Zmiany planu w dniach 23-26 kwietnia 2013 roku

Plan zmieniony klas 4-6

Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu

dodano: 2013-04-22

Był to dzień pełen ciekawych odkryć i wyjaśnień zjawisk przyrodniczych, wspaniałych eksperymentów.

Uczniowie poczuli się jak studenci uczestnicząc w wykładach:

"Prawa fizyki w ruchu samolotu", "Komunikacja przyszłości w telefonii komórkowej", Fascynująca fizyka- natura natury".

MAGICZNY ŚWIAT NAUKI W JEDYNCE

dodano: 2013-04-15

MAGICZNY ŚWIAT NAUKI W JEDYNCE

Tak jak wiosną świat przyrody budzi się do życia, tak w puszczykowskiej Jedynce, za sprawą Wiosennego Festiwalu Naukowego, zainicjowanego i zrealizowanego przez rodziców uczniów naszej szkoły,  na nowo rozbudzono w dzieciach zainteresowanie  tajnikami nauki.

Jak zainteresować dzieci powietrzem, wodą czy światłem? Wystarczy dać im możliwość sprawdzenia ich działania i właściwości przez doświadczenie. Wiosenny Festiwal Naukowy był ku temu doskonała okazją. Uczniowie podczas imprezy dowiedzieć mogli się czym jest przyciąganie ziemskie, jak ważna jest woda w życiu człowieka lub jak dźwięk dział na przedmioty stałe i to wszystko mogąc sprawdzić i przekonać się wykonując proste badania.

Nauka to nie tylko skomplikowany świat fizyki, techniki czy chemii zamknięty w ścianach laboratorium, to również życie codzienne, a wiedza z nim związana jest równie istotna. I taką również zdobyli uczniowie Jedynki podczas Wiosennego Festiwalu Naukowego zgłębiając tajniki fotografii, tworzenia biżuterii, ozdabiania babeczek, oraz przeżycia symulacji uderzenia podczas wypadku samochodowego zaledwie przy prędkości 7km/h pod czujnym okiem zawodowca.

Nie sposób wymienić wszystkich doświadczeń w jakich mogli wziąć udział uczniowie. Wachlarz możliwości był ogromny , a zaangażowanie rodziców bezcenne. Wiosenny Festiwal Naukowy w Jedynce był dniem, który z pewnością długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów naszej szkoły. Wiedzę, którą zdobyli zapamiętają na długo, a kto wie może dzięki festiwalowi już dziś któryś z uczniów zgłębia swą wiedzę w domowym zaciszu.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym rodzicom i nauczycielom w Wiosenny Festiwal Naukowy. Dzień 22 marca 2013 roku na długo pozostanie w pamięci wszystkich którzy mieli okazję go przeżyć.

Marta Madaj

Uwaga Klasy I, II, III - I Dzień Odkrywców

dodano: 2013-04-12

Już wkrótce I Dzień Odkrywców dla klas I - III

22. kwietnia w naszej szkole odbędzie się I Dzień Odkrywców. Każdy uczeń dokonał wyboru sekcji w której chce uczestniczyć. Warsztaty zaczynają się o godz. 9.00., a kończą o godz. 12.00. Dzieci przychodzą do klasy, w której odbędą się wybrane zajęcia. Uczniowie, którzy wybrali „Małego olimpijczyka" proszeni są o przyniesienie stroju gimnastycznego. Każde dziecko przynosi ze sobą piórnik i drugie śniadanie.

Oto sekcje tematyczne z uwzględnieniem prowadzących i numeru sali, w której dane warsztaty będą się odbywały:

• Ø Mały odkrywca - doświadczenia i eksperymenty, prowadzenie: Katarzyna Knapp, sala nr 02,
  • Ø Mały artysta - prace plastyczne i techniczne, prowadzenie: Ewa Szykulska, sala nr 11,
  • Ø Mały artysta teatralny - warsztat teatralny, prowadzenie: Beata Markowska, sala nr 14,
  • Ø Mały muzyk - warsztat muzyczny, prowadzenie: Mirosława Przybylska, sala nr 1,
  • Ø Mały artysta rękodzieła - sztuka tworzenia ekologicznej biżuterii , prowadzenie: Dominika Musiał, sala nr 20,
  • Ø Mały poliglota - warsztat językowy, prowadzenie Bożena Kurkowiak, biblioteka
  • Ø Mały matematyk - warsztat matematyczny i logicznego myślenia, prowadzenie Jagienka Habernik, sala nr 19,
  • Ø Mały olimpijczyk - zajęcia sportowe, prowadzenie Lucyna Dydzińska, sala gimnastyczna,
  • Ø Mały podróżnik- prowadzenie Katarzyna Świniarska, sala nr 12,
  • Ø Mały projektant mody- Eko moda, prowadzenie Agata Akuszewska, sala nr 15,
  • Ø Mały psalmista - warsztat religijny - prowadzenie s. Liberia, świetlica górna.

Katarzyna Knapp

Sprawdzian klas szóstych - 4 kwietnia

dodano: 2013-04-03
4 kwietnia 2013(w czwartek) odbędzie się sprawdzian klas szóstych. W tym dniu nie bedą odbywać się zajęcia dydaktyczne. Świetlica pracuje zgodnie z planem.
Uczniowie klas szóstych zbierają się jutro o godz. 8.15 przed sekretariatem szkoły.

Życzenia Świąteczne

dodano: 2013-03-25

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci, Przyjaciele

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy,

w ten cudowny czas dający nadzieję i otuchę

życzę

wszystkiego co piękne, radosne, pełne miłości i życzliwości.

Szanowni Rodzice - bardzo dziękujemy.

dodano: 2013-03-22

W imieniu całej społeczności szkolnej przekazuję wielkie słowa uznania i podziękowania dla Rodziców za zorganizowanie bardzo ciekawego Wiosennego Festiwalu Naukowego. To był bardzo miły dzień.

Wiosenny Festiwal Naukowy

dodano: 2013-03-21

Jutro w naszej szkole dla klas I - VI odbędzie się zainicjowany i zorganizowany przez Rodziców Wiosenny Festiwal Naukowy.

Poniżej dokładny plan imprezy, która odbywać się będzie w godzinach od 7.55 do 11.45.

Komunikat Burmistrza Puszczykowa

Wojciech Makosz - finalista konkursu przyrodniczego

dodano: 2013-03-20

Miło mi poinformować, że Wojciech Makosz z klasy VI a został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Do tytułu laureata zabrakło tylko 1 punktu.

Wojtkowi, Jego Rodzicom i Pani Magdalenie Wąsowskiej składam serdeczne gratulacje.