Aktualności i wydarzenia

„Na tropie indiańskich dżwięków”

Od września w Szkole Podstawowej nr 1 odbywają się koncerty podczas, których dzieci mają możliwość poznawać muzykę różnych kultur na żywo. 21 września br. uczniowie z klas I - III uczestniczyli w koncercie pt. "Na tropie indiańskich dżwięków". Część korytarza na drugim piętrze zamieniła się w indiańską wioskę z tipi w centrum oraz Indianami. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, instrumenty oraz muzykę. Koncert wszyscy obejrzeli z dużym zainteresowaniem i z niecierpliwością czekamy na następny.

 

Odwiedziny Angelique Kerber!

Na początku października, uczniowie z klasy sportowej mieli okazję trenować pod okiem swojej patronki Angelique Kerber. Tenisistka cierpliwie odpowiadała na pytania i pokazała kilka ważnych ćwiczeń. Ta niezwykła wizyta na pewno doda skrzydeł naszym najmłodszym sportowcom.

Wszyscy dziękujemy i zapraszamy ponownie!

 

 

Akcja MÓW POPRAWNIE

Drodzy Uczniowie,

 

chcielibyśmy Was poinformować o akcji, która będzie organizowana na terenie naszej szkoły, pt. "MÓW POPRAWNIE". Naszym celem jest uświadamianie i propagowanie zasad poprawnej wymowy oraz eliminacja najczęstszych błędów językowych, które popełniamy.

Na tablicy, znajdującej się na holu szkoły na pierwszym piętrze, wywieszane będą niepoprawne formy używanych przez nas wyrazów, jak i ich poprawne odpowiedniki.

Zachęcamy do tego, byście zwrócili na nie uwagę i do refleksji nad naszym ojczystym językiem.

 

5b i Joanna Konieczna

Znalezione obrazy dla zapytania mów poprawnie

 

 

 

 

Witamy nowy rok szkolny!


Dnia 3 września wszyscy uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019.
Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce również w Szkole
Podstawowej nr 1 w Puszczykowie i odbyła się po raz drugi w Hali
Widowiskowo- Sportowej. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił pan
burmistrz miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek, ksiądz proboszcz Roman
Poźniak, a także pani Małgorzata Szczotka – przewodnicząca Komisji Edukacji,
Kultury i Sportu oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Idziorek.
Podczas inauguracji roku szkolnego po raz pierwszy swoją przysięgę złożyli
nowi uczniowie naszej szkoły – pierwszoklasiści, którzy ślubowali uczyć się
pilnie i być dobrymi uczniami. Po złożonej przysiędze wychowawczynie klas
pierwszych pani Ewa Szykulska- wychowawczyni klasy 1a oraz pani Agata
Akuszewska- wychowawczyni klasy 1b przypięły swoim uczniom odznaki z
logo szkoły. Naszym nowym uczniom gratulujemy wejścia w poczet
uczniowskiej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Adama
Mickiewicza w Puszczykowie oraz życzymy miłych i radosnych chwil
spędzanych w szkole, wielu sukcesów sportowych i wspaniałych wyników w
nauce.

Agnieszka Sibilak
Joanna Konieczna

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów oraz życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Dziś, 29 sierpnia br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska skierowała list do rodziców i opiekunów, w którym poinformowała o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym 2018/2019, w tym m.in. dalszym wdrażaniu nowej podstawy programowej oraz rozwiązań dotyczących szkolnictwa branżowego i technicznego

Minister Anna Zalewska zachęciła rodziców do angażowania się w życie szkoły, w szczególności w ramach Rad Rodziców. Aby przybliżyć sposób działania rad rodziców, MEN przygotowało specjalny poradnik „Rady rodziców. Kompetencje i zasady działania”. Zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem.

 pobierz list w formacie pdf

 życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Plan lekcji 2018-2019 - aktualizacja!

Dostępne są już nowe plany lekcji na rok szkolny 2018/2019.

Uwaga! Układ zajęć nie jest ostateczny, prosimy o śledzenie zmian!

klasy I-III 

klasy IV-V 

klasy VI-VII 

klasy VIII i III gimnazjum

Nowa strona internetowa. Aktualizacja.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019, uruchomiliśmy nową stronę internetową.

Obecnie następuje aktualizacja zawartych treści.

Dzwonki szkolne

Dzwonki szkolne

Lekcja

godziny

przerwa

1

7.55-8.40

przerwa 10 minut

2

8.50-9.35

przerwa 10 minut

3

9.45-10.30

przerwa 10 minut

4

10.40-11.25

przerwa 15 minut

5

11.40-12.25

przerwa 15 minut

6

12.40-13.25

przerwa 10 minut

7

13.35-14.20

przerwa 10 minut

8

14.30-15.15

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 0-8

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele! 

Nadszedł czas, aby podzielić się wrażeniami z ostatnich dwóch miesięcy! Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019, które odbędzie się w poniedziałek 3 września o godzinie 9.00.

Do zobaczenia! 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla klas 0-8

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. w poniedziałek o godzinie 9.00 w hali widowiskowo-sportowej. Podczas uroczystości, poprzez pasowanie, do grona uczniów zostaną przyjęci pierwszoklasiści.

Serdecznie zapraszamy!

PÓŁKOLONIE W JEDYNCE

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji, Szkoła Podstawowa nr 1 w Puszczykowie, tradycyjnie, jak w każde wakacje letnie i zimowe była organizatorem półkolonii. Szkolna młodzież i dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyła w rozmaitych zajęciach.                                           W pierwszym tygodniu głównymi atrakcjami były wyjazd do Centrum Sportu i Rekreacji NIKU w Poznaniu oraz plac zabaw w skórzewskim Centrum „Rodzinka”. Na początku lipca natomiast półkoloniści zwiedzili wystawę klocków LEGO w poznańskim centrum handlowym „Malta” i obejrzały film familijny pt: „Kuba Guzik”.                                                                   

Miasto Puszczykowo także włączyło się w organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Dwukrotnie wzięły one udział w terenowych zajęciach Laser-Tag oraz warsztatach muzycznych i językowych. Ponadto w szkole odbywały się zajęcia plastyczne, sportowe i komputerowe. Każde z dzieci mogło wykazać się swoimi umiejętnościami i poszerzać zainteresowania. Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i licznej frekwencji. Liczymy na to, że w przyszłym roku spotkamy się w równie licznej grupie.

Joanna Konieczna, Agnieszka Molińska, Agnieszka Sibilak


 

 

CZYTANIE NA TRAWIE

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się „Czytanie na trawie”. Uczestniczyła w nim cała szkoła począwszy od najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych po uczniów  klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. Każda klasa przygotowała się rewelacyjnie. Na boisku trawistym przed szkołą rozłożonych zostało mnóstwo kocyków i koców, na których siedziały dzieci ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Każdy uczeń i nauczyciel mógł mieć ze sobą książkę, którą w tym czasie czytał. Oprócz tego każda klasa zaprezentowała i czytała wszystkim własną wersję wybranego przez siebie utworu, a najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych wyrecytowały przez mikrofon  jeden z wierszy „Zoo”  Jana Brzechwy. Wszyscy uczniowie miło i przyjemnie spędziły czas . Już czekamy na kolejne czytanie na trawie, które odbędzie się w naszej szkole zapewne za rok w czerwcowe przedpołudnie.

 

Agnieszka Sibilak


Spotkanie z policjantem

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

12 czerwca do naszej szkoły przyszedł pewien gość, którego uczniowie bardzo dobrze znają, ponieważ spotkał się z nimi już na początku roku szkolnego. Był to pan policjant. Zaproszony został do naszej szkoły i opowiadał dzieciom o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Dzieci mogły także zadawać pytania panu policjantowi, na które udzielał odpowiedzi. Na końcu życzył dzieciom wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku nad morzem, nad jeziorami, czy w górach, by zdrowi i pełni nowych sił wrócili do szkoły we wrześniu.

Agnieszka Sibilak

SP 1 

Nowe boisko!

Puszczykowo na sportowo – dzisiaj to hasło dotyczy nas jeszcze bardziej.

Niektórzy mówią, że dzieci się nie ruszają i wolą siedzieć przed telewizorem. To nieprawda! Dlatego bardzo cieszymy się, że przy naszej szkole oficjalnie otwarto boisko lekkoatletyczne. To kolejne miejsce, gdzie możemy uprawiać sport i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Ambroży Kleks śpiewał:

„Biegać, skakać,

Latać, pływać.

W tańcu, w ruchu wypoczywać!”

Na tym boisku być może będą trenować przyszli olimpijczycy, ale na pewno będą tu szczęśliwe dzieci i młodzież. 

Po oficjalnym otwarciu boiska, należało je wypróbować! Odbyły się więc zawody sztafetowe klas 4-7. Bieżnia sprawdziła się i na pewno pozwoli na uzyskiwanie lepszych wyników.

Milena Taratajcio, SP 1

 

Dzień Dziecka

Dnia 4 czerwca w naszej szkole wszyscy uczniowie mieli swoje święto. W tym właśnie dniu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała dla dzieci wspaniałe niespodzianki – każde dziecko dostało kulkę pysznego loda oraz kubek lemoniady. Wszyscy uczniowie zostali również zaproszeni przez Miasto Puszczykowo do hali widowiskowo- sportowej na przedstawienie teatralne pt: „Pchła Szchrajka”, w wykonaniu Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dziękujemy, że o nas pamiętacie, fajnie jest być dzieckiem!

Agnieszka Sibilak

SP1

Dzień piżamy i podusi

Dnia 30 maja w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Dzień piżamy i podusi. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w swoich ulubionych piżamach i ze swoją ulubioną poduszką w ręku. W wolnej chwili, gdy nikt nie patrzył można było zamknąć oczy, położyć głowę na poduszce i odpocząć. Na jednej z przerw zrobione zostało przez okno szkoły wspaniałe zdjęcie wszystkich uczniów w piżamach, z poduszkami. Dziękujemy za tą chwilę relaksu i czekamy na kolejny taki dzień w przyszłym roku szkolnym.

Agnieszka Sibilak

SP1

Pokaz dziecięcych pasji

W dniu 29 maja w naszej szkole po raz pierwszy odbył się „Pokaz dziecięcych pasji”. Organizatorami byli pani Dominika Musiał i pani Beata Markowska. Uczniowie przygotowali w tym dniu krótkie prezentacje multimedialne, o tym, co lubią, co zbierają,  co ich interesuje i co jest ich hobby. Przynieśli też swoje dyplomy, puchary, medale i  różne kolekcje oraz pokazali je wszystkim na przygotowanej wystawie. Prezentacje były bardzo ciekawe i interesujące. Serdecznie dziękujemy rodzicom i opiekunom za przygotowanie swoich pociech. Dziękujemy również wychowawcom za pomoc w przygotowaniu dzieci i stoisk na wystawy. Dzieciom gratulujemy udanych prezentacji.

Agnieszka Sibilak

SP1

 

SPORTOWY DZIEŃ RODZINY

Podczas zajęć dużo mówiliśmy w tym roku o zdrowym żywieniu i aktywności sportowej. Korzystając z tego, że zbliża się Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka, Samorząd Szkolny postanowił uczcić te uroczystości razem i właśnie na sportowo. W piątek 25 maja, po rozgrzewce, uczniowie klas 1-3 wraz z rodzicami stanęli na linii startu. Konkurowały ze sobą 3 drużyny – kolory, każda miała swojego trenera - wychowawczynię. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali Lucyna Dydzińska i Wiesław Bartkowiak. Były wyścigi rydwanów, slalom pod nogami dorosłych, rzuty do celu, unihokej, kangury. Dużo emocji wywołały też wyścigi rodziców na wieloosobowych nartach. Każdy wyścig zakończony był ogłoszeniem wyników dla poszczególnych drużyn. Zaangażowanie rosło z każdą minutą. Zawodnicy sprawdzili się i przestrzegali głównej zasady „fair play”, dopingowali siebie nawzajem. Na zakończenie uczniowie dostali cukierki, a rodzicom dyplomy z podziękowaniem wręczyła Pani Dyrektor Ewa Budzyńska. Mamy nadzieję, że pozytywne emocje zostaną do następnego Sportowego Dnia Rodziny.

Samorząd Szkolny SP1

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 28 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski i jednocześnie eliminacje do III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Dnia 16 czerwca reprezentować naszą szkołę będą: Antosia Nowakowska z klasy 1b, Natasza Brzoska z klasy 3b, Justyna Niedziałkowska z klasy 4a oraz Maksymilian Skoryna z klasy 4b. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, a także jury czyli pani Dyrektor Ewie Budzyńskiej i pani Ewie Sturzbecher, które miały niełatwe zadanie.
Beata Markowska

Z teatrem za pan brat

W Jedynce od wielu już lat działa szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Beaty Markowskiej, zapraszając uczniów na ciekawe i interesujące przedstawienia. W ostatnim czasie uczniowie oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, drugich i trzecich mogli gościć na kilku takich przedstawieniach. Z okazji Dnia Ziemi klasa 1b zaprezentowała wszystkim przedstawienie pt: „Kto ma olej w głowie?”, w którym pokazała nam, jak to pewna piękna, ale niestety niezbyt mądra dama nie potrafiła szanować  przyrody i zanieczyszczała las, miejsce, w którym żyją zwierzęta i rosną drzewa. Kółko teatralne pokazało nam również dwa inne ciekawe przedstawienie pt: „Przyjaciele”, ukazujące prawdziwą przyjaźń między dwójką dzieci, z przesłaniem dobrze wszystkim znanym,, że „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” . Zaprosiło nas także spektakl pt: „Dary czterech wróżek”, który pokazał nam na przykładzie dwóch sióstr, jak  bycie dobrym i pracowitym może dać nagrodę, a czynienie zła i lenistwo nie popłaca i może być karą. Dziękujemy serdecznie klasie 1b oraz kółku teatralnemu za możliwość udziału w tych przedstawieniach i czekamy na kolejne.

Agnieszka Sibilak