Poloneza czas zacząć

Dnia 16 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie w ramach comiesięcznych spotkań z muzyką i kulturą w oddziałach przedszkolnych pojawili niezwykli artyści, którzy pokazali najmłodszym przepiękne tańce. Pierwszym z nich był polonez - taniec, który otwierał wielkie bale, taniec dostojny , wolny i spokojny, drugi to mazur- taniec szybki, z przytupem, który z kolei zamykał bale i uroczystości. Kolejnym tańcem zaprezentowanym przez artystów była szybka i żwawa polka galopka. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć, jak tańczy się poloneza czy mazura, podziwiali również strój żołnierza i szlachcianek, noszony w tamtych czasach. Na koniec wszystkie dzieci nauczyły się podstawowych kroków poloneza i przepięknie zatańczyły nasz narodowy taniec.