Aktualności i wydarzenia

Świętujemy Dzień Pluszowego Misia!

Już po raz kolejny 25 listopada był w naszej szkole bardzo ważnym dniem. Tego właśnie dnia swoje święto na całym świecie obchodzi pluszowy miś. Uczniowie naszej szkoły również o nim pamiętali. Bibliotekarka – pani Ewa Sturzbecher zaprosiła wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, drugich i trzecich na wspólne świętowanie. Opowiedziała nam historię pluszowego misia, a następnie przedstawiła wszystkim misia, który w tym roku świętował w naszej  szkole- misia Czarnego Noska- bohatera książki Janiny Porazińskiej pt: „Pamiętnik Czarnego Noska”. Podczas spotkania z misiem zadaniem dzieci było udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące przygód misa o Czarnym Nosku, z którym dzieci zapoznały się już wcześniej, słuchając opowiadań czytanych w klasach przez swoje panie wychowawczynie. Podczas świętowania Dnia Misia obejrzeliśmy również przedstawienie teatralne o przygodach Czarnego Noska, na podstawie książki Janiny Porazińskiej.  Zaprezentowali nam je uczniowie z klas pierwszych i drugich, uczęszczający na zajęcia z kółka teatralnego, prowadzonego przez panią Beatę Markowską.  Na samym końcu wszystkie dzieci wraz ze swoimi pluszowymi pupilami, które również były obecne na uroczystości zaśpiewały refren piosenki pt: „Pokochaj pluszowego misia”. Wielką niespodziankę przygotowała dla dzieci Rada Rodziców naszej szkoły. Odwiedził nas duży pluszak- pan Pikuś, a w prezencie oprócz wielkiego uścisku podarował dzieciom swoją maskotkę- małego pana Pikusia. Dzień pluszowego misia minął wszystkim wesoło  i radośnie. Niech nam żyje pluszowy miś!

Agnieszka Sibilak