Półkolonie zimowe w Jedynce - wspomnień czar :)

dodano: 2022-02-07

Podczas ferii zimowych uczniowie Jedynki brali udział w półkoloniach organizowanych przez szkołę. Codziennie działo się coś innego, w poniedziałki dzieci uczestniczyły w zajęciach z robotyki, we wtorki, środy i czwartki śmigały na łyżwach na lodowisku, a w piątki brały udział w grze terenowej LaserTag. Oprócz tego odwiedzały salę gimnastyczną, gdzie były zorganizowane dla nich zajęcia sportowe, a także rozmawiały o sporcie w związku z olimpiadą zimową w Pekinie.  Podczas pobytu na półkoloniach dzieci uczestniczyły również w zajęciach plastycznych i komputerowych na terenie szkoły. Czas upłynął przyjemnie, a atrakcji było mnóstwo. Czekamy na kolejne półkolonie letnie, za kilka miesięcy!

Zimą dbamy o ptaki!

dodano: 2022-01-23

Klasa 1a postanowiła zadbać o ptaki zimą. Na zajęciach technicznych z wychowawcą dzieci zrobiły karmniczki z przysmakami dla sikorek. Karmniki wykonane zostały przez uczniów z materiałów recyklingowych. Bardzo się cieszymy, że najmłodsi uczniowie zatroszczyli się o ptaszki i zadbali o to, by zimą nie zabrakło im pożywienia.

Kolędowanie z Klubem Małego Muzyka

dodano: 2022-01-23

W styczniu po przerwie świątecznej do Jedynki ponownie zawitał Klub Małego Muzyka. Tematem przedstawienia było kolędowanie. Dzieci dowiedziały się, że w Polsce mamy około 500 kolęd i pastorałek. Mali widzowie wcielili się w rolę kolędników i byli: pasterzami, kominiarzem, cyganką, diabełkiem, trzema królami, a także bocianem i kozą. Dzieci odgadywały nazwy kolęd i śpiewali wraz z artystami. Na finał występu wszyscy razem zatańczyli z cyganką przepiękny taniec, zgodnie z zaprezentowanym przez cygankę układem tanecznym, a następnie zaśpiewali kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Agnieszka Molińska

Półkolonie i bezpłatne lodowisko.

dodano: 2022-01-14

Półkolonie

Zajęcia odbywają się w godzinach 9:00-15:00 w budynku w którym uczą się klasy 1-3.

Szkoła otwarta jest od godziny 8:50 do 15:00.

Proszę o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w tych godzinach. O godzinie 15:00 wychowawcy wychodzą z dziećmi przed budynek szkoły.

W opłacie za półkolonie dzieci mają obiad, drugie śniadanie przynoszą we własnym zakresie.

W poniedziałek mamy zajęcia z robotyki , a w piątek gra terenowa LaserTag.

Będziemy chodzić na lodowisko. Można mieć własne łyżwy.

Pozdrawiam Tomasz Mazur

Zima w 2b

dodano: 2022-01-13

Turnieje sportowe

dodano: 2022-01-13

Zakończyliśmy Mikołajkowe Turnieje Sportowe młodszych grup wiekowych w ramach Szkolnego Koła Sportowego.Po feriach będziemy kontynuować rozgrywki w grupie starszej.

List Ministra Edukacji i Nauki

dodano: 2021-12-30

List Ministra Edukacji i Nauki

ZIMOWE PÓŁKOLONIE MIEJSKIE

dodano: 2021-12-27

ZIMOWE PÓŁKOLONIE MIEJSKIE

Serdecznie zapraszamy na miejskie półkolonie zimowe, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie.

Turnus I: 17-21.01.2022

Turnus II: 24-28.01.2022

Koszt:

90 zł od osoby za tydzień (dla dzieci z terenu Puszczykowa lub uczęszczających do puszczykowskich szkół - kwota ta jest przeznaczona w przeważającej części na obiady oraz zajęcia dodatkowe)

210 zł za tydzień dla pozostałych dzieci.

Pierwszeństwo udziału w półkoloniach mają dzieci zamieszkujące na terenie Puszczykowa lub uczęszczające do puszczykowskich szkół.

Kartę kwalifikacyjną, oświadczenie RODO, oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii oraz regulamin można pobrać ze strony Miasta Puszczykowa www.puszczykowo.pl

Zapisy prowadzone są od 3 do 12 stycznia 2022.

Liczba miejsc ograniczona. Limit 100 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem zapisu jest złożenie wyłącznie w sekretariacie odpowiedniej szkoły:

1. wypełnionej karty kwalifikacyjnej,
  2. dowodu wpłaty,
  3. podpisanego oświadczenia dot. RODO,
  4. podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii (regulamin półkolonii również na stronie www.puszczykowo.pl)

karta kwalifikacyjyna i oswiadczenia

regulaminu półkolonii zimowych

Świąteczna niespodzianka...

dodano: 2021-12-27

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały dla swoich rodziców wspaniałą niespodziankę, do której przygotowywały się w okresie adwentu. Wystąpiły podczas świątecznego przedstawienia. Niestety z powodu obostrzeń pandemicznych rodzice nie mogli pojawić się na występie i otrzymali link do filmu, który obejrzeć mogli wspólnie w domu. Dla najmłodszych dzieci z zerówek również nie zabrakło niespodzianek, bo pod choinką czekały na nie prezenty od Świętego Mikołaja. Niestety nie mógł on pojawić się osobiście, bo był bardzo zapracowany i spieszył się także do innych dzieci, ale zostawił dla dzieci list z zadaniami do wykonania. Każde dziecko znakomicie poradziło sobie z zadaniem i zasłużyło na prezent. Wszystkie dzieci z zerówek uczestniczyły  również w tym dniu w szkolnej wigilii i wspólnie śpiewały kolędy. Dzień ten był wspaniały i pełen wrażeń. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt

dodano: 2021-12-22

W piękny czas Świąt Bożego Narodzenia życzę zdrowia i przepełnionego spokojem, radością i bezpieczeństwem nastroju przebywania wśród najbliższych.

Życzę również bardzo dobrego 2022 roku.