Aktualności i wydarzenia

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W NASZEJ SZKOLE

            Dnia 7 grudnia w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jego organizacja jest już coroczną tradycją. W odróżnieniu od roku poprzedniego, odbył się na Hali Widowiskowo-Sportowej. Uczniowie wraz z rodzicami włączyli się w przygotowania do tego dnia, czego efektem było mnóstwo przepięknych ozdób świątecznych, które mogliśmy nie tylko podziwiać, ale i  oczywiście zakupić. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. W sali konferencyjnej rodzice i uczniowie przygotowali kawiarenkę. Na tych, którzy zapragnęli chwili odpoczynku, czekała gorąca kawa i mnóstwo smakołyków. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i za mile spędzony czas.

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku pod koniec listopada, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie obchodzili święto najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci pluszowego misia. W ramach świętowania dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, drugich i trzecich wraz ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami, przyniesionymi z domów spotkały się razem na szkolnym korytarzu. Tam wszyscy zaśpiewali znaną piosenkę pt: „Jadą, jadą misie”, a najmłodsze dzieci z kółka teatralnego pod kierunkiem pani Beaty Markowskiej zaprezentowały przedstawienie o misiach niejadkach. Pani bibliotekarka Ewa Sturzbecher opowiedziała dzieciom kilka ciekawostek i informacji na temat misia Koali, który tak naprawdę nie jest misiem i należy do gatunku torbaczy, ale którego również lubimy i kochamy, jak inne misie. Następnie po wysłuchaniu tych informacji dzieci odpowiadały na zadawane przez panią bibliotekarkę pytania podnosząc w górę zielone lub czerwone karteczki.  Na pożegnanie kółko teatralne, do którego uczęszczają również uczniowie klas drugich wystąpiło dla zgromadzonej publiczności z przedstawieniem – interpretacją  wiersza Adama Mickiewicza pt: Przyjaciele”, i wartościowym  przesłaniem „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.

Agnieszka Sibilak

„Z młodej piersi się wyrwało…”

W ramach comiesięcznych spotkań z ciekawymi ludźmi, muzyką i kulturą w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie pojawili się niezwykli goście. W związku z obchodami stulecia Niepodległości Polski przypomnieli dzieciom z najmłodszych klas historię naszej ojczyzny Polski, której przez wiele lat nie było na mapie. Wszyscy w postawie na baczność odśpiewali hymn Polski oraz znane patriotyczne pieśni, takie, jak: „O mój rozmarynie”, czy „Przybyli ułani pod okienko”.  Zaproszeni artyści pokazali dzieciom, jak wyglądał strój polskiego żołnierza, wyposażenie apteczki wojskowej oraz wyjaśnili takie pojęcia, jak: piechota, czy ułani. Podczas prezentacji zagrali również na przyniesionych na tę okoliczność instrumentach akordeonie, bębnie i werblu oraz pokazali różnice  między tymi instrumentami, a każde z dzieci miało okazję nauczyć się marszu żołnierskiego.

Agnieszka Sibilak

Pożegnanie jesieni.

 

Najmłodsze dzieci ze Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie oficjalnie pożegnały jesień. W listopadzie dzieci z oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem wychowawczyni każdej z klas zaprezentowały przedstawienie jesienne pt: „Grzybobranie”, na które zaprosiły swoich rodziców i dyrekcję. Dziewczynki i chłopcy pięknie recytowali wyuczone role, śpiewali piosenki o jesieni oraz zrobiły dla swoich gości przepiękny atlas grzybów. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, a  dzieci czekają już na zimę i zaczęły przygotowania do kolejnej artystycznej prezentacji .

Agnieszka Sibilak

 

Ważne! Pomóżmy Kubie z naszej Rodziny Jedynkowej!

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla Kuby - absolwenta naszej szkoły, który uległ poważnemu wypadkowi.

Szczegóły poniżej:

https://pomagam.pl/pomagamykubie

Bardzo dziękujemy!

Społeczność Jedynki

 

Półkolonie zimowe - w zakładce DLA RODZICÓW szczegóły.

Półkolonie zimowe - w zakładce DLA RODZICÓW znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące półkolonii zimowych 2019.  Zapraszamy!

Terminy klasyfikacji półrocznej i rocznej

Zarządzenie nr 33/2018

z dnia 19 listopada 2018 r.

Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Puszczykowie

 

w sprawie określenia terminów półrocznej klasyfikacji 2018/2019

 

Na podstawie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 sierpnia 2017 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1534)

zarządzam, co następuje:

 • 1

11.12.2018 termin podania informacji o przewidywanych ocenach z zajęć edukacyjnych i zachowania.

 • 2

2.01.2019  termin wystawienia ocen z zajęć edukacyjnych i zachowania

 • 3

3.01.2019  termin podania uczniom i ich rodzicom informacji o wystawionych ocenach  z zajęć edukacyjnych i zachowania.

 • 4

4.01.2019  termin składania wniosków o egzaminy sprawdzające.

 • 5

8.01.2019  termin klasyfikacyjnego posiedzenia rady pedagogicznej

 • 6

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

 

Puszczykowo, 19 listopada 2018 roku       Ewa Budzyńska – dyrektor szkoły

 

 

Zarządzenie nr 34/2018

z dnia 19 listopada 2018 r.

Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Puszczykowie

 

w sprawie określenia terminów rocznej klasyfikacji 2018/2019

 

Na podstawie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 sierpnia 2017 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1534)

zarządzam, co następuje:

 • 1

21.05.2019 termin podania informacji o przewidywanych ocenach z zajęć edukacyjnych i zachowania.

 • 2

12.06.2019  termin wystawienia ocen z zajęć edukacyjnych i zachowania

 • 3

13.06.2019  termin podania uczniom i ich rodzicom informacji o wystawionych ocenach  z zajęć edukacyjnych i zachowania.

 • 4

14.06.2019  termin składania wniosków o egzaminy sprawdzające.

 • 5

17.06.2019  termin klasyfikacyjnego posiedzenia rady pedagogicznej

 • 6

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

 

 

Puszczykowo, 19  listopada 2018 roku       Ewa Budzyńska – dyrektor szkoły

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 Nasza Szkoła biła „Rekord dla Niepodległej”, ponieważ, tak jak ponad 24 tysiące szkół w całej Polsce śpiewała w tym samym czasie Hymn.

Agnieszka Sibilak

Dzień Języków Obcych

Dnia 30 października w naszej szkole odbył się doroczny Dzień Języków Obcych. Brali w nim udział uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej, klasy 4-8 i trzecie klasy gimnazjalne. Dzieci z najmłodszych klas zaprezentowały wszystkim między innymi: Hiszpanię, Niemcy, Włochy, a uczniowie klas starszych: Czechy, Argentynę, Wietnam, Japonię, Indię, czy USA. Do zadań klas należało przygotowanie hymnu i flagi wylosowanego kraju oraz informacji i ciekawostek o danym państwie. Wiele klas wykazało się ogromną kreatywnością, przygotowując dla innych przepyszne potrawy czy prezentując stroje, a także tańce charakterystyczne dla danego kraju. Uczniowie bardzo się zaangażowali- pięknie udekorowali swoje sale i zrobili ciekawe gazetki tematyczne o wylosowanym przez siebie państwie. Ich pomysłowość nie znała granic. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w Dniu Języków Obcych w naszej szkole. Zapraszamy na kolejny taki dzień już za rok.

Agnieszka Sibilak

 

Już jesteśmy uczniami


Dnia 23 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej przez koleżanki i kolegów ze starszych klas edukacji wczesnoszkolnej. W tym uroczystym dniu uczniowie z kółka teatralnego przygotowali dla nich przedstawienie pt: „Plotka”, a całą uroczystość prowadzili koleżanki i koledzy z klasy trzeciej. W prezencie od drugich i trzeciej klasy najmłodsi uczniowie otrzymali pięknie ozdobione teczki z logo swojej klasy. Klasa Ia, której wychowawczynią jest pani Ewa Szykulska otrzymała nazwę maki, a Ib, której wychowawczynią jest pani Agata Akuszewska – nazwę czterolistne koniczynki. Pierwszakom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w nauce.

Agnieszka Sibilak

Bezpieczne Pierwszaki!

W październiku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie spotkali się z burmistrzem miasta Puszczykowa- panem Andrzejem Balcerkiem, przedstawicielem starostwa oraz policjantem i strażakiem. Pierwszaki otrzymali od swoich gości odblaskowe kamizelki, by bezpiecznie mogli poruszać po drodze, idąc do szkoły lub z niej wracając. Policjanci przypomnieli dzieciom, żeby przechodzili przez ulicę w miejscach do tego wyznaczonych oraz nosili odblaski i kamizelki odblaskowe, by byli lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Agnieszka Sibilak

dotyczy 12 listopada

INFORMUJEMY - DZIEŃ 12 LISTOPADA (PONIEDZIAŁEK) ZOSTAŁ USTANOWIONY W TYM ROKU ŚWIĘTEM NARODOWYM

SZKOŁA NIECZYNNA

Poloneza czas zacząć

Poloneza czas zacząć

Dnia 16 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie w ramach comiesięcznych spotkań z muzyką i kulturą w oddziałach przedszkolnych pojawili niezwykli artyści, którzy pokazali najmłodszym przepiękne tańce. Pierwszym z nich był polonez - taniec, który otwierał wielkie bale, taniec dostojny , wolny i spokojny, drugi to mazur- taniec szybki, z przytupem, który z kolei zamykał bale i uroczystości. Kolejnym tańcem zaprezentowanym przez artystów była szybka i żwawa polka galopka. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć, jak tańczy się poloneza czy mazura, podziwiali również strój żołnierza i szlachcianek, noszony w tamtych czasach. Na koniec wszystkie dzieci nauczyły się podstawowych kroków poloneza i przepięknie zatańczyły nasz narodowy taniec.

Agnieszka Sibilak

 

 

Drugi Kosmiczny Mecz Uczniowie-Nauczyciele

Kosmiczny mecz po raz drugi

Dnia 15 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie z okazji Święta Edukacji Narodowej na hali widowiskowo- sportowej po raz drugi rozegrał się wielki kosmiczny mecz. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny – nauczycieli i uczniów. Nauczyciele w składzie:  pani Milena Taratajcio, pani Lucyna Dydzińska, pani Magda Durek, pani Marta Madaj- Malinowska, siostra Maristella oraz pan Wiesław Bartkowiak, pan Bartosz Muszyński, pan Marek Wykrota oraz pan Kacper Mazur kontra uczniowie klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum. Mecz sędziowała pani dyrektor Marlena Jagaciak, a całą transmisję komentowały pani Agata Akuszewska oraz pani Anna Kochaniecka- Gosztkowska. Pierwszy rozegrany został mecz koszykówki, w którym zwyciężyła drużyna nauczycieli, drugi natomiast mecz siatkówki, w którym to zwycięstwo odnieśli uczniowie. Wszystkich dopingowali zebrani na hali uczniowie i nauczyciele, wykrzykując hasła zagrzewające do walki, a najmłodsi uczniowie dopingowali drużyny machając kolorowymi pomponami. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom – drużynie nauczycieli i uczniów. Dziękujemy za te wspaniałe widowisko i czekamy na kolejny taki mecz już za rok!

Agnieszka Sibilak

„Na tropie indiańskich dżwięków”

Od września w Szkole Podstawowej nr 1 odbywają się koncerty podczas, których dzieci mają możliwość poznawać muzykę różnych kultur na żywo. 21 września br. uczniowie z klas I - III uczestniczyli w koncercie pt. "Na tropie indiańskich dżwięków". Część korytarza na drugim piętrze zamieniła się w indiańską wioskę z tipi w centrum oraz Indianami. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, instrumenty oraz muzykę. Koncert wszyscy obejrzeli z dużym zainteresowaniem i z niecierpliwością czekamy na następny.

 

Odwiedziny Angelique Kerber!

Na początku października, uczniowie z klasy sportowej mieli okazję trenować pod okiem swojej patronki Angelique Kerber. Tenisistka cierpliwie odpowiadała na pytania i pokazała kilka ważnych ćwiczeń. Ta niezwykła wizyta na pewno doda skrzydeł naszym najmłodszym sportowcom.

Wszyscy dziękujemy i zapraszamy ponownie!

 

 

Akcja MÓW POPRAWNIE

Drodzy Uczniowie,

 

chcielibyśmy Was poinformować o akcji, która będzie organizowana na terenie naszej szkoły, pt. "MÓW POPRAWNIE". Naszym celem jest uświadamianie i propagowanie zasad poprawnej wymowy oraz eliminacja najczęstszych błędów językowych, które popełniamy.

Na tablicy, znajdującej się na holu szkoły na pierwszym piętrze, wywieszane będą niepoprawne formy używanych przez nas wyrazów, jak i ich poprawne odpowiedniki.

Zachęcamy do tego, byście zwrócili na nie uwagę i do refleksji nad naszym ojczystym językiem.

 

5b i Joanna Konieczna

Znalezione obrazy dla zapytania mów poprawnie

 

 

 

 

Witamy nowy rok szkolny!


Dnia 3 września wszyscy uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019.
Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce również w Szkole
Podstawowej nr 1 w Puszczykowie i odbyła się po raz drugi w Hali
Widowiskowo- Sportowej. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił pan
burmistrz miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek, ksiądz proboszcz Roman
Poźniak, a także pani Małgorzata Szczotka – przewodnicząca Komisji Edukacji,
Kultury i Sportu oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Idziorek.
Podczas inauguracji roku szkolnego po raz pierwszy swoją przysięgę złożyli
nowi uczniowie naszej szkoły – pierwszoklasiści, którzy ślubowali uczyć się
pilnie i być dobrymi uczniami. Po złożonej przysiędze wychowawczynie klas
pierwszych pani Ewa Szykulska- wychowawczyni klasy 1a oraz pani Agata
Akuszewska- wychowawczyni klasy 1b przypięły swoim uczniom odznaki z
logo szkoły. Naszym nowym uczniom gratulujemy wejścia w poczet
uczniowskiej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Adama
Mickiewicza w Puszczykowie oraz życzymy miłych i radosnych chwil
spędzanych w szkole, wielu sukcesów sportowych i wspaniałych wyników w
nauce.

Agnieszka Sibilak
Joanna Konieczna

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów oraz życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Dziś, 29 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska skierowała list do rodziców i opiekunów, w którym poinformowała o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym 2018/2019, w tym m.in. dalszym wdrażaniu nowej podstawy programowej oraz rozwiązań dotyczących szkolnictwa branżowego i technicznego

Minister Anna Zalewska zachęciła rodziców do angażowania się w życie szkoły, w szczególności w ramach Rad Rodziców. Aby przybliżyć sposób działania rad rodziców, MEN przygotowało specjalny poradnik „Rady rodziców. Kompetencje i zasady działania”. Zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem.

 pobierz list w formacie pdf

 życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Plan lekcji 2018-2019 - aktualizacja!

Dostępne są już nowe plany lekcji na rok szkolny 2018/2019.

Uwaga! Układ zajęć nie jest ostateczny, prosimy o śledzenie zmian!

klasy I-III 

klasy IV-V 

klasy VI-VII 

klasy VIII i III gimnazjum