Jedynka w Finale Powiatu Poznańskiego!

dodano: 2020-03-03

Bardzo miło poinformować Nam o sukcesie naszych Siatkarek!Dziewczęta awansowały dzisiaj do Finału Powiatu Poznańskiego wygrywając Półfinał Powiatu z drużynami z Rokietnicy,Tarnowa Podgórnego i Komornik. Już za tydzień walka w finale. Gratulujemy siatkarkom oraz trenerce Lucynie Dydzińskiej!!!

Dzień Dinozaura.

dodano: 2020-02-27

26.02. obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Podczas zajęć logopedycznych z p. Kasią uczniowie przenieśli się w czasie, aby odkryć świat dinozaurów. Na początku dzieci musiały odgadnąć zagadki, które wprowadziły Nas w temat zajęć. Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego były oparte na bajce o Diplodoku, który był bardzo głodny. Następnie uczniowie zajęli się sensorycznymi wykopaliskami, analizą i syntezą wzrokową, ćwiczeniami oddechowymi oraz materiałem wyrazowym.

Zaproszenie SKMO i Klubu Seniora.

dodano: 2020-02-27

Dotyczy działań profilaktycznych przeciw chorobom wirusowym

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że działając zgodnie z zaleceniem Burmistrza Miasta Puszczykowa zlikwidowaliśmy elektryczne suszarki do rąk, zamieniając je na ręczniki papierowe. W toaletach zostały zamieszczone instrukcje prawidłowego mycia rąk. Zamówiliśmy mydło ze środkiem dezynfekującym. Nauczycieli uprzejmie proszę o ciągłe przypominanie dzieciom o częstym i prawidłowym myciu rąk oraz przestrzeganiu innych zasad higieny.

Serdecznie pozdrawiam

Świetlica szkolna zaciekawi i zabawi...

dodano: 2020-02-26

Dzieci z klas IV-VI uczęszczające do świetlicy szkolnej pod okiem nauczycielki świetlicy – pani Grażyny Wróblewskiej przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek z klas młodszych ciekawy program artystyczny. Zaprosiły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich na przedstawienie teatralne pt: „O rybaku i złotej rybce”, w którym same wcieliły się w rolę aktorów i w przepiękny sposób odegrały znaną dzieciom baśń. Po przedstawieniu zaprezentowały również ciekawy pokaz tańca nowoczesnego. Dzieciom bardzo podobał się teatrzyk zaprezentowany przez starsze koleżanki i kolegów. W okresie karnawału zorganizowały również zabawę karnawałową, na której można było zrobić zdjęcie w foto-budce, uczestniczyć w różnych wesołych konkursach oraz pobawić się, potańczyć i pośpiewać. Dziękujemy koleżankom i kolegom za super zabawę oraz ciekawe przedstawienie.

Instrument w ramie zaklęty

dodano: 2020-02-26

W lutym odwiedził naszą szkołę Klub Małego Muzyka. Tym razem z bardzo interesującym koncertem pt: „Instrument zaklętym w ramie”. Na początku zadaniem dzieci było odgadywanie zagadek instrumentów przedstawionych na obrazkach. Ostatnim instrumentem była harfa, ale nie ta znana dzieciom wielka harfa, na której grają muzycy w filharmonii, lecz harfa celtycka. Zanim koncert się rozpoczął prowadząca przeczytała dzieciom legendę o harfie, a potem zaproszona artystka zagrała dzieciom na harfie celtyckiej i zaśpiewała utwór o czarownicy i czarnym kocie. Następnie pokazała dzieciom czym różni się harfa klasyczna od celtyckiej, z czego jest zrobiona i jak jest  zbudowana. Dzieci dowiedziały się również, że osoba, która gra na harfie celtyckiej to harfiarz i harfiarka, a osoba, która gra na harfie orkiestrowej do harfista i harfistka. Prowadząca pokazała dzieciom, że harfa znajduje się w herbie Irlandii. Na finał artystka zagrała na harfie i zaśpiewała pieśń pożegnalną, a wszystkie dzieci kołysały się razem w rytm muzyki.

PÓŁFINAŁ KONKURSU „AVATAREK”

dodano: 2020-02-23

18 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły - Maria Dymarska i Kacper Zawartowski - pod opieką pana Remigiusza Niezgódki, wzięli udział w półfinale Konkursu z Zakresu Technologii Informacyjno- Komunikacyjnej dla Uczniów Szkół Podstawowych AVATAREK.
W eliminacjach szkolnych udział wzięło około 2000 uczniów. Półfinał odbył się w Technikum w Poznaniu. Zadaniem uczestników było wykazanie się ogromną wiedzą z zakresu informatyki. Wiedza sprawdzana była w formie testu. Po jego rozwiązaniu zostały ogłoszone wyniki oraz ogłoszeni zwycięzcy.
Nasi uczniowie otrzymali dyplomy za udział w półfinałach. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenie i zadowoleni z próby swoich sił w tym bardzo trudnym konkursie.

WALENTYNKI W SP 1

dodano: 2020-02-23

Luty jest miesiącem zakochanych. Jest też miesiącem. w którym jednego szczególnego dnia zakochani obchodzą swoje święto- to jest 14 lutego
W naszej szkole w obchody tego święta zaangażowały się wszystkie klasy. W każdej sali można było odnaleźć walentynkowe ozdoby a także podziwiać pięknie ozdobione walentynkowe gazetki. W tym dniu uruchomiona została Poczta Walentynkowa, a my wszyscy mieliśmy na sobie strój w symbolicznym czerwonym kolorze. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i miłą atmosferę w tym dniu.

Szkolny Budżet Obywatelski w Jedynce - Mindfulness

dodano: 2020-02-19
Miło Nam poinformować, że został zrealizowany zwycięski projekt w Szkolnym Budżecie  Obywatelskim - warsztaty uważności Mindfulness. Wszystkie klasy IV - VIII wzięły udział w szkoleniu, które poprowadziła p. Agnieszka Jankowska - Figaj. Serdecznie dziękujemy  Lenie Kwiatkowskiej za złożenie projektu, który umożliwił uczniom wzięcie udziału w treningu koncentracji i uważności. Jednocześnie przypominamy, że Szkolny Budżet Obywatelski powstał dzięki pracy uczniów 8c w Szkolnym Klubie Młodego Obywatela - projekt CREO i Metropolii Poznań, DziałaMY.
Dziękujemy p. Kasi Kwiatkowskiej oraz Radzie Rodziców za pomoc w zoorganizowaniu szkolenia.

Katarzyna Knapp - Idziak
Szkolny Klub Młodego Obywatela

Igrzyska Młodzieży - siatkówka! Jedynka górą!

dodano: 2020-02-18

Nasza młodzież odniosła kolejny sukces w Igrzyskach Młodzieży w rozgrywkach gminnych w piłkę siatkową.Podopieczne Pani Lucyny Dydzinskiej gładko pokonały reprezentację SP nr 2 wygrywając 3:0(25:16,25:13,25:14).Chłopcy pod wodzą Pana Wiesława Bartkowiaka powtórzyli wynik i wygrali z SP nr 2 wynikiem 3:0.Serdeczne gratulacje!Życzymy dalszych sukcesów w dalszym etapie!