Życzenia Świąteczne

dodano: 2024-03-27

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Przed nami Świąteczny Czas nadziei, miłości i szczęścia.
Przeżyjmy go w zdrowiu, spokoju i pogodzie ducha, ciesząc się obecnością naszych bliskich i pięknem budzącej się do życia przyrody. Niech te dni będą początkiem czegoś dobrego, czegoś co napełni nas otuchą, nadzieją i siłą.

ZAPROSZENIE DLA PRZYJACIÓŁ JEDYNKI, MIESZKAŃCÓW PUSZCZYKOWA I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

dodano: 2024-03-26

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W PUSZCZYKOWIE serdecznie zaprasza na spotkanie z sędzią ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ dotyczące współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czwartek, 11 kwietnia br. w godzinach 13:30 - 15:00.

Zakres tematyczny:
1.Znaczenie wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły - rola edukacji prawnej:
kąciki prawne,
symulacje rozpraw sądowych,
lekcje wychowawcze w sądzie.
2.Nowe zagrożenia:
grooming,
zbyt wczesna inicjacja seksualna,
cyberprzemoc (w tym hejt),
uzależnienie od Internetu,
używki: alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papierosy.
3.Zasady odpowiedzialności nieletnich.
4.Zachowania, na które mamy obowiązek reagować w ramach procedury Niebieskiej Karty.
5.Nowe formy przemocy wobec dziecka:
eurosieroctwo,
zaniedbanie,
wykorzystywanie dziecka w konflikcie około - rozwodowym,
6.Obowiązek wysłuchania dziecka przez sąd.
7.Rodzice a szkoła:
obowiązek współpracy w stworzeniu spójnego planu wychowawczego,
obowiązki szkoły, gdy uczeń wykazuje przejawy demoralizacji np. pali papierosy,
spożywa alkohol, wagaruje,
obowiązki rodziców wobec dziecka.
8.Mediacja w sprawach nieletnich i mediacja rówieśnicza, jako forma rozwiązywania konfliktów w szkole.

Brąz dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Minisiatkówce „Czwórek”

dodano: 2024-03-24

Dziewczęta z SP1 wywalczyły Brązowy Medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Minisiatkówce "Czwórek "Dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział szesnaście zespołów.

Nasze dziewczęta wykazały się bardzo dobrą grą, prawdziwą determinacją i wolą walki.

GRATULACJE

Skład zespołu:

Zuzanna Cichocka, Oliwia Nowak, Helena Szczepanek, Zofia Drajerczak, Liliana Ruminiecka, Zuzanna Pszonka, Lena Hołownia, Lena Czapla, Aleksandra Skrzypczak.

Trenerka

Lucyna Dydzińska

Srebro naszych siatkarzy w Mistrzostwach Powiatu!!!

Srebro naszych siatkarzy w Mistrzostwach Powiatu
Nasza szkoła była organizatorem Finału Powiatu w Minisiatkówce. Do rozgrywek zgłosiło się piętnaście gmin. Turniej był na bardzo wysokim poziomie.
Nasza drużyna po zaciętym boju wywalczyła Wicemistrzostwo Powiatu i awansowała do finału Rejonu Poznań Wschód.
To już trzeci finał rejonu w grach zespołowych naszych chłopaków z klas VI.

Skład drużyny: Franciszk Adolph, Franciszek Szlandrowicz, Igor Olszewski, Leon Czajor, Dawid Jija, Filip Kaczmarek, Jan Gołąb, Michał Sadowski, Tadeusz Olejarczyk.

Gratulacje: Lucyna Dydzińska, Wiesław Bartkowiak

Wizyta w sądzie rejonowym w Poznaniu.

dodano: 2024-03-24

26 września klasa Va odbyła wizytę w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, celem zapoznania się z możliwie dostępnym terenem, strukturą organizacyjną sądu i zadaniami  wydziałów.

Poznań 27.11.2023

dodano: 2024-03-24

27 listopada klasy Va i Vb wybrały się wspólnie na wycieczkę do Poznania, gdzie zwiedziły  Muzeum Rogalowe i Muzeum Pyry ( uczniowie zapoznali się z historią oraz legendą rogali świętomarcińskich i kultowego warzywa) oraz Stadion Lecha.

3x wizyta w SOR

dodano: 2024-03-24

3 października uczniowie klasy Va odwiedzili szpitalny oddział ratunkowy szpitala w Puszczykowie, gdzie zapoznali się z dostępnym terenem oraz pomieszczeniami, sprzętem oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy, również z wykorzystaniem defibrylatora, co każdy przećwiczył.

Wakacyjna inicjatywa rodziców i wychowawcy.

dodano: 2024-03-24

Rodzice odnowili ściany, a wychowawca wykonał wystrój pomieszczenia, gdzie uczniowie klasy Va od września kontynułują naukę. Można powiedzieć: wesoła i naukowa klasa. Czy będzie ona inspirowała piątoklasistów do osiągania coraz lepszych wyników, czas pokarze. Pani Dyrektor sfinansowała wymianę wykładziny na podłodze. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Edukacja obywatelska w Urzędzie Miasta

dodano: 2024-03-17

5 marca klasa 3a wybrała się na zajęcia w terenie- zajęcia z edukacji obywatelskiej do Urzędu Miasta Puszczykowa. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Burmistrza Miasta p. Andrzeja Balcerka, który nie tylko obdarował nas upominkami ale też pozwolił zasiąść w swoim burmistrzowskim fotelu (kto wie może ktoś z nas zostanie w przyszłości jego następcą). Pod  czujnym okiem p. Katarzyny Szykulskiej (mamy naszego kolegi) zwiedziliśmy cały urząd, poznaliśmy jego strukturę i zadania. Mogliśmy poczuć się również jak radni - w sali sesyjnej p. Sekretarz Maciej Dettlaff nie tylko podpowiedział nam jak i po co  zostać radnym ale bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie nasze pytania (faktycznie wie wszystko). Było tak ciekawie, ze nawet nie zauważyliśmy jak szybko  minął nam czas i trzeba było wracać do szkoły.

Finał Mistrzostw Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym!

dodano: 2024-03-17
Nasze dziewczyny w Finale Mistrzostw Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym
W finale mistrzostw województwa w tenisie stołowym
- Julia Stawicka,
- Blanka Idziorek i
- Gabriela Roszkowska
wywalczyły srebrny medal. Turniej rozgrywany był w Obornikach Wielkopolskich.
Dziewczyny awansowały do rozgrywanego w czerwcu w Rawie Mazowieckiej Finału Ogólnopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym.
BRAWO!!!!!!!!!!!!!
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!