Aktualności i wydarzenia

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji przypadającego w listopadzie dnia postaci z bajek dzieci z naszej szkoły również świętowały :) Dziewczynki i chłopcy z zerówek, klas pierwszych, drugich i trzecich poprzebierali się za bohaterów swoich ulubionych bajek. Był Harry Potter, Elsa, Anna, Kubuś Puchatek, Spider-Man, Pocahontas, Bob budowniczy i mnóstwo innych znanych i lubianych przez dzieci. Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych odgadywały za jaką postać i z jakiej bajki przebrali się ich rówieśnicy, a następnie tańczyli i bawili się wesoło w rytmie bajkowych przebojów. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej brały udział w zorganizowanych przez wychowawczynie klas

bajkowych konkurencjach. Każda z klas miała do wykonania kilka zadań. Jedną z nich był Bob Budowniczy, w której do wykonania była najwyższa wieża z klocków. Kolejną konkurencją był Kopciuszek, gdzie zadaniem dzieci było oddzielanie grochu od makaronu. Każda klasa układała też puzzle bajkowe na czas oraz celowała w Babę Jagę czyli ustawione kręgle. Wszyskie klasy świetnie poradziły sobie z wyznaczonymi zadaniami, zdobywając wystarczającą ilość punktów oraz otrzymując tytuł znawcy bajek. Natomiast uczniowie klasy 3a przebrani w stroje bohaterów z bajek wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Puszczykowie na warsztaty, podczas których układali puzzle i rozwiązywali łamigłówki.
Dzień ten upłynął wszystkim dzieciom przyjemnie i bardzo miło, bo przecież bajka jest dobra na wszystko.
Agnieszka Sibilak