Informacje: SKW Otwarta Dłoń

dodano: 2020-10-26
Szkolny Klub Wolontariatu Otwarta Dłoń

Miło Nam poinformować, że w tym roku szkolnym bierzemy udział w dwóch projektach:

„Bierzemy sprawy w swoje ręce" - kontynuujemy Naszą ubiegłoroczną współpracę z CREO.

Projekt „Bierzemy sprawy w swoje ręce" zakłada kompleksowe działania służące promowaniu aktywności osób z
niepełnosprawnościami realizowanych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. „Odczarowanie" postrzegania osób zniepełnosprawnościami poprzez pryzmat funkcjonujących w świadomości społecznej przesądów, mitów, czy stereotypów i podjęcie próby utrwalenia postaw pozytywnych wobec osób z niepełnosprawnościami.

"Szkolna Liga Wolontariacka w Nowym ZOO"
zoo.poznan.pl

Spełniając marzenie jednej z naszych ubiegłorocznych wolontariuszek rozpoczęliśmy współpracę z pracownikami Nowego ZOO w Poznaniu.

Szkolna Liga Wolontariacka zachęca społeczność szkolną – uczniów, rodziców i nauczycieli – do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych ZOO.
Akcja ma kreować postawy altruistyczne wśród uczniów. Troska i chęć niesienia bezinteresownej pomocy mniejszym  braciom, służy tak potrzebującym, jak i pomagającym.

Jednocześnie przypominamy, że  działania Szkolnego Klubu Wolontariatu Otwarta Dłoń dostosowane są do obecnej sytuacji epidemicznej.

Zachęcamy do zbierania nakrętek dla Paulinki.
Nakrętki można odłożyć do kartonów,które umieszczone są przy portiernii w budynku A i B.

Pozdrawiamy serdecznie,
Wolontariusze i opiekunowie SKW Otwarta Dłoń