Aktualności i wydarzenia

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 Nasza Szkoła biła „Rekord dla Niepodległej”, ponieważ, tak jak ponad 24 tysiące szkół w całej Polsce śpiewała w tym samym czasie Hymn.

Agnieszka Sibilak

Dzień Języków Obcych

Dnia 30 października w naszej szkole odbył się doroczny Dzień Języków Obcych. Brali w nim udział uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej, klasy 4-8 i trzecie klasy gimnazjalne. Dzieci z najmłodszych klas zaprezentowały wszystkim między innymi: Hiszpanię, Niemcy, Włochy, a uczniowie klas starszych: Czechy, Argentynę, Wietnam, Japonię, Indię, czy USA. Do zadań klas należało przygotowanie hymnu i flagi wylosowanego kraju oraz informacji i ciekawostek o danym państwie. Wiele klas wykazało się ogromną kreatywnością, przygotowując dla innych przepyszne potrawy czy prezentując stroje, a także tańce charakterystyczne dla danego kraju. Uczniowie bardzo się zaangażowali- pięknie udekorowali swoje sale i zrobili ciekawe gazetki tematyczne o wylosowanym przez siebie państwie. Ich pomysłowość nie znała granic. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w Dniu Języków Obcych w naszej szkole. Zapraszamy na kolejny taki dzień już za rok.

Agnieszka Sibilak

 

Już jesteśmy uczniami


Dnia 23 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej przez koleżanki i kolegów ze starszych klas edukacji wczesnoszkolnej. W tym uroczystym dniu uczniowie z kółka teatralnego przygotowali dla nich przedstawienie pt: „Plotka”, a całą uroczystość prowadzili koleżanki i koledzy z klasy trzeciej. W prezencie od drugich i trzeciej klasy najmłodsi uczniowie otrzymali pięknie ozdobione teczki z logo swojej klasy. Klasa Ia, której wychowawczynią jest pani Ewa Szykulska otrzymała nazwę maki, a Ib, której wychowawczynią jest pani Agata Akuszewska – nazwę czterolistne koniczynki. Pierwszakom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w nauce.

Agnieszka Sibilak

Bezpieczne Pierwszaki!

W październiku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie spotkali się z burmistrzem miasta Puszczykowa- panem Andrzejem Balcerkiem, przedstawicielem starostwa oraz policjantem i strażakiem. Pierwszaki otrzymali od swoich gości odblaskowe kamizelki, by bezpiecznie mogli poruszać po drodze, idąc do szkoły lub z niej wracając. Policjanci przypomnieli dzieciom, żeby przechodzili przez ulicę w miejscach do tego wyznaczonych oraz nosili odblaski i kamizelki odblaskowe, by byli lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Agnieszka Sibilak

dotyczy 12 listopada

INFORMUJEMY - DZIEŃ 12 LISTOPADA (PONIEDZIAŁEK) ZOSTAŁ USTANOWIONY W TYM ROKU ŚWIĘTEM NARODOWYM

SZKOŁA NIECZYNNA

Poloneza czas zacząć

Poloneza czas zacząć

Dnia 16 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie w ramach comiesięcznych spotkań z muzyką i kulturą w oddziałach przedszkolnych pojawili niezwykli artyści, którzy pokazali najmłodszym przepiękne tańce. Pierwszym z nich był polonez - taniec, który otwierał wielkie bale, taniec dostojny , wolny i spokojny, drugi to mazur- taniec szybki, z przytupem, który z kolei zamykał bale i uroczystości. Kolejnym tańcem zaprezentowanym przez artystów była szybka i żwawa polka galopka. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć, jak tańczy się poloneza czy mazura, podziwiali również strój żołnierza i szlachcianek, noszony w tamtych czasach. Na koniec wszystkie dzieci nauczyły się podstawowych kroków poloneza i przepięknie zatańczyły nasz narodowy taniec.

Agnieszka Sibilak

 

 

Drugi Kosmiczny Mecz Uczniowie-Nauczyciele

Kosmiczny mecz po raz drugi

Dnia 15 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie z okazji Święta Edukacji Narodowej na hali widowiskowo- sportowej po raz drugi rozegrał się wielki kosmiczny mecz. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny – nauczycieli i uczniów. Nauczyciele w składzie:  pani Milena Taratajcio, pani Lucyna Dydzińska, pani Magda Durek, pani Marta Madaj- Malinowska, siostra Maristella oraz pan Wiesław Bartkowiak, pan Bartosz Muszyński, pan Marek Wykrota oraz pan Kacper Mazur kontra uczniowie klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum. Mecz sędziowała pani dyrektor Marlena Jagaciak, a całą transmisję komentowały pani Agata Akuszewska oraz pani Anna Kochaniecka- Gosztkowska. Pierwszy rozegrany został mecz koszykówki, w którym zwyciężyła drużyna nauczycieli, drugi natomiast mecz siatkówki, w którym to zwycięstwo odnieśli uczniowie. Wszystkich dopingowali zebrani na hali uczniowie i nauczyciele, wykrzykując hasła zagrzewające do walki, a najmłodsi uczniowie dopingowali drużyny machając kolorowymi pomponami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom – drużynie nauczycieli i uczniów. Dziękujemy za te wspaniałe widowisko i czekamy na kolejny taki mecz już za rok!

Agnieszka Sibilak

„Na tropie indiańskich dżwięków”

Od września w Szkole Podstawowej nr 1 odbywają się koncerty podczas, których dzieci mają możliwość poznawać muzykę różnych kultur na żywo. 21 września br. uczniowie z klas I - III uczestniczyli w koncercie pt. "Na tropie indiańskich dżwięków". Część korytarza na drugim piętrze zamieniła się w indiańską wioskę z tipi w centrum oraz Indianami. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, instrumenty oraz muzykę. Koncert wszyscy obejrzeli z dużym zainteresowaniem i z niecierpliwością czekamy na następny.

 

Odwiedziny Angelique Kerber!

Na początku października, uczniowie z klasy sportowej mieli okazję trenować pod okiem swojej patronki Angelique Kerber. Tenisistka cierpliwie odpowiadała na pytania i pokazała kilka ważnych ćwiczeń. Ta niezwykła wizyta na pewno doda skrzydeł naszym najmłodszym sportowcom.

Wszyscy dziękujemy i zapraszamy ponownie!

 

 

Akcja MÓW POPRAWNIE

Drodzy Uczniowie,

 

chcielibyśmy Was poinformować o akcji, która będzie organizowana na terenie naszej szkoły, pt. "MÓW POPRAWNIE". Naszym celem jest uświadamianie i propagowanie zasad poprawnej wymowy oraz eliminacja najczęstszych błędów językowych, które popełniamy.

Na tablicy, znajdującej się na holu szkoły na pierwszym piętrze, wywieszane będą niepoprawne formy używanych przez nas wyrazów, jak i ich poprawne odpowiedniki.

Zachęcamy do tego, byście zwrócili na nie uwagę i do refleksji nad naszym ojczystym językiem.

 

5b i Joanna Konieczna

Znalezione obrazy dla zapytania mów poprawnie

 

 

 

 

Witamy nowy rok szkolny!


Dnia 3 września wszyscy uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019.
Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce również w Szkole
Podstawowej nr 1 w Puszczykowie i odbyła się po raz drugi w Hali
Widowiskowo- Sportowej. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił pan
burmistrz miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek, ksiądz proboszcz Roman
Poźniak, a także pani Małgorzata Szczotka – przewodnicząca Komisji Edukacji,
Kultury i Sportu oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Idziorek.
Podczas inauguracji roku szkolnego po raz pierwszy swoją przysięgę złożyli
nowi uczniowie naszej szkoły – pierwszoklasiści, którzy ślubowali uczyć się
pilnie i być dobrymi uczniami. Po złożonej przysiędze wychowawczynie klas
pierwszych pani Ewa Szykulska- wychowawczyni klasy 1a oraz pani Agata
Akuszewska- wychowawczyni klasy 1b przypięły swoim uczniom odznaki z
logo szkoły. Naszym nowym uczniom gratulujemy wejścia w poczet
uczniowskiej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Adama
Mickiewicza w Puszczykowie oraz życzymy miłych i radosnych chwil
spędzanych w szkole, wielu sukcesów sportowych i wspaniałych wyników w
nauce.

Agnieszka Sibilak
Joanna Konieczna

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów oraz życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Dziś, 29 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska skierowała list do rodziców i opiekunów, w którym poinformowała o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym 2018/2019, w tym m.in. dalszym wdrażaniu nowej podstawy programowej oraz rozwiązań dotyczących szkolnictwa branżowego i technicznego

Minister Anna Zalewska zachęciła rodziców do angażowania się w życie szkoły, w szczególności w ramach Rad Rodziców. Aby przybliżyć sposób działania rad rodziców, MEN przygotowało specjalny poradnik „Rady rodziców. Kompetencje i zasady działania”. Zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem.

 pobierz list w formacie pdf

 życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Plan lekcji 2018-2019 - aktualizacja!

Dostępne są już nowe plany lekcji na rok szkolny 2018/2019.

Uwaga! Układ zajęć nie jest ostateczny, prosimy o śledzenie zmian!

klasy I-III 

klasy IV-V 

klasy VI-VII 

klasy VIII i III gimnazjum

Nowa strona internetowa. Aktualizacja.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019, uruchomiliśmy nową stronę internetową.

Obecnie następuje aktualizacja zawartych treści.

Dzwonki szkolne

Dzwonki szkolne

Lekcja

godziny

przerwa

1

7.55-8.40

przerwa 10 minut

2

8.50-9.35

przerwa 10 minut

3

9.45-10.30

przerwa 10 minut

4

10.40-11.25

przerwa 15 minut

5

11.40-12.25

przerwa 15 minut

6

12.40-13.25

przerwa 10 minut

7

13.35-14.20

przerwa 10 minut

8

14.30-15.15

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 0-8

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele! 

Nadszedł czas, aby podzielić się wrażeniami z ostatnich dwóch miesięcy! Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019, które odbędzie się w poniedziałek 3 września o godzinie 9.00.

Do zobaczenia! 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla klas 0-8

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. w poniedziałek o godzinie 9.00 w hali widowiskowo-sportowej. Podczas uroczystości, poprzez pasowanie, do grona uczniów zostaną przyjęci pierwszoklasiści.

Serdecznie zapraszamy!

PÓŁKOLONIE W JEDYNCE

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji, Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie, tradycyjnie, jak w każde wakacje letnie i zimowe była organizatorem półkolonii. Szkolna młodzież i dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyła w rozmaitych zajęciach.                                           W pierwszym tygodniu głównymi atrakcjami były wyjazd do Centrum Sportu i Rekreacji NIKU w Poznaniu oraz plac zabaw w skórzewskim Centrum „Rodzinka”. Na początku lipca natomiast półkoloniści zwiedzili wystawę klocków LEGO w poznańskim centrum handlowym „Malta” i obejrzały film familijny pt: „Kuba Guzik”.                                                                   

Miasto Puszczykowo także włączyło się w organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Dwukrotnie wzięły one udział w terenowych zajęciach Laser-Tag oraz warsztatach muzycznych i językowych. Ponadto w szkole odbywały się zajęcia plastyczne, sportowe i komputerowe. Każde z dzieci mogło wykazać się swoimi umiejętnościami i poszerzać zainteresowania. Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i licznej frekwencji. Liczymy na to, że w przyszłym roku spotkamy się w równie licznej grupie.

Joanna Konieczna, Agnieszka Molińska, Agnieszka Sibilak


 

 

CZYTANIE NA TRAWIE

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się „Czytanie na trawie”. Uczestniczyła w nim cała szkoła począwszy od najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych po uczniów  klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. Każda klasa przygotowała się rewelacyjnie. Na boisku trawistym przed szkołą rozłożonych zostało mnóstwo kocyków i koców, na których siedziały dzieci ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Każdy uczeń i nauczyciel mógł mieć ze sobą książkę, którą w tym czasie czytał. Oprócz tego każda klasa zaprezentowała i czytała wszystkim własną wersję wybranego przez siebie utworu, a najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych wyrecytowały przez mikrofon  jeden z wierszy „Zoo”  Jana Brzechwy. Wszyscy uczniowie miło i przyjemnie spędziły czas . Już czekamy na kolejne czytanie na trawie, które odbędzie się w naszej szkole zapewne za rok w czerwcowe przedpołudnie.

 

Agnieszka Sibilak


Spotkanie z policjantem

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

12 czerwca do naszej szkoły przyszedł pewien gość, którego uczniowie bardzo dobrze znają, ponieważ spotkał się z nimi już na początku roku szkolnego. Był to pan policjant. Zaproszony został do naszej szkoły i opowiadał dzieciom o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Dzieci mogły także zadawać pytania panu policjantowi, na które udzielał odpowiedzi. Na końcu życzył dzieciom wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku nad morzem, nad jeziorami, czy w górach, by zdrowi i pełni nowych sił wrócili do szkoły we wrześniu.

Agnieszka Sibilak

SP 1