Rozśpiewane Małolaty - XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI MAŁOLATA

dodano: 2019-05-23

Rozśpiewane Małolaty

XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI MAŁOLATA

Szkoła  Podstawowa  Nr 1 w Puszczykowie już po raz trzynasty była organizatorem Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Małolata, który odbył się w dniu 17 maja 2019r. Honorowym patronatem Festiwal objął Burmistrz Miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek oraz Starosta Poznański Jan Grabkowski.

Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Puszczykowa pan Andrzej Balcerek, przewodniczący Rady Miasta pan Tomasz Potocki oraz pan Mirosław Wieloch przewodniczący Komisji Promocji i Integracji Europejskiej. Pani dyrektor Ewa Budzyńska przywitała wszystkich uczestników życząc miłej zabawy oraz sukcesów.

Do rywalizacji stanęło 16 szkół: z Mosiny, Lubonia, Kórnika, Komornik, Czapur, Krosna, Krosinka, Pecnej, Daszewic, Wir i Puszczykowa. Wystąpiło 40 uczestników, którzy zaśpiewali piosenki z repertuaru dziecięcego i młodzieżowego.

Uczestnicy festiwalu prezentowali niezwykle wysoki poziom artystyczny.

Trudne zadanie stanęło przed jury w składzie: pani Ewa Sykulska muzyk, kompozytor i wykładowca, pani Danuta Mankiewicz dyrektor Biblioteki Publicznej Centrum Animacji Kultury, pani Beata Oziemska nauczycielka muzyki, pan Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa.

Oto lista laureatów:

W kategorii I (klasy 0-2):

I miejsce – Aleksandra Glapa (SP 2 Luboń)

II miejsce – Jakub Wiśniewski (SP Czapury)

III miejsce – Zofia Tomalak (SP 1 Kórnik)

Wyróżnienie: Katarzyna Hajdyła (SP 2 Luboń)

Wyróżnienia dodatkowe: Gabriela Grabowska (SP 1 Puszczykowo), Cecylia Selon (SP 1 Kórnik), Kaja Janicka (SP 1 Puszczykowo), Franciszek Strzelewicz  Komorniki, (Cecylia Matusiewicz (SP 2 Kórnik).

W kategorii II (klasy 3-5):

I miejsce – Hanna Wieczorek (SP Krosinko)

II miejsce – Zuzanna Talkowska (SP 1 Komorniki)

III miejsce – Zosia Gomuła (SP 1 Puszczykowo)

Wyróżnienie: Zuzanna Raźniewska (SP 1 Kórnik)

Wyróżnienia dodatkowe: Blanka Idziorek (SP 1 Puszczykowo), Hanna Niedźwiedź (SP 3 Luboń), Maja Bazan (SP Komorniki), Oliwia Ptaszyńska (SP Pecna), Joanna Olsztyńska (SP 2 Luboń), Zofia Olejnik (SP 2 Puszczykowo), Zofia Drzewiecka (SP Daszewice), Zuzanna Ptak ( SP2 Puszczykowo).

W kategorii III (klasy 6-8):

I miejsce – Nina Wolińska (SP 3 Luboń)

II miejsce – Wiktoria Żukowska (SP Czapury)

III miejsce – Danuta Maćkowiak (SP Wiry)

Wyróżnienie: Karolina Szymaniak (SP 2 Kórnik)

Wyróżnienia dodatkowe: Aleksandra Szklarz (SP 1 Mosina), Marika Godlewska (SP 1 Kórnik), Jagna Kałuzińska (SP 1 Mosina),  Maria Galubińska (SP 2 Kórnik), Zofia Kromolicka (SP 2 Puszczykowo), Maksymilian Leszkowicz (SP Daszewice).

Zwycięzcy otrzymali statuetki, nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy za udział. Dla szkół przygotowano również pamiątkowe dyplomy.

Bardzo dziękuję  panu Tomaszowi Mazurowi za pomoc  i wsparcie w dniu festiwalu.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom festiwalu serdecznie gratuluję życząc dalszych sukcesów.

Organizator festiwalu

Mirosława Przybylska