Siatkarskie eliminacje

dodano: 2023-01-27

Dzisiejszy dzień należał do udanych.

Nasze drużyny siatkarskie rozegrały eliminacje miejskie zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 2."Jedynka" zwyciężyła w kategoriach młodszych dziewcząt i chłopców oraz w kategorii starszych dziewcząt.Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i umiejętnościami!

SKW OTWARTA DŁOŃ pomagają - kule dla ptaków

dodano: 2023-01-27

Wolontariusz SKW OTWARTA DŁOŃ pomagają. Naszym kolejnym zadaniem w Szkolnej Lidze Wolontariackiej Nowego ZOO było przygotowanie Kul dla ptaszków. Uwaga - Nasze kule zostały rozwieszone na terenie boisk szkolnych.

Prosimy o uszanowanie naszej pracy i nie dewastowanie kul.

Jeśli i Ty chcialbyś przygotować pyszne jedzonko dla naszych malutkich przyjaciół polecamy przepis. Przykładowe składniki: smalec wieprzowy, ziarna zbóż, nasiona słonecznika, dyni, siemię lniane, otręby, suszone owoce jarzębiny, głogu, dzikiej róży, rozłupane orzechy, siatki po warzywach, wydrążone skórki pomarańczy, szyszki albo kubki po śmietanie, margarynie itp., dratwa, sznurek lub drucik.

Dla dobra ptaków pamiętajmy, aby unikać produktów przetworzonych np.: solonego słonecznika, pieczywa, smalcu ze skwarkami lub mięsem.

Kartki od naszych Przyjaciół z Ukrainy :)

dodano: 2023-01-27

Kartki od Naszych przyjaciół z Ukrainy. Mamy nadzieję, że pamiętacie o Naszej współpracy z uczniami i nauczycielami z Liceum nr 15 z miasta Równe. Przed świętami Bożego Narodzenia wysłaliśmy do Nich świąteczne życzenia i miłe słowa. Niedawno otrzymaliśmy od Nich niespodziankę. Bardzo dziękujemy za wspaniały prezent. Mamy nadzieję, że Nasza współpraca będzie dalej trwała!

Domu Pomocy Maltańskiej - podsumowanie

dodano: 2023-01-27

Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Bardzo dziękujemy darczyńcom za okazane wsparcie. Dziękujemy za miłą gościnę w Domu Pomocy Maltańskiej.

III Turniej Kinder Joy of Moving

dodano: 2023-01-22
III Turniej Kinder Joy of Moving za Nami. Na hali w Lesznie pograły zespoły dziewcząt i chłopców. Rozgrywki przyciągają dużą liczbę uczestników z całej Wielkopolski. Juz w lutym czekają nas ćwierćfinały.

Składy zespołów - dziewczęta
zespół 1:Zuzanna Cichocka,Oliwia Nowak,Helena Szczepanek, zespół
zespół 2:Michalina Czarnecka,Zofia Drajerczak,Zuzanna Pszonka,Sara Pasłer,

Skład chłopców-
zespół 1:Franciszek Adolph,Leon Czajor,Bernard Kowalonek, zespół 2:Jan Gołąb,Stanisław Gembara,Michał Sadowski,

trenerka:Lucyna Dydzińska

Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt - Igrzyska Dzieci

dodano: 2023-01-22
19 stycznia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt-Igrzyska Dzieci. Nasza wspaniała para w składzie:Julia Stawicka I Blanka Idziorek wywalczyły 9 miejsce.

Brawo

WIZYTA WYJĄTKOWEGO DZIADKA

dodano: 2023-01-20

Z okazji dnia babci i dziadka dzieci z klasy 0a i 0b odwiedził wyjątkowy i nietypowy dziadek. Był to dziadek Oliwii, naszej koleżanki z klasy. Dziadek Oliwki jest muzykiem, który gra w filharmonii oraz jest nauczycielem w szkole muzycznej. Podczas mini koncertu, które przygotował dla dzieci zagrał na akordeonie, saksofonie, skrzypcach, a także na pianinie. Dzieci bardzo chętnie śpiewały zagrane na instrumentach piosenki, a także kolędy oraz zatańczyły w parach granego na saksofonie i akordeonie "Krakowiaczka". Bardzo dziękujemy za przepiękny recital i odwiedziny niesamowitego dziadka.

Z okazji dnia babci i dziadka dziewczynki i chłopcy z klasy 0a i 0b przygotowały z pomocą pań dla swoich ukochanych dziadków muzyczną niespodziankę nagrywając filmik z piosenkami i życzeniami, którego link znajduje się poniżej. Sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam... a kto... nasza babcia i nasz dziadek.

DBAMY O NASZYCH SKRZYDLATYCH PRZYJACIÓŁ

dodano: 2023-01-20

Dzieci z oddziałów przedszkolnych na zajęciach dowiedziały się, jak i czym należy karmić ptaki zimą. Wykonały również pracę plastyczną - był to karmnik z figur geometrycznych, w którym siedział ptak jedzący ziarenka i nasionka. Przed oknem swojej sali wywiesiły także prawdziwy karmnik, zrobiony przez pana leśniczego- tatę kolegi z ich klasy. Tam nasypały nasion owsa, jęczmienia, prosa oraz pestki słonecznika, by nakarmić przylatujące zimą ptaszki. Codziennie będą obserwowały, czy mali skrzydlaci przyjaciele przylatują na smaczną przekąskę i będą dosypywać ptaszkom ziarenek.

Miejskie eliminacje - koszykówka.

dodano: 2023-01-17

17 stycznia w Hali widowiskowo-sportowej rozegraliśmy eliminacje miejskie w koszykówce. Szkoła Podstawowa nr 1 zwyciężyła w kategoriach dziewcząt i chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz w kategorii młodszej dziewcząt Igrzysk Dzieci.

Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych!

I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Puszczykowa

dodano: 2023-01-16

I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Puszczykowa za nami. Szkołę Podstawową nr 1 w Puszczykowie reprezentowały zawodniczki piątej klasy sportowej o profilu siatkarskim. Łączna ilość rozegranych spotkań-176, kategoria-trójki, uczestnicy z 6 województw, 150 siatkarek i trenerów, 32 zespoły. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Puszczykowa Pan Andrzej Balcerek. Dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Budzyńskiej za wsparcie w zorganizowaniu turnieju. Podziękowania dla cukierni BJB Jacek Błaszkowiak za ufundowanie słodkich przekąsek.
Wyniki:
1. Gdyńska Akademia Siatkówki I