Selekciaki- misja ratunkowa!

dodano: 2023-10-16
W październiku naszą szkołę odwiedził teatr lalkowy "Pracownia za piecem". Z inicjatywy Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” z siedzibą w Czempiniu odbył spektakl z zakresu edukacji ekologicznej dla uczniów z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, drugich i trzecich z naszej szkoły. Wystąpił ze swoim przedstawieniem pt: "Selekciaki-misja ratunkowa". Dzieci były nie tylko biernymi widzami, ale także aktywnie uczestniczyły w spektaklu segregując odpady i wrzucając je do odpowiednich pojemników.
Na zakończenie wszyscy zaśpiewali wesołą piosenkę: Hej, hej znacie zasady, hej, hej segregujcie odpady!

Muzyczny globtroter w klasach 0-3

dodano: 2023-10-16

Po raz kolejny ze swoim koncertem przyjechał do naszej szkoły Klub Małego Muzyka. Dzieci wraz z muzykami wybrały się w podróż po Bałkanach oraz poznały instrumenty, jakimi są fletnia pana i akordeon. Podczas koncertu usłyszały czym są dźwięki niskie i wysokie oraz wsłuchiwały się w odgłosy śpiewu ptaków, a chętni uczniowie tańczyli do piosenki z filmu "Grek Zorba".

Muzyka łączy i nie ma dla niej żadnych granic.

Idzie jeż, idzie jeż....

dodano: 2023-10-16

W ramach edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 1b zdobyli wiedzę na temat jeży. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o jeżach. Niewielu z nich wiedziało o tym, że jeże są świetnymi pływakami, a także potrafią się wspinać. Na podsumowanie zajęć na lekcji z edukacji plastycznej przygotowały z kasztanów jeże i ich rodziny.

#CODE WEEK 2023

dodano: 2023-10-15

Jak każdego roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie wzięła udział w oddolnej inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Udział w tym wydarzeniu biorą udział uczniowie wszystkich szkół w całej Europie. Założeniem jest zorganizowanie wydarzenia lub wzięcie udziału w aktywności związanej z programowaniem w terminie 7-22 października 2023 roku.

W naszej szkole uczniowie w tym roku tworzyli programy związane z królową nauk, czyli matematyką. Każda klasa na swoim poziomie używając programu SCRATCH opracowywała m.in. kalkulatory, programy wykonujące proste obliczenia matematyczne itp.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników. Inspirujemy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

Remigiusz Niezgódka

OWOCOWE PYSZNOŚCI W 1B

OWOCOWE PYSZNOŚCI

Klasa 1b w ramach tematu o owocach i warzywach, które rosną w sadzie i ogrodzie przygotowała pyszne owocowe szaszłyki. Każde dziecko przyniosło z domu ulubione owoce i ubrane w faruszek kucharski kroiło i nabijało na patyczki owocowe szaszłyki. Po przygotowaniu dzieci z apetytem zjadły po jednym szaszłyku, a pozostałe na deser spakowały do domu, dla swojej rodziny.
Mniam, mniam, mniam ... samo zdrowie i witaminki!

Dzień tabliczki mnożenia

dodano: 2023-10-15

6 października w naszej szkole odbył się Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie klas trzecich mierzyły się z działaniami matematycznymi, wykonując mnożenie do 60. Dzieci pracowały w parach na czas. Zwycięskie pary w nagrodę w najbliższym tygodniu nie otrzymały zadań domowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pyszne słodkości.

Malowanie jest sztuką

Malowanie jest sztuką
Mali artyści z klasy 2b po raz pierwszy malowali martwą naturę. Na stole w koszyku znajdowały się owoce, wokół nich liście i tak martwa natura czekała na jej namalowanie. Uczniowie chwycili w ręce pędzle, zanurzyli je w farbach i malowali. Na zakończenie pracy wszyscy z przyjemnością zjedli owocowe rekwizyty.

Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Badmintonie

dodano: 2023-10-14
Miło nam poinformować o sukcesach sportowych naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Badmintonie, które odbyły się w naszej szkole 13 października 2023 r.
Drużyna dziewcząt młodszych w składzie:
Zuzanna Cichocka, Aleksandra Kuczyńska, Maja Stawowczyk wywalczyły mistrzostwo powiatu.

Drużyna starsza dziewcząt zajęła miejsce czwarte. Skład zespołu: Blanka Idziorek, Gabriela Roszkowska, Julia Stawicka.
Chłopcy młodsi w składzie: Tymoteusz Łukasik, Igor Olszewski, Jan Strączkowski wywalczyli wicemistrzostwo powiatu.
Wicemistrzostwo powiatu zdobyli również chłopcy starsi: Maksymilian Duszczak i Antoni Namysł.

Wszystkie nasze drużyny awansowały do rozgrywek rejonowych.
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eliminacje miejskie w drużynowych szachach

dodano: 2023-10-14

Za nami eliminacje miejskie w drużynowych szachach.

W ramach Igrzysk Dzieci do zawodów powiatowych awansowała ekipa Szkoły Podstawowej nr 1, zaś w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej drużyna Szkoły Podstawowej nr 2.

Gratulujemy i wszystkim dziękujemy za udział!

Rajd „Bliżej przyrody” po terenach WPN

dodano: 2023-10-14

11 października 2023r młodzież naszej szkoły wzięła udział w rajdzie pieszym po terenach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Rajd odbywał się pod hasłem „Bliżej Przyrody” . Uczestniczyli w nim uczniowie z wielu szkół. Młodzież w czasie marszu miała do wykonania wiele ciekawych zadań.

Nasi uczniowie stanęli na podium zajmując drugie miejsce. Cała impreza zakończyła się pieczeniem kiełbasek i rozdaniem nagród.