i widzimy tylko to, co jest na ekranie. Relacje międzyludzkie stają się coraz płytsze, bo okazuje się, że już nie potrafimy rozmawiać ze sobą twarzą w twarz. Siedząc obok siebie nie rozmawiamy,
a czatujemy. Okazuje się, że jest łatwiej kliknąć “WYŚLIJ” niż podnieść głowę znad ekranu
i powiedzieć komuś coś prosto w oczy.

            Warto jednak wspomnieć o pozytywnych stronach Internetu i korzystania z mediów społecznościowych. Okazuje się, że często (szczególnie dla nas nastolatków) media społecznościowe  są bardzo przydatne. Pomagają nam w nauce – wystarczy, że napiszesz do koleżanki lub kolegi żeby wysłał ci notatkę z lekcji i już załatwione. Przydatne jest także to, że możemy zobaczyć czy osoba, do której napisaliśmy odczytała wiadomość przez nas wysłaną. Dzięki mediom społecznościowym możemy za darmo wysyłać wiadomości
i zdjęcia. Zapewniają one nam także rozmowy z osobami, które mieszkają za granicą i w tedy nie musimy płacić za połączenia poza krajem. Jest to szybki, darmowy i skuteczny sposób komunikacji. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach Internet jest dla młodych ludzi głównym źródłem wiedzy. Szukamy przydatnych stron internetowych, artykułów, badań
i wielu informacji potrzebnych do odrabiania prac domowych i realizacji różnych szkolnych projektów.

            Jak sami widzicie negatywne skutki korzystania z Internetu i mediów społecznościowych znacznie przeważają nad ich pozytywami. Warto więc pamiętać
o zasadach bezpiecznego i mądrego korzystania z tego wynalazku XXI wieku. Chodzi głównie o rozważność w klikaniu “WYŚLIJ” i umiejętne planowanie czasu spędzonego przed ekranem. Jako uczennica klasy ósmej naszej szkoły, czerpiąc wiedzę z własnego doświadczenia i obserwacji zachowań moich rówieśników, chcę przestrzec wszystkich kolegów i koleżanki przed konsekwencjami nieumiejętnego korzystania z Internetu. Nie chodzi mi tylko to konsekwencje prawne, ale również o wpływ nadużywania aplikacji, stron internetowych i komunikatorów na nas samych, nasze zachowanie, osobowość i nasze wzajemne relacje. Pamiętajmy, że nic nigdy nie zastąpi nam relacji “face to face”, szczególnie teraz, kiedy zbliżają się wakacje i będziemy mieli mieli dużo wolnego czasu. Poświęćmy go bliskim i znajomym, a nie urządzeniom elektronicznym.

 

                                                                              

         - Uczennica klasy ósmej SP1 Puszczykowo

 

Zdrowa rywalizacja :)

dodano: 2019-06-06

Pierwszego czerwcowego poranka, grupy z klas 7, 8 i gimnazjalnych uczestniczyły w konkurencjach związanych z zajęciami z doradztwa zawodowego. Uczniowie sprawdzali na ile potrafią współpracować w grupie, jak dzielić się zadaniami, sprawdzali swoje umiejętności bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Zmierzyli się też z zadaniami z savoir-vivre i projektowali logo do nazwy drużyny.
Rywalizowało 15 drużyn, 14 z nich rozliczyło się z kart drużyny.
Jury podliczyło i oceniło zadania. Poniżej wyniki:

1. RICARDO TEAM 8C - 39 PKT
2. GRUBA FOKA TEAM 8C - 36 PKT
3. PRODUCENCI PASZY 7B - 35 PKT
4. DZIKIE TĘCZOWE BARANY 8A - 34 PKT
5. WODOCIĄGI 7A - 33 PKT
6. IMBIR SQUAD 8B - 32 PKT
6. ASSC 7A - 32 PKT
7. MISIE MALISIE 3A - 31 PKT
7. PICCOLO FOX TEAM 7C- 31 PKT
8. PRZEKOTY 8B - 30 PKT
9. DANS! 8A - 29 PKT
9. NIEBIESKIE GASIENICE 3B - 29 PKT
10. KUDŁACZE 3A - 28 PKT
11. KILLERS 7C - 25 PKT

GRTULUJEMY!

Bardzo dziękujemy Wychowawcom za włączenie się do zabawy i pomoc!

W najbliższym czasie najlepsi otrzymają niespodziankę.


Organizatorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Klucz do przyszłości”

dodano: 2019-05-27

 

W maju w poznańskiej „Dębince” odbył się finał czwartej edycji konkursu „Ekonomiczny klucz do przyszłości”. Rywalizowało 76 uczniów z 14 wielkopolskich szkół, a wśród nich finaliści etapu szkolnego, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie: Małgorzata Swarowska, Leila Kordus, Aleksander Balicki, Maksymilian Janicki.

W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test teoretyczny, gdzie poza pytaniami z podstaw ekonomii, należało właściwie odczytać wykres kursu akcji, czy porównać ofertę różnych banków. Część druga była częścią praktyczną, gdzie uczniowie podjęli się wyzwania wcielenia się w nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wyjaśnienia pojęcia popytu i podaży młodszym kolegom. Rola uczniów przypadła przedstawicielom Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji UEP, firmy Grant Thornton, Wydawnictwa Publicat oraz autorów programu „Mały Ekonomista”.

Oczekując na wyniki obejrzeliśmy film „Spokojnie, to tylko ekonomia” oraz wysłuchaliśmy wykładu prof. dr hab. Katarzyny Perez „Stopa i portfel inwestora”.

Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki z podstaw ekonomii dla różnych grup wiekowych, które przekazali do biblioteki szkolnej. Nasi reprezentanci wracali wieczorem zmęczeni, ale z pozytywnym nastawieniem na przyszły rok!

Gratuluję i trzymam kciuki za rok!

Milena Taratajcio

 

 

Rozśpiewane Małolaty - XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI MAŁOLATA

dodano: 2019-05-23

Rozśpiewane Małolaty

XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI MAŁOLATA

 

Szkoła  Podstawowa  Nr 1 w Puszczykowie już po raz trzynasty była organizatorem Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Małolata, który odbył się w dniu 17 maja 2019r. Honorowym patronatem Festiwal objął Burmistrz Miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek oraz Starosta Poznański Jan Grabkowski.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Puszczykowa pan Andrzej Balcerek, przewodniczący Rady Miasta pan Tomasz Potocki oraz pan Mirosław Wieloch przewodniczący Komisji Promocji i Integracji Europejskiej. Pani dyrektor Ewa Budzyńska przywitała wszystkich uczestników życząc miłej zabawy oraz sukcesów.

 

Do rywalizacji stanęło 16 szkół: z Mosiny, Lubonia, Kórnika, Komornik, Czapur, Krosna, Krosinka, Pecnej, Daszewic, Wir i Puszczykowa. Wystąpiło 40 uczestników, którzy zaśpiewali piosenki z repertuaru dziecięcego i młodzieżowego.

Uczestnicy festiwalu prezentowali niezwykle wysoki poziom artystyczny.

Trudne zadanie stanęło przed jury w składzie: pani Ewa Sykulska muzyk, kompozytor i wykładowca, pani Danuta Mankiewicz dyrektor Biblioteki Publicznej Centrum Animacji Kultury, pani Beata Oziemska nauczycielka muzyki, pan Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa.

Oto lista laureatów:

W kategorii I (klasy 0-2):

 I miejsce – Aleksandra Glapa (SP 2 Luboń)

 II miejsce – Jakub Wiśniewski (SP Czapury)

 III miejsce – Zofia Tomalak (SP 1 Kórnik)

 Wyróżnienie: Katarzyna Hajdyła (SP 2 Luboń)

 Wyróżnienia dodatkowe: Gabriela Grabowska (SP 1 Puszczykowo), Cecylia Selon (SP 1 Kórnik), Kaja Janicka (SP 1 Puszczykowo), Franciszek Strzelewicz  Komorniki, (Cecylia Matusiewicz (SP 2 Kórnik).

 

W kategorii II (klasy 3-5):

I miejsce – Hanna Wieczorek (SP Krosinko)

II miejsce – Zuzanna Talkowska (SP 1 Komorniki)

III miejsce – Zosia Gomuła (SP 1 Puszczykowo)

Wyróżnienie: Zuzanna Raźniewska (SP 1 Kórnik)

Wyróżnienia dodatkowe: Blanka Idziorek (SP 1 Puszczykowo), Hanna Niedźwiedź (SP 3 Luboń), Maja Bazan (SP Komorniki), Oliwia Ptaszyńska (SP Pecna), Joanna Olsztyńska (SP 2 Luboń), Zofia Olejnik (SP 2 Puszczykowo), Zofia Drzewiecka (SP Daszewice), Zuzanna Ptak ( SP2 Puszczykowo).

W kategorii III (klasy 6-8):

I miejsce – Nina Wolińska (SP 3 Luboń)

II miejsce – Wiktoria Żukowska (SP Czapury)

III miejsce – Danuta Maćkowiak (SP Wiry)

Wyróżnienie: Karolina Szymaniak (SP 2 Kórnik)

Wyróżnienia dodatkowe: Aleksandra Szklarz (SP 1 Mosina), Marika Godlewska (SP 1 Kórnik), Jagna Kałuzińska (SP 1 Mosina),  Maria Galubińska (SP 2 Kórnik), Zofia Kromolicka (SP 2 Puszczykowo), Maksymilian Leszkowicz (SP Daszewice).

 

 Zwycięzcy otrzymali statuetki, nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy za udział. Dla szkół przygotowano również pamiątkowe dyplomy.

Bardzo dziękuję  panu Tomaszowi Mazurowi za pomoc  i wsparcie w dniu festiwalu.

       

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom festiwalu serdecznie gratuluję życząc dalszych sukcesów. 

                                                                                 

                                                                                        Organizator festiwalu

                                                                                        Mirosława Przybylska

                                                                                         SP 1 Puszczykowo

 

 

 

 

 

                                                                                       

                                                                               

Letnie półkolonie miejskie.

dodano: 2019-05-22

LETNIE PÓŁKOLONIE MIEJSKIE
 
Serdecznie zapraszamy na miejskie półkolonie letnie, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie.
Turnus I: 24 -28.06.2019
Turnus II: 1-5.07.2019


Koszt:  
75 zł od osoby za tydzień (dla dzieci z terenu Puszczykowa lub uczęszczających do puszczykowskich szkół)
200 zł za tydzień dla pozostałych dzieci.  
Pierwszeństwo udziału w półkoloniach mają dzieci zamieszkujące na terenie Puszczykowa lub uczęszczające do puszczykowskich szkół.
Kartę kwalifikacyjną (na właściwy turnus), oświadczenie RODO oraz oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii można pobrać ze strony Miasta Puszczykowa lub ze strony szkoły.   
Zapisy prowadzone są od 3 do 14 czerwca 2019.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.  
 
Warunkiem zapisu jest złożenie:
1. wypełnionej karty kwalifikacyjnej, 

2. dowodu wpłaty

3. podpisanego oświadczenia dot. RODO

4. podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii (regulamin półkolonii dostępny jest na stronie Miasta Puszczykowa, a także szkoły)  
wyłącznie w sekretariacie szkoły.  

 

DOKUMENTY DO DRUKU:

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/2 18 VIII.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/I TYDZIEŃ - KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU lato.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/II TYDZIEŃ - KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU lato.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/Oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/ZGODA RODZICA NA WYJAZD DZIECKA.pdf

http://sp1puszczykowo.pl/source/2019/Letnie półkolonie/oswiadcznie RODO sp1.pdf

 

                          PROGRAM PÓŁKOLONII  LETNICH

                      24 CZERWCA – 5  LIPCA 2019.

DATA             

DZIEŃ TYGODNIA

PROGRAM

24.06.19

poniedziałek

 Spacer , zabawy w grupach

25.06.19

wtorek

Wyjazd na kręgielnię- Niku

26.06.19

środa

Rozgrywki sportowe

27.06.19

czwartek

Wyjazd do Parku Rodzinka

28.06.19

piątek

Warsztaty plastyczne

01.07.19

poniedziałek

Gry planszowe, spacer

02.07.19

wtorek

Laboratorium wyobraźni

03.07.19

środa

Warsztaty plastyczne

04.07.19

czwartek

Wyjazd  do kina .

05.07.19

piątek

Rozgrywki sportowe

 Dzieci w ramach półkolonii mają codziennie obiad i wychodzą na krótkie wycieczki po okolicy.

 

ZAPRASZAMY :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z Animatorami Edukacji

dodano: 2019-05-21
 
     To już kolejne tegoroczne spotkanie klas piątych z Cyklu Sztutoteki z Animatorami Sztuki. 
Dotychczas poznawaliśmy tajniki muzyki, tańca, teatru i różnych kultur. 
Spotkania odbywają się w ramach edukacji artystycznej na kolejnych lekcjach wychowawczych. 
07 maja mieliśmy okazję posłuchać muzyki klasycznej i współczesnej. Czy oba style może coś łączyć?
Czy można je wykorzystać do wykonania tego samego utworu? Przekonaliśmy się, że jest to możliwe. 
Wykorzystanie klasycznego instrumentu i "miksera" jednocześnie, dało oryginalny i wyjątkowy efekt. 
Animatorzy stworzyli atmosferę zabawy, do której zaprosili naszą małą publiczność. Chętne osoby mogły 
tworzyć własną muzykę, właśnie przy pomocy wyżej wspomnianego "miksera". Na zakończenie zajęć
wszyscy braliśmy udział w rozpoznawaniu utworów- pięciu kategorii losowanych przez publiczność. 
Kolejna muzyczna lekcja stała się okazją do nauki w atmosferze doskonałej zabawy.
Joanna Konieczna
 
 
 
 

Śladami Adama Mickiewicza

dodano: 2019-05-20

Szkoła Podstawowa nr 1 imienia Adama Mickiewicza w Puszczykowie postanowiła w tym roku szkolnym zrealizować projekt związany ze swoim patronem. W ramach tego kółko teatralne klas drugich pod kierunkiem pani Beaty Markowskiej zaprosiło uczniów edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na przedstawienie, które pokazało nam zmagania Adama Mickiewicza jako młodego aktora – ucznia Szkoły Podstawowej w Nowogródku. W klasach początkowych Adaś bardzo interesował się teatrem i był częstym widzem przedstawień dramatycznych, odgrywanych przez uczniów klas starszych. W czwartej klasie sam skomponował dramat w trzech aktach, a później sam brał udział jako aktor w sztukach teatralnych, wystawianych przez teatr szkolny i odgrywał role kobiece. Właśnie w „Barbarze Radziwiłłównie” Felińskiego zagrał główną rolę kobiecą, co w żartobliwy sposób ukazało nasze szkolne kółko teatralne. Wszyscy mogli podziwiać rolę Adasia, jako Barbary. W rolę tę wcielił się pewien uczeń – młody aktor i zagrał ją rewelacyjnie, jak zresztą inni młodzi aktorzy, uczniowie naszej szkoły, którzy grali w tym przedstawieniu. Dziękujemy szkolnemu kółku teatralnemu za ten wspaniały i wesoły występ i czekamy na kolejne występy i zmagania młodych artystów.

Agnieszka Sibilak

Dyskotekowe skrzypce

dodano: 2019-05-20

W maju ze swoją kolejną wizytą do naszej szkoły przybył Klub Małego Muzyka z koncertem o bardzo ciekawym tytule – „Dyskotekowe skrzypce”. W historii mieszkających obok siebie sąsiadów- skrzypaczki i DJ-a przedstawione zostało piękno muzyki klasycznej i dyskotekowej. Każdy z nich tworzył swoją muzykę- skrzypaczka poważną muzykę na skrzypcach, a DJ rozrywkową muzykę na komputerze za pomocą miksera. Niestety muzyka mieszkającego za ścianą sąsiada  bardzo denerwowała każdego z nich. Po wielu  kłótniach i  dokuczaniu sobie nawzajem artyści doszli w końcu do porozumienia i konflikt między nimi został zażegnany. Odkryli, że mogą razem stworzyć piękną muzykę, przyjemną dla ucha każdego z nich. Skrzypaczka zaczęła grać na skrzypach elektrycznych, a mikser stworzył muzykę na komputerze, miksując ją, czyli odpowiednio zwalniając lub przyspieszając tempo. Muzyka skrzypaczki i DJ-a  zainspirowała dzieci do tańca i wspólnej zabawy. Podczas przedstawienia dzieci mogły wcielić się w rolę DJ-ja i z jego pomocą tworzyły ciekawe dźwięki, wykorzystując używany przez niego instrument, jakim jest właśnie muzyczny mikser. Na zakończenie artyści zagrali razem utwory ze znanych filmów animowanych Walta Disneya, a zadaniem dzieci było odgadnięcie, z jakich bajek one pochodzą. Nie zabrakło piosenek z takich bajek, jak: Pocahontas, Vaiana, Kraina Lodu, czy Piraci z Karaibów. Na pożegnanie skrzypaczka i DJ wspólnie zagrali utwór Alvaro Soler, pt: „Sofia” , przy którym wszystkie dzieci śpiewały, tańczyły i  świetnie się bawiły.

Agnieszka Sibilak

Zawieszenie strajku

dodano: 2019-04-25

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
ze względu na zawieszenie strajku w sobotę czyli 27 kwietnia 2019 r, uprzejmie informuję, że od najbliższego poniedziałku tj. 29 kwietnia 2019 r. zajęcia szkolne odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem. Możliwe zmiany związane z wycieczkami lub inną nieobecnością nauczycieli będą zamieszczone w Librusie.
Z wyrazami szacunku

Ewa Budzyńska

Życzenia Świąteczne

dodano: 2019-04-18

Wszystkim Uczniom, Ich Rodzicom i Opiekunom, Nauczycielom, Pracownikom oraz Przyjaciołom Szkoły
życzę pięknych, spokojnych i pełnych nadziei i radości Świąt Wielkanocnych.
Ewa Budzyńska