CZYTAM, BO LUBIĘ ! - Projekt czytelniczy klas IV-VII

dodano: 2021-10-25

Drodzy uczniowie klas IV -VII zapraszamy Was do udziału w projekcie czytelniczym zachęcającym do „zabawy” z książką i odkrywania tajemnic języka polskiego. Czas trwania projektu październik 2021 – marzec 2022. Do wybranych pozycji książkowych należy wykonać zadania. O szczegóły pytajcie nauczycieli j. polskiego i nauczyciela biblioteki.
Zachęcamy do podróży czytelniczej, w którą zabiorą Was bohaterowie książek.

Nauczyciele biblioteki.

Tenis stołowy - eliminacje.

dodano: 2021-10-24

22 października w hali naszej szkoły odbyły się eliminacje gminne w Drużynowym Tenisie Stołowym.W rywalizacji Igrzysk Dzieci wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców,które wywalczyły awans do Mistrzostw Powiatu w skadzie:Julia Stawicka,Blanka Idziorek i Gabriela Roszkowska oraz Frank Kulze i Wiktor Nowak.W Igrzyskach Młodzieży wystartowały dziewczęta w skladzie:Maja Morawska i Marianna Kaczmarek oraz chłopcy:Konstanty Malanowski i Piotr Krupa,którzy awansowali do Mistrzostw Powiatu.Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki w dalszym etapie.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

dodano: 2021-10-20

Tydzień kodowania to inicjatywa mająca na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do programowania. W tym roku szkolnym wydarzenie to odbywa się od 11 do 22 października.

Nasza szkoła została zarejestrowana na stronie codeweek.eu i realizujemy w klasach 7-8 inicjatywę Europejskiego Tygodnia Programowania’ 2021. Uczniowie klas 7-8 pod kierunkiem nauczyciela informatyki wykonują quizy zbudowane z min.10 pytań dotyczące wybranego przedmiotu szkolnego.

Wszystko to w celu promowania programowania poprzez pokazywanie młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów dotyczących tych umiejętności oraz gromadzenie uczniów w celu wspólnej nauki.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie ten cel został osiągnięty!

Remigiusz Niezgódka

Wprawa do lasu - 2b.

dodano: 2021-10-18

12.10 klasa 2b wybrała się do lasu, aby tam zaobserwować zmiany w przyrodzie towarzyszące jesieni. Widzieliśmy żuka, pająka, ptaki, nory zwierząt, kolorowe liście, grzyby. Wyprawa skończyła się pobytem w stajni oraz jazdą konną. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

W 2b - smacznie i zdrowo

dodano: 2021-10-11

Klasa 2b podsumowujac jesienne wiadomosci o owocach i warzywach przygotowala sobie pyszny dodatek do sniadania w postaci surowki jablkowo-marchewkowej. Surowka byla pyszna i w dodatku zdrowa. Polecamy wszystkim!

Łukasz Wierzbicki – spotkanie z człowiekiem, który podąża za marzeniami!

dodano: 2021-10-08

W czwartkowy piękny jesienny poranek młodsze klasy z Jedynki spotkały się z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci. Pan Łukasz w swoich ksiązkach opowiada o ludziach, którzy spełniają swoje marzenia, idą do przodu mimo przeciwności, opowiada historie prawdziwe. Na godzinkę przenieśliśmy się do Afryki, gdzie z Kazimierzem Nowakiem rowerem, łódką i wielbłądem przemierzaliśmy Afrykę, spotkaliśmy lwa i Pigmejów. Wspaniale było słuchać o przygodach niedźwiadka Wojtka, dzięki któremu polscy żołnierze w trudnych czasach mieli odrobinę radości. Na zakończenie wraz z Aleksandrę Dobą przemierzyliśmy ocean, który wcale nie jest „pikusiem”. Pokonaliśmy rekina dowiedzieliśmy się też, jak załatwić „pewne sprawy” na kajaku na oceanie J - była „kupa” śmiechu. Pan Łukasz przekazał nam ważną wiadomość od Aleksandra Doby: podążaj za marzeniami, nie siedź w miejscu i wykorzystaj to, co masz. Dziękujemy i do zobaczenia!!!

Milena Taratajcio

Witaminki 2a

dodano: 2021-10-08

Dzieci z klasy 2a mają wsołe minki, bo zjadają witaminki.

Zbiórka dla niedźwiedzi z poznańskiego ZOO

ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT ze schroniska w Gaju

KRAWATY NA KLATY!

dodano: 2021-10-05
30 września, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Uczniowie mieli za zadanie w tym dniu założyć krawaty, które symbolizowały element męskiego ubioru. Wszystkie dziewczynki przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów w klasach. Samorząd uczniowski natomiast złożył życzenia przez radiowęzeł. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu inicjatywy, które integrują całą społeczność szkolną.

Agnieszka Sibilak
Agnieszka Molińska