dodano: 2022-06-21

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci,
zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych odbędzie się w czwartek o 9.00 w hali sportowej.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla wszystkich klas, z wyjątkiem klas ósmych, odbędzie się w piątek o 9.00 w hali sportowej
Uwaga, jutro w czasie zajęć - uroczystość Dnia Patrona Szkoły, połączona z wręczaniem nagród dla klas 1-7.

Projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

dodano: 2022-06-20

W obecnym roku szkolnym 2021/2022 udało się nam ponownie zdobyć certyfikat potwierdzający nasz udział we

wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.

SOC Certyfikat 2022 SP1

Remigiusz Niezgódka

Potrzebna pomoc.

dodano: 2022-06-07

Finał Mistrzostw Wielkopolski w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej - Piła 2022

Warsztaty pszczelarskie

dodano: 2022-06-06

Pewnego dnia naszą szkołę odwiedziły panie, które przeprowadziły dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych, drugich i trzecich warsztaty pszczelarskie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach najpierw oglądały film o pracy pszczółek w ulu i dowiedziały się, która z pszczół jaką odgrywa rolę, a także jak powstaje miód oraz jakie właściwości ma pyłek, pierzga, propolis i wosk pszczeli. Podczas warsztatów miodowych uczniowie tańczyli taniec pszczółek oraz założyli strój małego pszczelarza. Na zakończenie każde dziecko wykonało samodzielnie świeczkę z wosku pszczelego, a na pożegnanie otrzymało słoiczek pysznego i zdrowego miodku oraz edukacyjną książeczkę o pszczołach i miodzie. Wszyscy stanęli również do pamiątkowego zdjęcia
Dzieciom bardzo podobały się warsztaty pszczelarskie.

Agnieszka Molińska

Śpiewać każdy może...

dodano: 2022-06-06
Klub Malego Muzyka pojawiając się ostatnio z występem artystycznym w naszej szkole zachęcił naszych uczniów do pośpiewania różnych przebojów muzycznych. Najpierw nastąpiła wokalna rozgrzewka, podczas której dzieci naśladowały odgłosy zwierząt. Dzieci dowiedziały się, ile osób śpiewa w duecie, trio lub co to znaczy śpiewać solo. Nauczyły się również śpiewać w kanonie i wspólnie zaśpiewały piosenkę "Panie Janie".  Na zakończenie muzycy wraz z dziećmi wykonały znaną i lubianą przez dzieci piosenkę  "Baby Shark". Było wesoło, zabawnie i śpiewająco.
Agnieszka Molińska

Letnie półkolonie miejskie

dodano: 2022-06-02

Warunkiem zapisu jest złożenie:

1. wypełnionej karty kwalifikacyjnej,
  2. dowodu wpłaty,
  3. podpisanego oświadczenia dot. RODO,
  4. podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem półkolonii (regulamin półkolonii również na stronie www.puszczykowo.pl)

regulamin polkolonii letnich

karta kwalifikacyjna oswiadczenia - na każdy tydzien osobno

Dzień Mamy

dodano: 2022-05-26

Dzień Matki – 26 Maja

Dzisiejszego dnia chcielibyśmy wyrazić wdzięczność i powiedzieć naszym mamom, jak bardzo są dla nas ważne. Kochamy je za to, że są zawsze, kiedy ich potrzebujemy, za dobre gesty i wielkie poświęcenie.

Drogie mamy jesteście światłem w mroku i zawsze dni nasze tęczą malujecie. Dziękujemy za spędzone z Wami chwile, za pokazywanie świata i wychowanie.

Kochamy Was za wszystko co dla nas robicie, a najbardziej za to, że po prostu jesteście. Wasza rola w życiu każdego z nas jest nieprzeceniona pełna poświęceń i wyrzeczeń. Drogie mamy przez całe swoje życie otaczacie nas troską, wsparciem i bezwzględną miłością.

Za to wszystko Kochane Mamy Wam dzisiaj dziękujemy. W ten piękny i radosny dzień składamy Wam najserdeczniejsze i długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i nieustającej pociechy ze swoich dzieci.

Życzy
Społeczność uczniowska
Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

Życzy
Społeczność uczniowska
Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie

Drodzy Ósmoklasiści!

dodano: 2022-05-21

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważny moment - egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności opanowane przez ostatnie lata.

Życzymy Wam, aby Wasz rozwój intelektualny został dobrze wykorzystany podczas tegorocznego egzaminu.

Wierzymy, że umiejętnie wykorzystacie wiedzę nabytą w naszej szkole, a wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom otwierając możliwości realizacji życiowych planów.

Życzymy Wam dużo optymizmu i wiary we własne siły oraz pomyślnej kontynuacji nauki w wybranej szkole średniej. Niech otworzą się przed Wami nowe horyzonty, które pozwolą realizować pasje i staną się fundamentem przyszłych sukcesów. Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości.

Trzymamy kciuki za oryginalne prace i trafne odpowiedzi.

i grono pedagogiczne
naszej szkoły.

Mistrzowie Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej - chłopców.

dodano: 2022-05-15

Miło mi poinformować, że drużyna chłopców zdobyła tytuł Mistrzów Powiatu Poznańskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się 10 maja na obiekcie sportowym LO Puszczykówko. Ze względu na długi czas podliczania wyników przez organizatorów zawodów dopiero teraz podaję tą miłą wiadomość. Zespół składał się z dwunastu zawodników, którzy startowali w konkurencjach lekkoatletycznych.
Pchniecie kulą: Karol Sawko, Piotr Krupa, Vincent Wołuń
Bieg sprinterski 100m: Jakub Sobski. Shawn Czyż, Jakub Ignaszewski 300m: Tadeusz Janaszek
Skok w dal: Piotr Kirszewski, Hugo Postaremczak
Bieg na dystansie 600m: Stanisław Baraniak, Maksymilian Skoryna, Wojciech Bukowiecki.
Drużyna awansowała do dalszego etapu rozgrywek.

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiesław Bartkowiak