Szkolny Mikołajkowy Turniej Dwójek .

dodano: 2021-12-16

W ramach zajęć treningowych z piłki siatkowej odbył się Mikołajkowy Turniej Dwójek. Uczestnicy czwartej klasy sportowej rozegrali swój pierwszy turniej w kategorii dziewcząt i chłopców.

V w Rejonie!

dodano: 2021-12-16

Reprezentantki Igrzysk Dzieci w składzie:

Blanka Idziorek,

Julia Stawicka

i Gabriela Roszkowska

wywalczyły V miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Serdeczne gratulacje

Badmintonem Jedynka stoi! - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

dodano: 2021-12-14

W poniedziałek 13 grudnia reprezentanci SP1 w Puszczykowie wzięli udział w FINALE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO XXIII IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Po zaciętej walce, nie odpuszczając do końca Wojciech Bukowiecki i Tadeusz Janaszek wywalczyli brązowy medal!

Gratulujemy i bardzo dziękujemy!

Z wizytą w świątecznej Bibliotece Miejskiej.

dodano: 2021-12-12

Trzecioklasiści przyjęli zaproszenie Biblioteki Miejskiej na zajęcia przedświąteczne. Uczniów przywitała Pani Małgosia i zaczęły się ciekawe, kreatywne, twórcze i pouczające dwie godziny. Były rozmowy o tradycjach świątecznych polskich i tych ze świata, odgadywanie zapachów, które kojarzą się z grudniem, tworzenie choinki z dostępnych materiałów. Każdy mógł opowiedzieć i narysować co znajduje się u niego na wigilijnym stole i dzięki temu otrzymaliśmy ciekawe prace plastyczne. Na zakończenie każda z klas otrzymała książkowy podarunek, bo "książka otwiera nam świat". Bardzo dziękujemy Pani Małgosi za wspaniałą lekcję, a wszystkim pracownikom życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych dni!
Milena Taratajcio

WESOŁE MIKOŁAJKI

dodano: 2021-12-07
W poniedziałkowy poranek na wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie czekały tajemnicze listy. Okazało się, że święty Mikołaj z Mirry ma w tym roku kwarantannę, dlatego nie mógł osobiście odwiedzić dzieci. W zastępstwie przyszedł Aniołek, który poczęstował wszystkich słodkimi lizakami. Uczniowie klas 0-8 zaakcentowali to święto poprzez założenie czapki Mikołaja. Już bardzo poczuliśmy klimat świąteczny.
Dziękujemy Mikołajowi i Aniołkowi za sympatyczną niespodziankę.

Agnieszka Sibilak
Agnieszka Molińska

PRZEPYSZNE ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

dodano: 2021-12-07

Czas przedświąteczny to bardzo miły i przyjemny czas. Szczególnie jeśli chodzi o ozdoby i dekoracje.  Tak też zrobiło się w oddziałach przedszkolnych. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły w ramach przygotowania pyszności na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbywa się na ryneczku Puszczykowie samodzielnie ozdobiły i udekorowały świąteczne pierniki upieczone przez rodziców. Zajęcia  kulinarne były bardzo kolorowe, smaczne i pachnące, a pierników tak dużo, że na koniec dzieci mogły skosztować po jednym samodzielnie zrobionym pierniczku. Mniam, mniam…były przepyszne J

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE

dodano: 2021-12-07

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyły w warsztatach plastycznych, których celem było wykonanie dekoracji świątecznej. Klasy pierwsze i drugie samodzielnie przygotowały śliczną, kolorowo ozdobioną choinkę na pniu z mchu, natomiast klasy trzecie wykonały choinkę z drzewa osikowego. Każde dziecko samodzielnie tworzyło swoją choinkę. Wszystkie pracy zostały wykonane dokładnie i profesjonalne. Na zakończenie warsztatów dzieci zabrały swoje choinki do domów, by pięknie zdobiły ich pokoje.

Cztery żywioły

dodano: 2021-12-07

W ramach cyklu zajęć o czterech  żywiołach, jakimi są: ogień, woda, ziemia i powietrze dzieci z oddziałów przedszkolnych przeprowadzały wraz z nauczycielkami różne doświadczenia, dzięki którym dowiedziały się, dlaczego niektóre przedmioty pływają na wodzie, a niektóre toną, dlaczego ogień palący się w jednej świeczce, która jest przykryta słoikiem, gaśnie szybciej, a w innej  przykrytej innym słoikiem pali się dłużej, dlaczego zakręconą  pustą butelkę nie można zgnieść. Dzieciom bardzo podobały się doświadczenia, dzięki nim mogły zobaczyć oraz wyciągnąć pewne wnioski i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Agnieszka Molińska

Finał Rejonu w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców!

dodano: 2021-11-28

26 października młodzież z naszej szkoły wzięła udział w Finale Rejonu w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców we Lwówku Wielkopolskim. Zawodnicy wywalczyli wcześniej awans wygrywając Finał Powiatu.

Dziewczęta w skladzie: Nina Michalak, Maja Morawska, Gaja Wołek zdobyły brązowy medal.

Chłopcy w składzie:Wojciech Bukowiecki i Tadeusz Janaszek wywalczyli złoto i zakwalifikowali się do Półfinału Wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wiwat pluszowy miś!!!

dodano: 2021-11-26

Jak co roku 25 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 świętowały dzień pluszowego misia. I w tym roku pamiętaliśmy o ulubionej zabawce wszystkich dzieci i wraz z nim wesoło przeżyliśmy ten dzień. Wychowawcy przedstawili swoim uczniom ciekawostki na temat  niedźwiedzia brunatnego, następnie, wszystkie dzieci zabawiły się kręcąc kołem fortuny i odpowiadając na pytania dotyczące czytanych informacji o niedźwiedziu brunatnym. Każda klasa obejrzała również film o misiu Paddingtonie  i miała do wykonania pewne zadanie plastyczne.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowały misia Paddingtona, klasy pierwsze rysowały ilustrację do wybranej sceny filmowej, klasy drugie stworzyły portret misia Paddingtona, a dzieci z klas trzecich stworzyły komiks z obrazkami, których głównym bohaterem był miś Paddington. Niech świętuje z nami pluszowy miś, nasz ukochany i wspaniały przyjaciel, nie od dziś…