Aktualności i wydarzenia

Witaj szkoło! Pasowanie Pierwszoklasistów.

Witaj szkoło!

Dnia 1 września wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie rozpoczęli nowy rok szkolny. W związku z reżimem sanitarnym obowiązującym w szkołach rozpoczęcie roku nie miało charakteru uroczystego, lecz odbyło się w salach lekcyjnych z udziałem uczniów i wychowawców.  Tylko pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 mogli bardzo uroczyście i wzniośle świętować ten dzień. Był to ich pierwszy dzień szkoły i dzień, w którym stali się uczniami. Pani dyrektor Ewa Budzyńska dokonała pasowania pierwszoklasistów symbolicznym piórem, przyjmując tym samym pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości bohaterowie otrzymali dyplomy oraz długopisy. Klasa 1 a, której wychowawczynią jest pani Ewa Szykulska przyjęła nazwę sówki, a klasa 1b, której wychowawczynią jest pani Agata Akuszewska nazwę dzięcioły. Pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w nauce i wytrwałości w dążeniu do celu.

Agnieszka Sibilak

Agnieszka Molińska