„Bóg się rodzi…”

dodano: 2019-01-09

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie na początku stycznia klasa 2b zaprosiła panią dyrektor oraz dzieci z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na przedstawienie jasełkowe, ukazując wszystkim historię narodzin Pana Jezusa. Na scenie pojawili się aniołowie, pasterze i trzej mędrcy. Prezentowane przed szkolną publiczności jasełka przeplatane były kolędami, w których śpiew włączyli się wszyscy. Na końcu młodzi artyści przepięknie zarapowali dla narodzonego Jezuska, oddając mu cześć.