Aktualności i wydarzenia
Rozśpiewane Małolaty - XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI MAŁOLATA
Rozśpiewane Małolaty
XIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI MAŁOLATA
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Puszczykowie już po raz trzynasty była organizatorem Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Małolata, który odbył się w dniu 17 maja 2019r. Honorowym patronatem Festiwal objął Burmistrz Miasta Puszczykowa Andrzej Balcerek oraz Starosta Poznański Jan Grabkowski.
Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Puszczykowa pan Andrzej Balcerek, przewodniczący Rady Miasta pan Tomasz Potocki oraz pan Mirosław Wieloch przewodniczący Komisji Promocji i Integracji Europejskiej. Pani dyrektor Ewa Budzyńska przywitała wszystkich uczestników życząc miłej zabawy oraz sukcesów.
Do rywalizacji stanęło 16 szkół: z Mosiny, Lubonia, Kórnika, Komornik, Czapur, Krosna, Krosinka, Pecnej, Daszewic, Wir i Puszczykowa. Wystąpiło 40 uczestników, którzy zaśpiewali piosenki z repertuaru dziecięcego i młodzieżowego.
Uczestnicy festiwalu prezentowali niezwykle wysoki poziom artystyczny.
Trudne zadanie stanęło przed jury w składzie: pani Ewa Sykulska muzyk, kompozytor i wykładowca, pani Danuta Mankiewicz dyrektor Biblioteki Publicznej Centrum Animacji Kultury, pani Beata Oziemska nauczycielka muzyki, pan Andrzej Balcerek burmistrz Puszczykowa.
Oto lista laureatów:
W kategorii I (klasy 0-2):
I miejsce – Aleksandra Glapa (SP 2 Luboń)
II miejsce – Jakub Wiśniewski (SP Czapury)
III miejsce – Zofia Tomalak (SP 1 Kórnik)
Wyróżnienie: Katarzyna Hajdyła (SP 2 Luboń)
Wyróżnienia dodatkowe: Gabriela Grabowska (SP 1 Puszczykowo), Cecylia Selon (SP 1 Kórnik), Kaja Janicka (SP 1 Puszczykowo), Franciszek Strzelewicz Komorniki, (Cecylia Matusiewicz (SP 2 Kórnik).
W kategorii II (klasy 3-5):
I miejsce – Hanna Wieczorek (SP Krosinko)
II miejsce – Zuzanna Talkowska (SP 1 Komorniki)
III miejsce – Zosia Gomuła (SP 1 Puszczykowo)
Wyróżnienie: Zuzanna Raźniewska (SP 1 Kórnik)
Wyróżnienia dodatkowe: Blanka Idziorek (SP 1 Puszczykowo), Hanna Niedźwiedź (SP 3 Luboń), Maja Bazan (SP Komorniki), Oliwia Ptaszyńska (SP Pecna), Joanna Olsztyńska (SP 2 Luboń), Zofia Olejnik (SP 2 Puszczykowo), Zofia Drzewiecka (SP Daszewice), Zuzanna Ptak ( SP2 Puszczykowo).
W kategorii III (klasy 6-8):
I miejsce – Nina Wolińska (SP 3 Luboń)
II miejsce – Wiktoria Żukowska (SP Czapury)
III miejsce – Danuta Maćkowiak (SP Wiry)
Wyróżnienie: Karolina Szymaniak (SP 2 Kórnik)
Wyróżnienia dodatkowe: Aleksandra Szklarz (SP 1 Mosina), Marika Godlewska (SP 1 Kórnik), Jagna Kałuzińska (SP 1 Mosina), Maria Galubińska (SP 2 Kórnik), Zofia Kromolicka (SP 2 Puszczykowo), Maksymilian Leszkowicz (SP Daszewice).
Zwycięzcy otrzymali statuetki, nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy za udział. Dla szkół przygotowano również pamiątkowe dyplomy.
Bardzo dziękuję panu Tomaszowi Mazurowi za pomoc i wsparcie w dniu festiwalu.
Laureatom oraz wszystkim uczestnikom festiwalu serdecznie gratuluję życząc dalszych sukcesów.
Organizator festiwalu
Mirosława Przybylska
SP 1 Puszczykowo