Aktualności i wydarzenia

Życzenia Świąteczne

dodano: 2021-03-29

Życzę, aby Święta Wielkanocne były pełne miłości,
radości, wzajemnej życzliwości, spokoju oraz nadziei i siły, która
pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość, wolną od ciągłego strachu o siebie i swoich bliskich.

Z wyrazami szacunku

Ewa Budzyńska

Pierwszy dzien wiosny.

dodano: 2021-03-25

Klasy I, II i III podczas zajęć zdalnych przywitały wiosnę ubierając kolorowe kapelusze. Pamiętały też o osobach z zespołem Downa i wspierając je założyli kolorowe skarpetki. Wielkie brawa!!! 

Dobrze jemy ze szkołą na widelcu!

dodano: 2021-03-25

Chcemy, aby nasze dzieci jadły zdrowo i podejmowały dobre wybory żywieniowe. Dlatego też klasy 1-3 biorą udział w projekcie edukacyjnym „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”.

Właśnie w ramach takich zajęć klasa 2b poznała zasadę zdrowego stylu życia zgodną z piramidą zdrowia. Podczas zajęć praktycznych każdy miał szansę przygotować taką zdrową i kolorową kanapkę. Samodzielnie zrobione smakuje lepiej. Niektórzy, pod wpływem kolegów spróbowali nawet kawałek ogórka! Zapisaliśmy także nasze autorskie przepisy! Do tematu warzyw podeszliśmy również ekologicznie. Chcąc zmniejszyć ślad węglowy i by mieć pewność, ze to co jemy jest zdrowe, postanowiliśmy założyć własne ogródki. Ziemia, nasiona, łopatki, woda i gotowe! Po drodze trzeba było podzielić produkty, które dostaliśmy tak, by było sprawiedliwie, potem jeszcze odczytać tabele, przypomniec sobie miesiące i ich zapis znakami rzymskimi. Ale była zabawa (i nauka!)! Dziękujemy #straczkowcy#centrumogrodnicze! Teraz pozostaje czekać i zebrać plony!

Milena Taratajcio

 

Świąteczne kartki dla Przyjaciół Naszej Szkoły od Wolontariuszy SKW „Otwarta Dłoń”

dodano: 2021-03-25

Kolejna Akcja SKW Otwarta Dłoń za Nami. Jak co roku wolontariusze przygotowują kartki świąteczne dla Przyjaciół Naszej Szkoły. Bardzo lubimy zwyczaj wysyłania kartek. Sami również lubimy je otrzymywać. Polecamy wszystkim powrót do tradycji. Dziękujemy za przygotowanie ślicznych kartek p. Jagience ze szkolnej świetlicy. Dziękujemy, że przyłączyła się Pani do naszej Akcji

 

Wolontariat - Światowy Dzień Osób z trisomią chromosomu 21

dodano: 2021-03-22

21 marca to wyjątkowy dzień, nie tylko z powodu pierwszego Dnia Wiosny - w tym dniu obchodzimy bowiem Światowy Dzień Osób z trisomią chromosomu 21. Wolontariusze SKW Otwarta Dłoń włączyli się do Akcji #skarpetkowewyzwanie Załóżyliśmy na stopy dwie niepasujące do siebie skarpetki . W ten sposób pokazaliśmy gest solidarności z osobami chorującymi. Namalowaliśmy pojedynczą bruzdę na dłoni, która jest znakiem rozpoznawczym osób z trisomią chromosomu 21. Stąd wziął się pomysł na akcję malowania na dłoni linii prostej w geście solidarności i pomocy. Akceptuj  Wspieraj  Toleruj

 

Witaj wiosno!

dodano: 2021-03-22

Z okazji dnia wiosny dzieci z oddziałów przedszkolnych w Jedynce wesoło świętowały jej nadejście. Ubrały się w tym dniu w wiosennych kolorach, przygotowały kolorowe gaiki i wyszły na spacer, by przywitać tą piękną porę roku. Podczas spaceru śpiewały wiosenne piosenki, wykrzykiwały wiosenne hasła i machały samodzielnie przygotowanymi gaikami, zapraszając wiosnę do siebie, a żegnając srogą zimę. Mamy nadzieję, że wiosna pozostanie już z nami!

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska

 

Pantomima w Jedynce

dodano: 2021-03-21

W środę 17 lutego dzieci z grupy 0a i 0b uczestniczyły w zajęciach z pantomimy. Zajęcia prowadziła pani z teatru ruchu i pantomimy. Pokazała dzieciom, jak wygląda praca mima, jak należy się układać swoje ręce i całe ciało, by zachowywać się i występować jak prawdziwy mim w teatrze pantomimy. Każde dziecko wcieliło się na chwilę w rolę małego aktora i występowało w etiudzie teatralnej. Wielkie brawa dla małych aktorów!

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska

 

 

Pirackie zajęcia profilaktyczne w Jedynce

dodano: 2021-03-21

W we wtorek 16 lutego dzieci z grupy 0a i 0b uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych przez neurologopedę panią Katarzynę Knapp-Idziak. Podczas zajęć dzieci wyruszyły w podróż statkiem. Każda dziewczynka i każdy chłopiec otrzymał piracką opaskę, ale aby stać się prawdziwym piratem i znaleźć ukryty skarb musiał poruszać się zgodnie z mapą i wykonywać zadania logopedyczne przygotowane przez piratkę- panią Kasię. Dzieci wykonywały ćwiczenia buzi i języka, gdy na pokład chcieli dostać się inni piraci. Gdy była cisza na morzu, to dmuchały w żagle, czyli przez słomkę, a gdy papuga pogubiła pióra wykonywały ćwiczenia na zasadzie ssania przez słomkę. Ćwiczyły również lewą półkule mózgu budując wyrazy z ogromnych klocków, łącząc kolejno wskazane głoski, a także kręciły pirackim kołem i odgadywały nazwy wylosowanych zwierząt oraz naśladowały ich głos. Po wykonaniu wszystkich zadań dotarły w końcu do mety i odnalazły skarb, który okazał się słodką niespodzianką. Na zakończenie zajęć każde dziecko zostało mianowane na pirata i otrzymało piracką szablę, zrobioną z balonów i głośno krzycząc: Ahoj!, pozowało do wspólnego pirackiego zdjęcia. Dziękujemy bardzo pani Kasi za fantastyczne, logopedyczne zajęcia, które bardzo się nam podobały!

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska

 

INFORMACJA MEN

dodano: 2021-03-18

Szkoły wracają czasowo do nauki zdalnej
Od 22 marca do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie - to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.

Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.

Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia
Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:

ponadpodstawowych,
szkół dla dorosłych,
placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.
Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.

Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.

Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub - ma taką możliwość - ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

Informacja została umieszczona na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dzień kobiet w Jedynce!

dodano: 2021-03-15

Z okazji Święta wszystkich Pań w naszej szkole było bardzo kolorowo, zabawnie i modnie. W tym ważnym i uroczystym dniu wszystkie dziewczynki i panie wyglądały bardzo ładnie. Każdy, kto miał taką ochotę mógł przyjść do szkoły w śmiesznej fryzurze. Pomysłów nie brakowało, a we włosach dziewczynek, a także chłopców były spinki, gumeczki, klamry, opaski, czy peruki.  Wszystkim bardzo się podobało, było wesoło, kolorowo i śmiesznie.

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska