Aktualności i wydarzenia

Srebro naszych siatkarzy w Mistrzostwach Powiatu!!!

dodano: 2024-03-24
Srebro naszych siatkarzy w Mistrzostwach Powiatu
Nasza szkoła była organizatorem Finału Powiatu w Minisiatkówce. Do rozgrywek zgłosiło się piętnaście gmin. Turniej był na bardzo wysokim poziomie.
Nasza drużyna po zaciętym boju wywalczyła Wicemistrzostwo Powiatu i awansowała do finału Rejonu Poznań Wschód.
To już trzeci finał rejonu w grach zespołowych naszych chłopaków z klas VI.
 
Skład drużyny: Franciszk Adolph, Franciszek Szlandrowicz, Igor Olszewski, Leon Czajor, Dawid Jija, Filip Kaczmarek, Jan Gołąb, Michał Sadowski, Tadeusz Olejarczyk.
 
Gratulacje: Lucyna Dydzińska, Wiesław Bartkowiak
 
 

Wizyta w sądzie rejonowym w Poznaniu.

dodano: 2024-03-24

26 września klasa Va odbyła wizytę w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, celem zapoznania się z możliwie dostępnym terenem, strukturą organizacyjną sądu i zadaniami  wydziałów.

Poznań 27.11.2023

dodano: 2024-03-24

27 listopada klasy Va i Vb wybrały się wspólnie na wycieczkę do Poznania, gdzie zwiedziły  Muzeum Rogalowe i Muzeum Pyry ( uczniowie zapoznali się z historią oraz legendą rogali świętomarcińskich i kultowego warzywa) oraz Stadion Lecha.

 

3x wizyta w SOR

dodano: 2024-03-24

3 października uczniowie klasy Va odwiedzili szpitalny oddział ratunkowy szpitala w Puszczykowie, gdzie zapoznali się z dostępnym terenem oraz pomieszczeniami, sprzętem oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy, również z wykorzystaniem defibrylatora, co każdy przećwiczył.

 

Wakacyjna inicjatywa rodziców i wychowawcy.

dodano: 2024-03-24

Rodzice odnowili ściany, a wychowawca wykonał wystrój pomieszczenia, gdzie uczniowie klasy Va od września kontynułują naukę. Można powiedzieć: wesoła i naukowa klasa. Czy będzie ona inspirowała piątoklasistów do osiągania coraz lepszych wyników, czas pokarze. Pani Dyrektor sfinansowała wymianę wykładziny na podłodze. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Edukacja obywatelska w Urzędzie Miasta

dodano: 2024-03-17

5 marca klasa 3a wybrała się na zajęcia w terenie- zajęcia z edukacji obywatelskiej do Urzędu Miasta Puszczykowa. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Burmistrza Miasta p. Andrzeja Balcerka, który nie tylko obdarował nas upominkami ale też pozwolił zasiąść w swoim burmistrzowskim fotelu (kto wie może ktoś z nas zostanie w przyszłości jego następcą). Pod  czujnym okiem p. Katarzyny Szykulskiej (mamy naszego kolegi) zwiedziliśmy cały urząd, poznaliśmy jego strukturę i zadania. Mogliśmy poczuć się również jak radni - w sali sesyjnej p. Sekretarz Maciej Dettlaff nie tylko podpowiedział nam jak i po co  zostać radnym ale bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie nasze pytania (faktycznie wie wszystko). Było tak ciekawie, ze nawet nie zauważyliśmy jak szybko  minął nam czas i trzeba było wracać do szkoły.

 

 

Finał Mistrzostw Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym!

dodano: 2024-03-17
Nasze dziewczyny w Finale Mistrzostw Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym
W finale mistrzostw województwa w tenisie stołowym
- Julia Stawicka,
- Blanka Idziorek i
- Gabriela Roszkowska
wywalczyły srebrny medal. Turniej rozgrywany był w Obornikach Wielkopolskich.
Dziewczyny awansowały do rozgrywanego w czerwcu w Rawie Mazowieckiej Finału Ogólnopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym.
BRAWO!!!!!!!!!!!!!
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z WIZYTĄ W ROGALINIE

dodano: 2024-03-17
W środę 13 marca uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Muzeum w Rogalinie.
Tam podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach.
Każda z klas z przewodnikiem zwiedzała zabytkowy pałac. Spacerując po pałacowych salach poznała historię rodu rodziny Raczyńskich z Kazimierzem Raczyńskim- wybitnym pisarzem koronnym, a później starostą wielkopolskim i nadwornym marszałkiem na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego na czele. Po obejrzeniu pałacu i poznaniu historii rodziny Raczyńskich dzieci udały się na warsztaty teatralne. Tam pod okiem pani- pięknej damy w ślicznym stroju z dawnych lat dowiedziały się o sztuce, jaką był taniec oraz o tym, jak wyglądaly bale w XVIII wieku. Po krótkiej teorii wybrały się na zajęcia, na których nauczyły się kroków tanecznych. Dziewczynki przebrane w balowe suknie, a chłopcy w eleganckie w tamtych czasach stroje męskie dostojnie i z gracją nauczyli się i znakomicie zatańczyli taniec zwany kontredansem. Kroki taneczne dzieci załapały bardzo szybko, a taniec wypadł rewelacyjnie!
Na zakończenie na pierwszaków czekały miła niespodzianka, to, co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawa. Dzieci mogły pobawić się drewnianymi zabawkami sprzed lat, co sprawiło im ogromną uciechę.
Zwiedzanie Muzeum i Pałacu w Rogalinie było bardzo udaną wycieczką. Uczestnictwo w niej zrealizowało również jedno z zaplanowanych zadań innowacji pedagogicznej "Klasa w terenie", w której biorą udział dzieci z edukacji wczesnoszkolnej w tym roku szkolnym.
Agnieszka Sibilak 

W KRAINIE DINOZAURÓW - zajęcia profilaktyczne

dodano: 2024-03-17

Z okazji Dnia Logopedy gościem dzieci z oddziałów przedszkolnych był wielki dinozaur, pod którego postacią ukryła się pani Kasia- nasza neurologopedka. 

Dla dzieci z klas 0a i 0b przygotowała ciekawe zajęcia profilaktyczne. Dziewczynki i chłopcy udali się do świata prehistorycznych gadów i wykonanywali poszczególne zadania. Jednym z nich było wyróżnianie głosek w nagłosie i odgadnięcie hasła, którym był dinozaur. Kolejnym zadaniem było nakarmienie pączkami głodnego pączkozaura, czyli gimnastyka buzi i języka. Podczas zabaw z dinozaurami nie zabrakło również czasu na naukę poprawnego toru oddechowego, czyli ćwiczeń ze szpatułką laryngologiczną. Kolejne zadanie o nazwie sensoryczne wykopaliska bardzo zaangażowało wszystkie dzieci. Na chwilę zamienili się w małych paleontologów, którzy w kaszy, makaronie i żelowych kulkach poszukiwali szkieletów i kości dinozaurów. Wielką frajdę sprawiło również dzieciom robienie gniotków z baloników i hydrożelu, którymi dzieci mogły się pobawić i zabrać na pamiątkę.
W prezentcie od pani Kasi na zakończenie dinozaurowych zajęć profilaktycznych każde dziecko otrzymało logopedyczną dmuchajkę, do ćwiczeń w domu pod nadzorem rodziców.
Bardzo dziękujemy pani Kasi za ciekawe i wspaniale przygotowane zajęcia.
Agnieszka Sibilak 

W MARCU JAK W GARNCU

dodano: 2024-03-17

Podczas zajęć z edukacji polonistycznej i przyrodniczej dzieci z klasy 1b zamienili się na chwilę w małych kucharzy. Założyli fartuszek kucharski, wzięli do ręki drewnianą łyżkę oraz garnek i gotowali marcową zupę, do której wrzucali różne symbole pogodowe. Raz świeciło słonko, a następnym razem zachodziło za chmury, padał deszcz, śnieg, a nawet grad, było wietrznie, mroźno, a nawet burzowo. Jak w przyszłowiu "W marcu jak w garncu" taka ta marcowa pogoda zmienna - raz zimowa, raz wiosenna.

Agnieszka Sibilak